Fotografia tetovania

Fotografia tetovania Inkov

Tu vidíte fotografia tetovania Inkov – pravidelne aktualizovaná galéria v spodnej časti stránky sa dozviete o funkciách možností tetovania. Viac informácií tu:

  • Význam tetovania Inkov
  • SKICS OF INCA TATTOOS

Fotografie tetovania Inkov - zbierka zaujímavých návrhov tetovania

Fotografie tetovania Inkov – zbierka zaujímavých návrhov tetovania

Všetko o funkciách kresieb a fotografií tetovania Inkov

Inkovia sú záhadný indický národ, ktorý kedysi obýval krajiny Latinskej Ameriky spolu s ďalšími indiánskymi kmeňmi. Napriek tomu, že po sebe zanechali bohaté kultúrne dedičstvo v podobe pyramíd a objemných rukopisov textu, ich existencia je stále zahalená tajomstvami a tajomstvami, pretože väčšina písma nebola dodnes preložená..

Jedna vec v ich existencii však rozhodne nevzbudzuje pochybnosti a otázky – taký je postoj Inkov k tetovaniu. Stojí za zmienku, že tetovanie bolo medzi obyvateľmi tohto kontinentu veľmi populárne. Z tetovania bolo možné o osobe pochopiť takmer všetko – pôvod, postavenie a remeslo osoby. Navyše, mnoho tetovaní malo mystický význam – ich účelom bolo chrániť osobu pred zlými duchmi a zlým okom a napríklad prilákať šťastie. A vo vojne sa verilo, že tetovanie okrem okultných významov vyzerá aj zastrašujúco, čo pomôže zastrašiť súpera..

fotografia kresby tetovania Inkov 16.11.2018 №068 - fotka tetovania Inkov - fotografia kresby tetovania Inkov 16.11.2018 №067 - Tetovacia fotografia Inkov - fotka kresby tetovania Inkov 16.11.2018 №063 - fotka tetovania Inkov -

Vzhľadom na dôležitosť tetovania v živote Inkov nie je prekvapujúce, že jedným z najuznávanejších božstiev indického panteónu bol boh Akat, boh maľby. Bol to on, kto bol zodpovedný za aplikáciu kresieb na kožu – tetovanie..

Ak hovoríme o tom, kto nosil tetovanie, potom ich telá ozdobili predovšetkým odvážni bojovníci. Navyše podľa počtu určitých tetovaní bolo možné pochopiť, koľkokrát bojovník vstúpil do bitky a koľko ľudí zabil. Každé víťazstvo a každý zabitý nepriateľ sa stali ďalšou symbolickou kresbou na tele bojovníka.

Mužské tetovanie.

Bolo by však chybou myslieť si, že tetovanie nosili iba bojovníci. Ľudia ďaleko od vojenských bitiek si na tele nosili náznaky svojho sociálneho postavenia a svojich predkov, ako aj svojej úlohy v spoločnosti. Je pozoruhodné, že tetovanie mali dovolené iba ženatí muži. Čo robí kresbu na tele aj akýmsi zasvätením, symbolom vstupu človeka do dospelosti – prechodu z mladého muža na muža. Ale ak ženatý muž nemal tetovanie, bol považovaný za zbabelca. Úloha takého človeka medzi jeho spolubratmi bola zanedbateľná. A naopak – ak muž nosil na svojom tele veľa kresieb, jeho názor bol vypočutý a rešpektovaný.

fotografia kresby tetovania Inkov 16.11.2018 №062 - fotografia tetovania Inkov - fotografia kresby tetovania Inkov 16.11.2018 №061 - Tetovacia fotografia Inkov - fotografia kresby tetovania Inkov 16.11.2018 №055 - Fotografia tetovania Inkov -

Incké ženské tetovanie.

Ženy tiež nosili tetovanie. Ale v prípade nich boli tetovania dekoratívnej povahy. Kresby na tele boli považované za veľmi atraktívne a mladé dievčatá sa snažili vytvoriť pre seba čo najviac krásnych kresieb, aby si samy našli vhodnú kombináciu. Existovali aj obmedzenia – tetovanie bolo možné aplikovať iba nad pás, ale hrudník musel zostať čistý. Preto boli medzi dievčatami obzvlášť obľúbené tetovanie na tvári vo forme vzorov pruhov a kosoštvorcov. Je dôležité si uvedomiť, že ženské tetovanie sa vyznačovalo ladnosťou a hladkosťou čiar..

Technika tetovania Inkov.

V dávnych dobách sa tetovanie nanášalo na telo jednoduchým spôsobom. Najprv bola požadovaná oblasť pokožky pokrytá špeciálnou farbou. Potom bola kresba poškriabaná špicatým predmetom na tele. Keď boli tieto dva body dokončené, na miesto tetovania bola nanesená hlina. Rana bola zjazvená a na jej mieste zostala kresba..

fotografia kresby tetovania Inkov 16.11.2018 №042 - tetovacia fotografia Inkov - fotografia kresby tetovania Inkov 16.11.2018 №041 - tetovacia fotografia Inkov - fotografia kresby tetovania Inkov 16.11.2018 №034 - tetovacia fotografia Inkov -

Základné symboly tetovania Inkov.

Inkovia si veľmi ctili svojich bohov, ako aj ich pozemské inkarnácie ich bohov. Medzi bojovníkmi boli obľúbené napríklad obrázky jaguárov, ako aj imitácia jaguárových škvŕn na koži. Slnko bolo navyše považované za dôležitý symbol – kruh – preto mnohé obrázky zapadajú do tvaru kruhu. Tiež najdôležitejším prvkom bol incký písací systém. Mohol si dať vytetovať kúzla alebo akékoľvek modlitby.

Je dôležité si uvedomiť, že bez ohľadu na význam boli tetovania vykonávané pomocou zložitých prvkov, malých bodiek a čiar, takže kresby použili iba špeciálne vyškolení ľudia..

Fotografie tetovania Inkov – príklady kresieb zo 16.11.2018

Pozri si video:

Pripravené: anastasiad2018 (## FIO ##)