Fotografia tetovania

Slovanské tetovanie a ich význam

Slovanské tetovanie a jeho význam sa stali mimoriadne obľúbenou témou vzhľadom na politickú situáciu vo svete a vzostup kultúrnych hodnôt medzi ruskými občanmi. Mnoho ľudí venuje väčšiu pozornosť histórii a minulosti, niektorí išli ďalej a nezaujíma ich len význam slovanských tetovaní, ale také kresby aktívne aplikujú na telo..

Slovanské tetovanie a ich význam

Slovanské tetovanie a ich význam

Slovanské tetovanie a ich význam dnes

Ak neberiete do úvahy takéto tetovanie z hľadiska jeho súkromného významu, ktorý doňho vlastník zaviedol, potom bude slovanské tetovanie náboženským atribútom, bude svedčiť o povahe človeka k duchovnému životu a náboženským hodnotám. Ale napriek tomu mnohí okrem skutočného významu symbolu slovanského tetovania vložili do toho aj niečo viac – niečo vlastné …

Runové symboly v slovanskom tetovaní

Tieto symboly obsahujú obrázky, ktoré obsahujú nasledujúce prvky:

Symboly (znaky) run

Staroslovienske hviezdy

Svastiky, ktoré boli pre našich predkov obzvlášť dôležité

Geometrické tvary a vzory

Takéto symboly sa dnes nazývajú runové, ale predtým sa im hovorilo „tamgas“. Ľudia z Chantymansi tieto symboly stále používajú v tetovaní, ktoré je navrhnuté tak, aby naznačovalo príslušnosť k rodu..

Slovanské tetovanie a ich význam6 Slovanské tetovanie a ich význam6 Dva symboly v mužskom slovanskom tetovaní na hrudi Slovanské tetovanie na ramene muža Slovanské tetovanie na ramene muža Slovanské runy v tetovaní na zápästí Slovanské runy v tetovaní na zápästí Plné tetovanie na chrbte s bojovníkom a runou - slovanský štýl Plné tetovanie na chrbte s bojovníkom a runou – slovanský štýl

Staroveký slovanský ornament v tetovaní

Hladké čiary a prelínanie slovanských vzorov v tetovaní symbolizujú prírodu, plodnosť a jednotu so svetom. Takéto vzory sú prijateľnejšie pre ženské slovanské tetovanie. V takom tetovaní sú vzory harmonicky prepletené runami alebo krížmi..

Drak v slovanskom tetovaní

Bez ohľadu na to, ako je drak v ázijských tetovaniach nudný, je to symbol slovanského tetovania. Drak bol v starovekej kultúre všadeprítomný a bol dôležitý. Na výkresoch bol drak často zapriahnutý do pluhu, ktorý hovoril o neodolateľnej sile a vôli, ktorá v konečnom dôsledku sleduje dobré ciele..

Kúzla a amulety

Slovania v minulosti boli veľmi realistickí k dnešným rozprávkovým postavám, ako sú upíri, vlkodlaci, morské panny a ďalší. Na ochranu pred nimi boli použité rôzne amulety a amulety, ktoré bolo možné nosiť nielen vo forme predmetu, ale aj vo forme vzoru na tele (tetovanie), s ktorým sa človek nikdy nerozlúčil.

Slovanské tetovanie – náboženské tetovanie

S nástupom kresťanstva nové náboženstvo ťažko znášalo staré presvedčenia, ktorých opustenie sa ľudia neponáhľali opustiť a často sa toho aj báli. Tetovanie na tele bolo očividným „nepriateľom“ pokroku kresťanstva a viedol sa s ním aktívny boj, čo bol začiatok postupného zabúdania na slovanské tetovanie, podobne ako na kultúru..

Slovania v minulosti, tí, ktorí sa nechceli vzdať a pripojiť sa ku kresťanstvu, veľmi aktívne používali tetovanie ako nástroj odporu voči mimozemskej viere. Možno – dnes to žije v slovanskom štýle tetovania.

Môžete sledovať:

NÁVRHY SLOVANSKÉHO TETA

FOTO TATTOO SLAVIC