Fotografia tetovania

Význam japonského tetovania hieroglyfov

Vlastnosti japonského tetovania

Naše japonské tetovanie sa objavilo relatívne nedávno a stalo sa celkom populárnym a žiadaným. Je to spôsobené pôvodnou, pestrou históriou a kultúrou tejto krajiny. Japonskí majstri navyše dbajú na to, aby tetovanie nielen vyzeralo atraktívne a esteticky, ale malo aj hlboký význam..

Význam japonského tetovania hieroglyfov

História japonského tetovania

Japonské tetovanie bolo do značnej miery ovplyvnené farebnými ilustráciami zo starovekých románov. Aplikovali sa na drevený podklad. Tetovanie a výtlačky často robili tí istí umelci. V tomto prípade majster dokonca podpísal tetovanie..

V Japonsku sa tetovanie objavilo asi pred päťtisíc rokmi. Archeológom sa podarilo nájsť figúrky s tetovaním na tvárach. V tom čase určovali sociálne postavenie človeka a chránili ho pred zlými duchmi. Význam japonských hieroglyfov tetovania sa v priebehu storočí vyvíjal..

Neskôr, kvôli interakcii s čínskou kultúrou, bolo tetovanie v Japonsku zakázané. Ich majitelia sa stali vydedencami. Situácia sa zmenila na konci 17. storočia, keď prestali tetovať zločincov. Tetovanie sa začalo používať ako amulety. Japonské tetovanie si získalo obľubu medzi zahraničnými námorníkmi. Význam japonských hieroglyfov tetovania si vybrali sami a ich hľadanie nebolo jednoduché.

Remeselníci tohto remesla žili v meste Jokohama. Vzali študentov, ktorým odovzdali svoje schopnosti. Aby ste sa stali majstrom tetovania, museli ste študovať celých päť rokov. Význam japonských hieroglyfov tetovania, ktoré sa počas tejto doby mali naučiť, bol celkom skutočný.

Druhy japonského tetovania

Hlavnou črtou tohto typu tetovania je obrovská rozmanitosť, schopnosť vytvárať celé obrázky pokrývajúce veľkú časť tela. Sú to obrázky skutočných a fantastických udalostí, krajiny, kópie „Obrázky plávajúceho sveta“. Na tieto obrázky môžete vložiť čísla alebo symboly, ktoré sú dôležité pre každú jednotlivú osobu. Význam japonských hieroglyfov tetovania je taký rozmanitý, že si každý môže vybrať ten správny pre seba.

Význam tetovania japonských hieroglyfov 1 Význam tetovania japonských hieroglyfov 2 Význam tetovania japonských hieroglyfov 3 Význam japonského tetovania hieroglyfov 4

Význam tetovania japonských hieroglyfov 5 Význam tetovania japonských hieroglyfov 6 Význam tetovania japonských hieroglyfov 7 Význam japonského tetovania hieroglyfov 8

Tiež má veľký význam, na ktorej časti tela je tetovanie umiestnené. Pozrime sa na niekoľko príkladov. Tetovanie hikae je umiestnené na hrudi a časti ramena a klesá po ruke. Nagasode začína na ramene a pokračuje k zápästiu, shichibu je 7/10 dĺžky Nagasode. Niektorí ľudia si vyberajú veľmi veľké tetovanie, ktoré pokrýva celé telo (od krku po stred stehna)..

Suikoden je veľmi obľúbené tetovanie, ktoré pozostáva zo sady scén zo štyroch čínskych románov.

Kanji sú symbolické tetovania pozostávajúce z napísaných znakov, ktoré používajú Japonci. Šikovne prevedené symboly môžu sprostredkovať takmer všetky informácie.

Japonské tetovanie sa často aplikuje vo forme mozaiky, ktorá pozostáva z mnohých malých tetovaní, ktoré vytvárajú jeden pozemok. Vyznačujú sa úžasnou hrou farieb. Význam japonských hieroglyfov tetovania v takýchto výtvoroch môže mať rôzny význam..

Najpopulárnejšie symboly v japonskom tetovaní sú:

fénixi;

démoni a draci spolu s kvetmi – symbolizujú rovnováhu síl s krásou;

lev a pivonka – symbolizuje rovnováhu dravosti dravca a krásy kvetu.

Význam japonských hieroglyfov tetovania nájdete na stránkach nášho webu..

Moderní japonskí tetovači pracujú iba ručne. Verí sa, že pomocou elektrického písacieho stroja nie je možné dosiahnuť požadovanú presnosť kresby a rôzne farebné odtiene. Japonská spoločnosť stále tetovanie neschvaľuje, spája ich so zločincami a nižšími vrstvami spoločnosti. Mladšia generácia Japoncov je však vernejšia. Význam japonských hieroglyfov tetovania v tejto situácii ukazuje jeho jasný význam..

Význam japonských hieroglyfov tetovania prešiel mnohými zmenami, ale znalci klasiky vždy nájdu presne význam japonského hieroglyfu, ktorý zodpovedá historickej realite.

Môžete sledovať:

TETOVANÉ SKICE S JAPONSKÝMI HIEROGLYPMI

FOTO TATTOO S JAPONSKÝMI HIEROGLYPMI