Fotografia tetovania

Význam tetovania „etnika“

Tu sa dozviete všetko o význam tetovania „etnika“, možnosti smerov a štýlov, vlastnosti kresieb, ich význam, história a interpretácia. Viac príkladov tu:

  • Fotografia tetovania „etnik“
  • Náčrtky tetovacích „etník“

Význam etnických tetovaní - originálne príklady návrhov tetovania na fotografii

Význam etnických tetovaní – originálne príklady návrhov tetovania na fotografii

Význam tetovania „etnika“ – to najdôležitejšie

Celá príchuť národného folklóru je jasne vyjadrená v etnickom umení tetovania vrátane ľudových symbolov. Remeslo maľovania na telo by malo byť rozdelené do štýlov:

  • Japonský
  • Slovanský
  • Skýtsky (beštiálny)
  • Polynézsky
  • Keltský

Japonský štýl.

Vlastníctvo vzorov tela vzbudilo záujem ľudstva a pritiahlo ho komplexným, tajomným štýlom a spôsobom, ako charakterizovať jeho osobitosť a individualitu. Japonský ornament sa líši od ostatných bohatými kvetinovými ozdobami a širokou škálou farieb. Vzory zdôrazňovali lásku Japoncov k kvetinovému svetu. V japonskom umení tetovania sa znova vytvárajú obrazy mýtických a skutočných tvorov – drakov, kaprov, hadov, tigrov.

V móde sú skladby s morskou tematikou. V morskom žánri majstri zdôrazňovali krásu a milosť ľudského tela. Postavy ľudovej mytológie sú tiež považované za obľúbenú tému nositeľných kompozícií. Portrétny žáner používajú japonskí majstri. Kresba je aplikovaná pod uhlom a má názov „Ukiyo-e“.

Pri aplikácii obrazu na kožu sa dodržiavali stanovené pravidlá, ako napríklad asymetria. Obrysy umeleckého diela mali tenké čiary a mali by byť jasnejšie ako základná paleta tetovania. Prázdne miesta medzi jeho prvkami sú vyplnené vzormi..

Japonci boli preslávení vynálezom pohyblivých obrázkov tela a aplikovali ich na presne definované svalové projekcie. Dejom kresby boli v tomto smere boje zápasníkov sumo alebo samurajov. Novinka v umení tetovania – remeslo pútala pozornosť a potešila cudzincov.

Slovanský štýl.

Archeológovia pred nami neutají informácie o záľubách našich predkov pri zdobení vlastného tela symbolmi a originálnymi vzormi. Slovania zobrazovali symboly plodnosti vo forme geometrických tvarov, rôznych krížov, bodiek, čiarok a zložitých špirál. Neskôr boli do kultúry maľovania na telo zavedené nové symboly náboženstva a symboly katolíckej cirkvi..

Telo slovanských žien zdobili kríže a elegantné tenké čiary, kvetinové úpravy s vetvičkami rastlín a lístia. Muži na svojom tele zobrazovali symboly koruniek a sŕdc. Osobné iniciály zdôrazňovali ich pôvod a hodnosť.

V starovekom slovanskom umení tetovania sú slovanský a skýtsky štýl zručne prepletené. Ľudia majú najradšej slovanský folklór – rozprávky, legendy, piesne. Prvky diel známych, ruských výtvarníkov a prvky ľudového umenia – chochlom, gzhel.

Fotografia kresby etnického tetovania 09.10.2018 №117 - etnické tetovanie -

Skýtsky štýl (zviera)

Skýti sú kmene nomádov, ktorí žili v dávnych dobách na území našej krajiny. Do svojej kultúry zaviedli obrazy zvierat – vlkov, líšok, jeleňov, koní. Z tohto dôvodu bol skýtsky štýl nazývaný zvierací. Prednosť malo aj zobrazenie vtákov – grify, bociany, orly, vrany. Populárnym symbolom bol sup chocholatý s rohmi. Zobrazovanie zvierat a vtákov na vlastnej koži nebolo náhodné, pretože národy boli kočovné a často medzi sebou bojovali o územia. Sila, odvaha, odvaha a česť boli pre nich kultom uctievania. Byť víťazmi je hlavnou túžbou Skýtov.

Tento štýl je známy obrazmi zvierat, vĺn, krížov a svastik, v strede ktorých boli ozdoby z kvetov a listov. Malé prvky umiestnené vo vnútri veľkých výkresov slúžia ako hlavné časti kresby..

Príklady návrhov etnického tetovania:

Polynézskom štýle

Staroveké národy vo svojej práci uprednostňovali pridanie prvkov národných vzorov a miešali ich s jednoduchými kresbami. Základnú časť kresby tvoria zvlnené krivky a čiary. Hlavnými pravidlami polynézskeho štýlu, uplatňovaním telesného vzoru, bola konvergencia a divergencia čiar, pričom sa pozorovala úplná symetria čiar. Muži si na kožu dávajú značky, ktoré naznačujú ich postavenie a dôležitosť v spoločnosti.

Pre európskych občanov bolo ťažké stať sa majiteľom polynézskeho ornamentu na svojom tele, ale tetovanie pútalo pozornosť a vzbudzovalo ich záujem. Po preukázaní vynaliezavosti kmeňoví vodcovia predali cudzincom potetované hlavy nimi zabitých spoluobčanov..

Fotografia kresby etnického tetovania 09.10.2018 №175 - etnické tetovanie -

Keltský štýl

Kelti sú považovaní za násilný a bojovný národ. Monochromatické tetovanie je neoddeliteľnou súčasťou ich štýlu. Na obrázku dominovala čierna, zriedka doplnená zelenou. Dať ornamentu jas farieb nebolo pre Keltov obľúbené. Keltský ornament bol zložitý a spájal ľudí so zvieratami na jednom obrázku. Súvislé čiary, ktoré nemajú začiatok ani koniec, symbolizujú úzke spojenie Keltov s prírodou a symbolizujú ich uctievanie vyšších síl a vesmíru. Ich svetoznámy keltský kríž môže napríklad znamenať nádej, česť, pamäť, vieru v Boha..

Opatrne! Medzi nacionalistickými skupinami nesie keltský kríž znak nadvlády bielej rasy nad inými rasami. Vďaka takémuto tetovaniu sa môžete dostať do nepríjemnej situácie..

Pozri si video:

Pripravené: larisaez (Larissa)