Fotografia tetovania

Význam tetovania hada

Aký je význam tetovania hada a aký je význam?

Hady v rôznych časoch a v rôznych kultúrach symbolizovali rôzne javy a vlastnosti. Môžu byť spojené s dobrom, zlom, múdrosťou, vyrovnanosťou a podobne..

Napríklad v staroveku bol had považovaný za mazané a múdre stvorenie. Had stočený okolo palice bol Hermesovým symbolom. Tento boh bol považovaný za najšikovnejšieho z bohov žijúcich na Olympu. Aj v starovekom Grécku bol had symbolom medicíny. Tento symbol prežil dodnes, v podobe hada skloneného nad miskou.

V Indii sú hady veľmi rešpektované, sú považované za veľmi múdre tvory. Čiastočne sú rešpektovaní kvôli legende, ktorá hovorí, že veľká kobra zakrývala kapucňou spiaceho Budhu pred slnkom. Je koniec, odkazuje skôr na budhistov..

význam hadieho tetovania

význam hadieho tetovania

V niektorých kultúrach je had považovaný nielen za inteligentného, ​​ale aj za krásneho. Napríklad v Japonsku je porovnanie ženy s hadom komplimentom.

V západnom svete je had v rámci židovsko-kresťanskej civilizácie považovaný za zlého tvora kvôli biblickej legende o tom, ako pokúšajúci had pokúšal Evu jablkom..

Čo znamená had v tetovaní?

Zaujímavá variácia tetovania hada v podobe symbolu nekonečna na ruke

Čo znamená tetovanie hada??

Vo všeobecnosti a vo všeobecnosti tetovanie hada, podobne ako samotný had, symbolizuje múdrosť, vyrovnanosť, prefíkanosť atď. Existujú však aj jednotlivé obrázky hadov, ktoré majú svoj vlastný význam:

  • Ouroboros. Had jediaci vlastný chvost. Takýto obraz od staroveku znamená cykličnosť, nekonečnosť..
  • Dvaja prepletení hadi. Takýto obraz môže symbolizovať silné nerozbitné spojenie..
  • Had zhadzujúci kožu. Takéto tetovanie môže znamenať akési znovuzrodenie, obnova, začiatok nového života.
  • Cobra. Často sa spája so silou a mocou.

Hady v tetovaní sú veľmi často iba súčasťou kompozície. Môžu byť doplnené ďalšími prvkami. Hady sú najčastejšie zobrazené spolu s dýkami, palicami, prútikmi alebo inými predmetmi. Bežným predmetom tetovania je tiež boj hada s iným zvieraťom, ako je tiger alebo lev..

Môžete sledovať:

SKICS TATTOO SNAKE

FOTO TATTOO HAD