Fotografia tetovania

Význam tetovania kobry

Význam tetovania kobry pre každého, kto nad takýmto tetovaním uvažuje. V materiáli budeme analyzovať históriu kresby a možné možnosti významu tetovania kobry. Tiež vám ponúkneme na kontrolu:

  • Fotografie kobra tetovanie
  • Náčrtky pre tetovanie kobry

Aký je význam, história a význam tetovania kobry dnes

Význam tetovania kobry - hotové fotografie

V mnohých kultúrach je kobra uctievaná ako najposvätnejší a najnebezpečnejší jedovatý had. Verí sa, že kobra zosobňuje nasledujúce vlastnosti: múdrosť a znovuzrodenie, nebezpečenstvo a podlosť, moc, plodnosť a slobodná sexualita..

V starovekom Egypte bola kobra považovaná za posvätné zviera, ktoré strážilo pokoj zosnulých faraónov. Dôkazom toho je kobra nájdená pri vykopávkach hrobky Tutanchamona, ktorá slúžila ako symbol ochrany veľkého vládcu. Nemenej slávna kráľovná Kleopatra tiež používala svoj jed na zabíjanie a liečenie, pretože má smrteľné účinky pre ľudí i liečivé vlastnosti. Najstrašidelnejšia a najnebezpečnejšia zo všetkých typov kobier – kobra kráľovská, bola vždy zobrazená na korunách faraónov. Navyše bola spájaná so samotným bohom slnka Ra, v podobe jeho vševidiaceho a vždy horiaceho oka. Vtedajší ľudia k nej vždy pristupovali s obavou, pretože verili, že je schopná vziať a zachrániť život, čo zrejme bolo spôsobené dvojitými vlastnosťami jej jedu. Bola tiež zobrazená na stenách chrámov a hrobiek ako symbol znamenia a moci, čo opäť dokazuje rešpekt, s akým sa k kobre v starovekom Egypte pristupovalo..

V Indii bola kobra od nepamäti považovaná aj za posvätné zviera, kde symbolizuje suverénnu moc. V indickej mytológii dokonca existuje kúzelné božstvo kobry – Naga, ktorý v starovekom chráme strážil nevýslovné poklady. Pretože sú tieto hady vynikajúcim hubičom hlodavcov, v Indii sa považuje za dobré znamenie vidieť kobru zblízka. V budhizme, rovnako ako v starovekom Egypte, je tento had uctievaný ako strážca a ochranca. Existuje mýtus, ktorý popisuje kobru, ktorá kapucňou chránila spiaceho Budhu pred jasným slnkom. V kambodžskej kultúre je kobra sedemhlavá známa ako dúha ako symbol spojenia Zeme a oblohy..

Čo znamená tetovanie kobrou??

Kobra na tetovaní je často zobrazená v jasných farbách, s kapucňou hore, vyžarujúcou nebezpečenstvo a bezohľadnosť, pripravená kopať svoje jedovaté tesáky do obete. Ukazuje, že jej nositeľ je plný energie a vitality a je pripravený podniknúť rozhodné kroky. Náčrt kobry preto najčastejšie volia mladí ľudia s jasne definovanou životnou pozíciou a neštandardnými životnými názormi. Pretože jed kobry má smrtiaci účinok aj liečivé vlastnosti, samotný had symbolizuje pozitívne aj negatívne významy. Z negatívnych hodnôt by malo byť rozlíšené nebezpečenstvo a podlosť, pretože jej uhryznutie je smrteľné a ona sama vedie tajný životný štýl a čaká, kým jej korisť stratí ostražitosť. Na druhej strane z pozitívnych významov je možné rozlíšiť múdrosť, plodnosť, moc a znovuzrodenie. Symbol znovuzrodenia je spôsobený skutočnosťou, že ako je to u všetkých hadov, kobra má schopnosť zbaviť sa pokožky, a tak sa znova a znova znovuzrodiť. Moc je v mnohých kultúrach spojená s uctievaním kobry ako posvätného zvieraťa, ktoré bolo popísané na príklade starovekého Egypta, pretože kobra mala blízko k faraónom a kráľom starovekého sveta, a toto je jediné had, ktorý bol ocenený kráľovským titulom. Plodnosť je skôr ženský význam tetovania, ktorý je charakteristický pre všetky hadie tetovanie, pretože had má ženskú milosť a vyžaruje sexualitu, ktorá ľudí pokúša a odhaľuje ich začarovanú stránku duše. Nakoniec, múdrosť je daná skutočnosťou, že chladná a nezaujatá kobra je schopná prijímať rozhodné a vyvážené akcie bez ohľadu na emócie a riadiť sa iba zdravým rozumom..

Význam tetovania kobry - hotové fotografieVýznam tetovania kobry – hotové fotografieVýznam tetovania kobry 23453454567Význam tetovania kobry 23453454567Význam tetovania kobry 5464675678Význam tetovania kobry 5464675678Význam tetovania kobry 3425435647Význam tetovania kobry 3425435647Význam tetovania kobry 2343454567Význam tetovania kobry 2343454567Význam tetovania kobry 345467567Význam tetovania kobry 345467567Význam tetovania kobry 234234234Význam tetovania kobry 234234234Význam tetovania kobry 123245346Význam tetovania kobry 123245346Význam tetovania kobry 12342556Význam tetovania kobry 12342556Význam tetovania kobry 6756345Význam tetovania kobry 6756345Význam tetovania kobry 3464754Význam tetovania kobry 3464754

Môžete sledovať:

Náčrtky tetovania COBRA

FOTO TATTOO S COBROU