Fotografia tetovania

Význam tetovania koruny

Aký je význam a význam tetovania koruny

Korunné tetovanie nie je také bežné, ale význam tetovania koruny, si zaslúži osobitnú pozornosť. Pre mnoho ľudí je koruna symbolom moci, moci a prestíže, naznačuje príslušnosť k vysokému klanu. Hlavnou hodnotou tetovania koruny je preto vysoký sociálny status v spoločnosti alebo túžba po moci. Takéto tetovanie si najčastejšie vyberajú sebavedomí a cieľavedomí ľudia. Okrem toho je potrebné pripomenúť, že tetovanie na korune sa často používa vo väzenských tetovaniach a naznačuje, že jeho majiteľ má v kriminálnom svete veľkú autoritu..

Korunné tetovanie s významom 15

Korunné a diamantové tetovanie na dievčati

História korunného tetovania

V mnohých kultúrach a náboženstvách je symbol koruny. V starovekých kultúrach koruna svedčila o božskom princípe a bola symbolom rôznych bohov. V starovekej gréckej mytológii bola koruna vavrínovou korunou boha Apolóna. V kresťanstve sa svätožiara anjelov a svätých porovnávala s korunou a s korunou je spojená aj tŕňová koruna Ježiša Krista. V katolicizme je Panna Mária nazývaná kráľovnou nebies a je zobrazená so svätožiarou pripomínajúcou korunu. Vieme, že v mnohých krajinách je koruna symbolom monarchie, moci a je prítomná v heraldike a atribútoch krajín, kde monarchia existovala alebo stále existuje. Napríklad španielsky erb zobrazuje leva s korunou na hlave. Mnoho panovníkov nosilo a stále nosí korunu ako symbol svojej moci. V stredoveku sa obraz koruny často nachádzal na erboch a brneniach šľachtických rytierov.

Korunné tetovanie s významom 14

Veľké písmeno a koruna v tetovaní

Čo znamená korunné tetovanie?

Korunné tetovanie symbolizuje smäd po moci, túžbu po nej, nadradenosť nad ostatnými, túžba ich viesť. Koruna je navyše často zobrazená v kombinácii s inými predmetmi. Jeho význam preto závisí aj od kompozície, kde má koruna prevahu nad inými symbolmi zobrazenými vedľa.

  • Koruna, zobrazená srdcom, je často používaná milencami a znamená lojalitu, vášnivú lásku, stálosť, oddanosť.
  • Koruna zobrazená nad srdcom symbolizuje šťastie, šťastie.
  • Koruna na hlave korytnačky je kórejským symbolom pokojného života a dlhovekosti.
  • Keltský náramok, ktorý sa skladá z dvoch rúk držiacich korunu so srdcom, má svoj vlastný význam. Ruky – priateľstvo, koruna – vernosť, stálosť, srdce – vrúcna láska.
  • Obraz malej koruny v jedinečnom originálnom štýle dievčaťa naznačuje jej túžbu vyniknúť a dať si elitný status.
  • Dievčatá, ktoré chcú vyzerať ako princezné, sa rozhodnú pre tetovanie s malou korunou.

Korunné tetovanie je v zločineckom svete pomerne rozšírené a má špeciálny význam. Prítomnosť koruny v tetovaní väzňa najčastejšie naznačuje jeho vysokú autoritu vo väzení, ako aj obzvlášť závažný zločin alebo neochotu dodržiavať zákony. Koruna zobrazená nad hadom je symbolom zlodeja v zákone alebo diváka. Obvykle je zobrazený na hrudi alebo ramene. Tiger držiaci korunu v labkách symbolizuje túžbu po násilí. Ak je koruna zobrazená na chrbte, znamená to poníženie. Koruna, znázornená červenými kartami, naznačuje, že jej majiteľ je pasívny homosexuál (uplatňuje sa predovšetkým násilne, na poníženie).

Bez ohľadu na to, akú má koruna podobu, je v každom prípade spojená s mocou, slobodou, túžbou ovládať svoj vlastný osud. Koruna je pre niektorých ľudí symbolom vytrvalosti, odhodlania, sebaovládania, víťazstva.

Význam tetovania koruny 13 Tetovanie lebky v korune

Môžete sledovať:

SKICS PRO TATTOO CROWN

FOTO TATTOO KORUNKA