Fotografia tetovania

Význam tetovania leva s korunou

V tomto materiáli vám poskytneme zaujímavé informácie o význam tetovania leva s korunou, história a význam tohto populárneho dizajnu tetovania. Pre tých, ktorí sa chystajú na stretnutie s tetovacím umelcom a hľadajú nápad na tetovanie, ponúkame dva materiály z nášho katalógu na túto tému:

 • Fotografia tetovania leva s korunou
 • Náčrtky pre tetovanie leva s korunou

Význam tetovania leva s korunou - informácie o histórii kresby a príklady tetovania na fotografii

Význam tetovania leva s korunou – informácie o histórii kresby a príklady tetovania na fotografii

Význam, história a význam leva s tetovaním koruny

Medzi predstaviteľmi zvieracieho sveta, ktorých obrazy sa zvyčajne nanášajú na telo ako tetovanie, je obraz leva určite jedným z najbežnejších. Existuje veľké množstvo možností pre tetovanie leva. Môže to byť obrázok v plnej veľkosti alebo len hlava dravca. Kresbu je možné vykonať najrealistickejším spôsobom alebo sa môže jednať o štylistický obraz. Veľkosť obrázku, jeho umiestnenie na tele, držanie zvieraťa atď. Sa môžu líšiť. Ako každé tetovanie, aj obrázky leva majú svoje skryté významy. Tu budeme uvažovať o príklade tetovania leva s korunou, ktorého významom je panovačnosť a hodnosť, znásobené múdrosťou, šľachtou a silou tohto majestátneho dravca..

Obraz leva v histórii

V priebehu storočí a tisícročí sa obraz leva nachádzal v mnohých kultúrach rôznych národov sveta..

 • V Číne bol lev považovaný za symbol moci, pôsobil ako strážca zákona a spravodlivosti.
 • V budhizme bolo toto zviera spájané s múdrosťou, odvahou, duchovným osvietením. Slúžil ako jedno z inkarnácií Budhu.
 • V panteóne bohov starovekého Egypta bola bohyňa leva s hlavou Sekhmet, ktorá zosobňovala horiaci plameň slnka a trestala hriešnikov.
 • V starovekých gréckych a rímskych mytológiách lev pôsobil ako spoločník mnohých bohov.
 • V ranej kresťanskej ére lev často symbolizoval Ježiša Krista. Bol však tiež jedným z obrazov diabla..
 • V judaizme bol lev symbolom najväčšieho z dvanástich kmeňov Izraela – kmeňa Júdu.

Toto nie je úplný zoznam krajín, náboženstiev a kultúr, v ktorých mal lev ten alebo iný symbolický význam, ktorý tvoril význam levieho tetovania s korunou. Nie je prekvapujúce, že s tak bohatou históriou zostáva obraz tohto zvieraťa dodnes populárny, a to aj v tetovaní..

Príklady fotografií:

lev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunou - fotka k článku o význame tetovanialev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunou - fotka k článku o význame tetovanialev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunou - fotka k článku o význame tetovanialev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunou - fotka k článku o význame tetovanialev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunou - fotka k článku o význame tetovanialev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunou - fotka k článku o význame tetovaniaTetovanie leva s korunou - fotka k článku o význame tetovanialev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunou - fotka k článku o význame tetovanialev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunou - fotka k článku o význame tetovanialev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunoulev tetovanie s korunou

Tetovanie levej koruny: významy a popis

Najčastejšie je týmto tetovaním leva hlava zakončená korunou. Od staroveku bola samotná koruna považovaná za symbol najvyššej moci a moci a bola nepostrádateľným atribútom kráľov a vládcov mnohých štátov. Zároveň každý vie, že lev je často nazývaný kráľom zvierat, čo znamená, že takáto ozdoba na hlave vyzerá celkom vhodne. Tetovanie môže byť sprevádzané rôznymi nápismi, ktoré majú zdôrazniť individualitu majiteľa a pomôcť ostatným sprostredkovať význam, ktorý do nich vkladá..

Obraz leva môže kombinovať rôzne významy. Múdrosť a spravodlivosť, nebojácnosť a dravosť, mužnosť a moc. Lev zobrazovaný s nezaujatým výrazom symbolizuje pokojnú silu, sebavedomie, zatiaľ čo vrčiace alebo obnažené zviera môže znamenať agresiu, nedostupnosť, skrytú hrozbu voči nepriateľom. Koruna zdôrazňuje kráľovskú dôstojnosť ušľachtilého predátora, naznačuje túžbu ovládať ostatných.

Zo zaujímavostí môžeme spomenúť, že korunovaný lev je prítomný na erbe Španielska..

Video:

Ďalšie možnosti pre tetovanie leva

Ako bolo uvedené vyššie, existuje veľa variácií tetovania s levovou tematikou. Tu sú niektoré z nich:

 • Čínsky lev. Štylizovaný obraz leva, ktorý pochádzal z krajín Ázie.
 • Kresba vyrobená v kmeňovom štýle. Takéto tetovanie bolo v Afrike bežné..
 • Zverokruh Leo. Tetovanie znázorňujúce symbol súhvezdia Leva možno nájsť u ľudí narodených v tomto znamení..
 • Levica. Obraz symbolizujúci materstvo a starostlivosť o blízkych. Obraz levice sa spravidla aplikuje na telo nežného pohlavia..

Výber tetovania zobrazujúceho leva je teda dosť veľký. Nemali by ste však zabúdať, že každé tetovanie má svoj vlastný význam a pred aplikáciou akéhokoľvek výkresu musíte starostlivo porozumieť jeho významu..

Pripravené: Menshikov Michail