Fotografia tetovania

Význam tetovania OM

Z materiálu sa dozviete význam tetovania OM, zoznámite sa s významom a históriou tejto kresby. Ak sa rozhodnete urobiť si tetovanie OM, potom v našom katalógu s fotografiou tetovania sú pre vás 2 sekcie:

  • Fotografia OM tetovania
  • Skice na tetovanie OM

Aký je význam tetovania OM, význam a história?

Význam tetovania OM - hotové tetovanie na fotografii

Význam tetovania OM – hotové tetovanie na fotografii

Keď ste v jednom peknom okamihu urobili osudové rozhodnutie použiť na svoje telo tetovanie om, ktorého význam je veľmi komplexný a mnohostranný, stojí za to sa zoznámiť so všeobecnými tézami budhizmu. Pomôže vám to lepšie si uvedomiť jeho vplyv, naladiť sa na požadovanú vlnu a zvýšiť pozitívne vibrácie..

Grafický symbol OM

Začnime samotným symbolom (obrázok). Skladá sa z niekoľkých kriviek, polkruhu a bodu. Navonok to vyzerá ako veľké písmeno Z s chvostom uviaznutým za ním a s okom navrchu. Ale každý riadok, pomlčka a bodka má svoj vlastný posvätný význam..

  • Prvá krivka (dolná polovica H) symbolizuje stav bdelosti človeka, keď vedomie, všetky myšlienky a pocity smerujú do vonkajšieho sveta okolo neho..
  • Druhá krivka (horná polovica Z) označuje stav úplného odpočinku, hlbokého (alebo pomalého) spánku, keď sa vedomie nijako neprejavuje.
  • Tretia krivka (chvost Z) je stav REM spánku, druh hraničnej čiary, keď je človek schopný vidieť sny. Vedomie v tomto čase smeruje dovnútra.
  • Bod korunujúci celé znamenie je najvyšším stavom vedomia. Stav úplného odpočinku, nedostatku pohybu a túžob, strata ilúzií a identifikácie, zastavenie existencie „ja“ – dosiahnutie osvietenia.
  • Polkruh oddeľujúci naše „Z“ od najvyššieho bodu označuje Mayu – svet okolo nás, ktorý považujeme za skutočnú realitu – samotnú ilúziu, ktorú vytvárame a prežívame.

Mantra OM a jej význam

Pre európskeho človeka pojem „mantra“ stále nie je známy a známy. Ak preložíme toto slovo do jazyka, ktorému rozumieme, dostaneme niečo ako „kúzlo“ alebo „posvätný text“. Óm je najvyššia posvätná mantra, ktorá otvára a zatvára každú modlitbu v hinduizme a budhizme. Vo výslovnosti obsahuje 3 zvuky: A – U – M.

Fotografia tetovania OM 29Fotografia tetovania OM 29Fotografia tetovania OM 28Fotografia tetovania OM 28Fotografia tetovania OM 27Fotografia tetovania OM 27Fotografia tetovania OM 26Fotografia tetovania OM 26Fotografia tetovania OM 25Fotografia tetovania OM 25Fotografia tetovania OM 24Fotografia tetovania OM 24Fotografia tetovania OM 23Fotografia tetovania OM 23Fotografia tetovania OM 22Fotografia tetovania OM 22Fotografia tetovania OM 21Fotografia tetovania OM 21Fotografia tetovania OM 20Fotografia tetovania OM 20Fotografia tetovania OM 19Fotografia tetovania OM 19Fotografia tetovania OM 18Fotografia tetovania OM 18Fotografia tetovania OM 17Fotografia tetovania OM 17Fotografia tetovania OM 16Fotografia tetovania OM 16Fotografia tetovania OM 15Fotografia tetovania OM 15Fotografia tetovania OM 14Fotografia tetovania OM 14Fotografia tetovania OM 13Fotografia tetovania OM 13Fotografia tetovania OM 12Fotografia tetovania OM 12Fotografia tetovania OM 11Fotografia tetovania OM 11Fotografia tetovania OM 10Fotografia tetovania OM 10Fotografia tetovania OM 9Fotografia tetovania OM 9Fotografia tetovania OM 8Fotografia tetovania OM 8Fotografia tetovania OM 7Fotografia tetovania OM 7Fotografia tetovania OM 6Fotografia tetovania OM 6Fotografia tetovania OM 5Fotografia tetovania OM 5Fotografia tetovania OM 4Fotografia tetovania OM 4Fotografia tetovania OM 3Fotografia tetovania OM 3Fotografia tetovania OM 2Fotografia tetovania OM 2Fotografia tetovania OM 1Fotografia tetovania OM 1

Rovnako ako v prípade grafického obrázku, každému zvuku je tiež priradený vlastný význam. Podľa toho je to: tvorba – zachovanie – zničenie. Rovnako ako je jeden zvuk pri pohľade rozdelený na tri samostatné, tak medzi najvyššie východné božstvo patrí Brahman, Brahma, Vishnu a Shiva. Prvý je zodpovedný za vytvorenie celého manifestovaného sveta, druhý je za jeho zachovanie, tretí je bohom ničiteľa..

V skutočnosti každé z troch vyšších božstiev nesie podstatu ďalších dvoch. Toto je trojjediné božstvo, niečo podobné európskemu porozumeniu s kresťanskou trojicou Otec – Syn – Duch Svätý, aj keď koncept je celkom odlišný.

V kresťanstve je svet, v ktorom žijeme, skutočnou realitou a po smrti dostávame trest alebo odmenu – ideme do pekla alebo do neba. V hinduizme – sme obklopení Mayami – ilúziou, ktorá bráni duchu vystúpiť a znovuzrodiť sa. Shiva v tomto prípade už nepôsobí ako ničiteľ, ale ako boh znovuzrodenia..

Tetovanie OM, ktorého význam je pre každého prívrženca východného náboženstva tak hlboko posvätný, vyžaduje správny postoj k sebe. Nemali by ste si ho dávať na žiadnu časť tela pod pás – stále je to ústredný symbol hinduizmu. Jeho správne umiestnenie môže byť navyše kľúčom k priaznivému účinku obrazu. Ideálnym miestom je oblasť hrudníka a solar plexu. Menej často chrbát a ramená.

Pozrite si video s tetovaním OM:

Môžete sledovať:

SKICS OF TATTOO OM

FOTO TATTOO SYMBOL OM