Fotografia tetovania

Význam tetovania žraloka

Význam, história, príklady na fotografii a význam tetovania žraloka

V tomto článku si povieme niečo o tetovaní, histórii umenia a tetovaní na žralokoch. Skúsme prísť na zmysel a zistiť význam tetovania žraloka. Zoznámime sa s fotografie a obrázky, čo pomôže vytvoriť jedinečné a jedinečné tetovanie, na ktorého kresbe bude prítomný žralok.

Teraz tetovaním nikoho neprekvapíte, veľa ľudí používa túto módnu a štýlovú ozdobu tela. Kde sa teda vzal samotný koncept „TATU“??

Význam tetovania žraloka

Význam tetovania žraloka

Prvé tetovania sa objavili dokonca aj medzi primitívnymi ľuďmi. Neboli ozdobou, ale označovali informácie o osobe. Pomocou tetovania bolo možné určiť, z ktorého kmeňa pochádza, zistiť sociálny status človeka a dokonca aj najdôležitejšiu udalosť v jeho živote. Korene tetovacieho umenia pochádzajú z južných krajín: Polynézia, Austrália, Nový Zéland. Naoko bolo možné určiť stav osoby, jej postavenie v spoločnosti.

Slávny cestovateľ James Cook najskôr zo svojej cesty priniesol do Európy slovo „Tatu“. V polynézskom a tahitskom dialekte slovo „tatau“ znamená kresba.

Teraz je tetovanie skôr ozdobou, ale pomocou neho môžete zdôrazniť svoju individualitu, osobné povahové vlastnosti a ašpirácie. Rôzne kresby na tele, ako v staroveku, symbolizujú osobné vlastnosti a niekedy aj postavenie osoby..

Pri výbere tetovania pre seba chceme ukázať niektoré zo svojich vlastností, povedať o sebe niečo. Jedným z populárnych tetovaní súčasnosti je žralok. Čo teda také tetovanie znamená??

Hodnota tetovania žraloka 2 Hodnota tetovania žraloka 3 Hodnota tetovania žraloka 4

Žraloky. Najstarší obyvatelia Zeme existujú asi 40 miliónov rokov. Dinosaury a mamuty, ktorí vtedy obývali Zem, už dávno vyhynuli. A žraloky naďalej obývajú moria a oceány zemegule.

Čo znamená tetovanie žraloka??

V mytológii mnohých národov žralok často pôsobí ako božstvo. Rýchly a obratný predátor oceánu je pre mnohé národy patrónkou, totemom.

U niektorých kmeňov bol žralok síce pomstychtivý, ale pre ostatných stále božstvom – zákerný zlý duch. Preto symbol žraloka v tetovaní týchto kmeňov slúžil ako ochrana pred predátormi a nepriateľmi..

Existuje veľmi rozšírená legenda, že kedysi jednu z rodových kráľovien havajského kmeňa chytil žralok za spodnú časť nohy. Ako zázrakom sa jej podarilo ujsť. Odvtedy si havajské ženy nechávajú tetovať žraloky na členky ako ochranný amulet, aby sa takýmto stretnutiam vyhli.

Mnoho moderných žien nosí tetovanie na žralokoch. Takéto tetovanie môže hovoriť o jej silnom charaktere, stať sa symbolom jej lásky k slobode a odhodlaniu. Takáto žena vyvoláva v mužoch obdivné pohľady a ľahko prechádza životom..

Hodnota tetovania žraloka 5 Hodnota tetovania žraloka 6 Hodnota tetovania žraloka 1

Na austrálskom kontinente sa so žralokmi zaobchádza so zvláštnou úctou a rešpektom – pre nich je žralok obrazom, ktorý spája krajinu a more. Kult posvätných žralokov sa šíri z Indonézie a Južnej Číny, Vietnamu, Japonska. Vietnamskí rybári volajú žraloka veľrybieho Ka Ong, čo znamená „ryba pani“. A pre indiánov Strednej a Severnej Ameriky boli žraloky symbolom prežitia a lovu. Japonská kultúra žraloka uctievala ako posla morských bohov: „Žralok pomáha každému, kto v neho verí!“

Žralok je jedným z najnebezpečnejších predátorov na svete, a preto význam takéhoto tetovania môže znamenať zúrivosť a nebojácnosť, silu a milosť. Je najvhodnejšia pre sebavedomých a motivovaných ľudí..

Ale tetovanie žralokov môže byť rôznych typov: pokojne plávajúci žralok, žralok – dravec v hrozivej póze, „kreslený“ žralok. Pre každý vzor – význam tetovania žraloka bude mierne odlišný.

Ak má dravec na tetovanie agresívny vzhľad, vlastník takéhoto tetovania má s najväčšou pravdepodobnosťou charakter krutosti a podvodu.

Tetovanie so žralokom môže znamenať vytrvalosť a pochopenie, vážnosť a odhodlanie. Takéto tetovanie sa môže objaviť pre podnikateľa alebo hlavného vodcu. Je symbolom úspešného podnikania alebo neuveriteľného úspechu v hazardných hrách. Takéto tetovanie je tiež symbolom moci a nadradenosti nad súperom..

Nuž a samozrejme, krutosť a krvilačnosť nie je súčasťou žiadnej zábavnej „kreslenej“ postavy.

Vo všeobecnosti tetovanie žralokov často používajú námorníci a rybári. Hovoria o možnom stretnutí s nebezpečenstvom, ktoré na nich číha na ceste, o túžbe vrátiť sa domov, ako aj o pripravenosti stretnúť sa so smrťou zo žraloka alebo o iných problémoch, ktoré na more číhajú. Takéto tetovanie hovorilo o nebojácnosti námorníka a bolo tiež považované za silný talizman..

V ruskom námorníctve sa nedávno objavili ponorky triedy žralokov a to dalo obrazom tohto zákerného lovca morí nový význam. Na uniformách námorníkov sa objavili pruhy znázorňujúce žraloka. A samozrejme, tetovanie žraloka je opäť obľúbené..

Jedným z najnebezpečnejších žralokov pre ľudí je žralok kladivoun. Je to obrovské a divoké stvorenie so sploštenou čeľusťou, ostrými zubami a divokou povahou. Žralok kladivoun je symbolom túžby po moci, tvrdohlavosti a prefíkanosti. Takéto tetovanie hovorí, že jeho vlastník buď má tieto vlastnosti, alebo sa ich snaží rozvinúť v sebe..

Žraloky … jedno z najstarších tvorov na Zemi, mocné, pôvabné tvory, krvilační dravci, ideálni zabijaci. Čo teda znamenajú ich obrázky na tele??

Sila, nebojácnosť, sila a energia. Cieľavedomosť, asertivita, inteligencia, ladnosť a rýchlosť. Alebo len talizman, váš ochranný amulet, ktorý prináša šťastie, chráni vás pred problémami a dodáva vám sebavedomie.

Môžete sledovať:

SKETCHES TATTOO SHARK

FOTO TATTOO SHARK