Fotografia tetovania

Význam tetovania vážky

Význam histórie a význam tetovania vážok

V tomto materiáli sa pokúsime porozumieť významu tetovania vážky, poďme sa o tom rozprávať význam tetovania vážky a samozrejme sa zoznámime s ukážkami tetovania vážok, ktoré už zaujali svoje miesto na ľudskom tele. Mimochodom, v našom katalógu tetovaní sme pripravili 2 tematické sekcie:

 • Fotografia tetovania vážok
 • Náčrtky tetovania vážky

Význam tetovania vážky

Význam tetovania vážky

Vážka je jedným z najstarších zástupcov hmyzu, ktorého fosílne pozostatky sa nachádzali v suchozemských horninách jury. Takmer v každom kúte zeme existuje mnoho druhov vážok, okrem najchladnejších oblastí planéty. Vďaka tejto odrode je vážka celkom zaujímavým a obľúbeným symbolom v umení tetovania. Je potrebné poznamenať, že tetovanie vo forme hmyzu priťahuje oči a pozornosť ľudí okolo nich. Pre niekoho je to symbol, pre iného prakticky umelecké dielo..

V rôznych krajinách, medzi rôznymi národmi, má tetovanie vážky rôzne symbolické významy. V európskych krajinách má význam tetovania vážky negatívny zlovestný význam. V stredoveku bol tento hmyz porovnávaný s čarodejnicami a v niektorých krajinách sa verilo, že ľudia, ktorí podľahli diablovmu pokušeniu, sa zmenili na vážky. Existujú tiež legendy, že vážky používali trollovia ako ihly na šitie šiat..

čo znamená tetovanie vážky? význam a význam tetovania vážok tetovanie vážky na celom chrbte

Vo východných krajinách, najmä v Japonsku, bola vážka považovaná za zvláštny spôsob, ako symbol vojenskej odvahy a sily. Tu bol tento hmyz obetovaný bohom so žiadosťou o víťazstvo v bitke. Japonci považovali vážku za odvážny hmyz a symbol, ktorý prináša šťastie. Vo Vietname boli vážky používané na predpovedanie počasia a v Japonsku a Číne na lekárske účely. Číňania považovali vážku aj za symbol premenlivosti, krehkosti..

U amerických indiánov tento rýchly hmyz symbolizoval znovuzrodenie a úplnú obnovu po ťažkých skúškach, bitkách, vojnách. Niektoré indiánske kmene tiež verili, že vážky berú duše mŕtvych ľudí..

V modernom svete má vážka význam milosti, obratnosti a rýchlosti, pretože tento hmyz je považovaný za najrýchlejší na svete. Z tohto dôvodu tetovanie vážok robia ľudia, ktorí sú fanúšikmi rizika, pohybu a rýchlosti..

Význam tetovania vážky:

 • Vytrvalosť.
 • Rýchlosť.
 • Sila mysle a fyzická sila.
 • Láska a sloboda.
 • Neobmedzený úspech.
 • Múdrosť.
 • Jednoduché zdvíhanie z miesta.
 • Vytrvalosť.
 • Odvaha.
 • Neporaziteľnosť.

V súčasnej dobe je tetovanie vážok veľmi populárne. Uplatňujú ho ľudia, ktorí sa snažia vo svojom charaktere zdôrazniť kombináciu vnútornej sily a vonkajšej klamnej krehkosti..

príklad skice pre tetovanie vážky veľké tetovanie vážky na hrudi originálne tetovanie vážky na boku

Tetovanie vo forme vážky môžu aplikovať dievčatá aj chlapci, pretože tento silný hmyz je vzhľadom na zvláštnosti svojho vývoja spojený so zrelosťou a rýchlym rastom. Ako viete, vážky začínajú svoj život vo vode, postupom času sa im vyvinú krídla a začnú lietať. Nie všetkým predstaviteľom živočíšneho sveta sa však darí dobyť dva také silné prvky, akými sú voda a vzduch. Vďaka tomu má vážka mystický význam a symboliku. Niekedy sa o nich dokonca hovorí ako o predkoch drakov. V Anglicku je samotný názov tohto hmyzu preložený ako “dračia muška”.

Tetovanie vážky je možné aplikovať v rôznych jasných farbách, ktoré tiež nesú určité sémantické zaťaženie. Červená vážka naznačuje vnútornú silu človeka alebo hľadanie lásky. Zelená znamená múdrosť, modrá mier. Pri aplikácii tohto tetovania môžete hrať so všetkými farbami dúhy, pretože je to od prírody jasný hmyz.

Miestom kreslenia tetovania vážky môže byť najčastejšie rameno, krk, chrbát, spodná časť chrbta, zápästia..

Každý človek má právo vybrať si ozdobu pre svoje telo, ktorou je tetovanie. A nevenujte pozornosť tomu, aký význam má obrázok pre ostatných ľudí. Hlavnou vecou je, akú hodnotu pripisuje obrázku samotný človek, na ktorého tele sa tento alebo ten obraz chváli.

Môžete sledovať:

DRAKOVÉ TETOVACIE SKINY

FOTO TATTOO DRAGONFLY