Fotografia tetovania

Význam tetovania z peria

Tetovanie perím je pomerne bežné, pretože má rôzny význam v závislosti od tvaru a štýlu kresby. Skúsme zistiť, čo význam tetovania perím dnes…

Takéto tetovanie sa nachádza na tele nežného pohlavia aj na mužoch. Bezstarostné, hodvábne perie, ktoré sa jemne dotýka pokožky, má pre dievčatá význam ľahkého letu, lásky k slobode, nehy, krásy. U mužov je význam tetovania perím určený skutočnosťou, že je súčasťou odvážneho, odvážneho, silného, ​​rozhodného dravého vtáka..

Príklad ženského tetovania s pierkom na krku a chrbte

Na fotografii je ženské tetovanie umiestnené na krku a chrbte, na ktorého kresbe je pierko.

História a význam tetovania perím

Tetovanie perím vzniklo v starovekých kmeňoch amerických indiánov. Tento obraz zdôrazňoval odvahu, silu, dôveru, nesmrteľnosť a spojenie s duchmi. Indiáni si museli zaslúžiť právo nosiť pierko. Perie spravidla nosili náčelníci, šamani, starší a najodvážnejší bojovníci. Tetovanie s orlím perom mohli nosiť iba tí bojovníci, ktorí boli považovaní za udatných, statočných a silných. Orol medzi Indiánmi zosobňoval moc, nebojácnosť, moc. V rôznych časoch sa používalo tetovanie rôznych vtákov – orol, páv, žeriav, ohnivý vták a ďalšie vtáky. V kultúrach starovekého Grécka a Východu znamenalo pávie perie vysoké postavenie v spoločnosti, krásu, šľachtu. V Číne to znamenalo vzácnu krásu, vysokú dôstojnosť. V starovekom Egypte bolo perie spojené so znakmi bohov. V kresťanstve je páv považovaný za vtáka schopného zmeniť svoje veľkolepé perie, a preto má pávie perie význam obnovy, znovuzrodenia. V budhizme toto pierko symbolizuje bdelosť, súcit, ostražitosť..

Príklad ženského tetovania v spodnej časti nohy s pierkom

Na fotografii je tetovanie, ktoré je vyrobené v spodnej časti ženskej nohy a na jeho kresbe je obrázok peria.

Čo znamená tetovanie perím?

Perové tetovanie sa bežne delí na dva typy: indické tetovanie a tetovanie perím rôznych vtákov. Na tetovanie sa spravidla vyberie jedno perie určitého vtáka (orol, páv, pštros, sova, ohnivý vták, fénix, moriak, lastovička atď.). Tetovanie z peria je možné aplikovať na akúkoľvek časť tela, v závislosti od želania osoby. Perie môže byť zobrazené v čiernej aj bielej farbe a môže byť nasýtené rôznymi jasnými odtieňmi. Zvážte niektoré z najbežnejších významov tetovania perom.

  • Červené perie je symbolom zisku, víťazstva. Navyše to môže znamenať lásku, vášeň..
  • Oranžové alebo žlté perie znamená jedinečnú a vynikajúcu mentálnu schopnosť.
  • Perie ohnivého vtáka je spojené s kreativitou, talentom a tiež naznačuje tajomstvo, krásu, milosť.
  • Pávie perie naznačuje vysoké postavenie osoby v spoločnosti, o cti tejto osoby medzi kreatívnymi ľuďmi.
  • Pierko rozdelené na dve časti symbolizuje stratu, rozlúčku s milovanou osobou, nejakú dôležitú stratu.
  • Phoenix pierko v ohni symbolizuje znovuzrodenie, nesmrteľnosť.
  • Perie, ktoré je zobrazené spolu s vtákom, hovorí o pretrvávajúcej túžbe človeka byť nezávislým a slobodným.

Tetovanie peria pre dievčatá nesie pocit milosti, ľahkosti, beztiaže. Zatiaľ čo u mužov je perie znázornené prednostne v tmavých farbách a dáva pocit vážnosti, sily a odvahy.

Fotografia hotového tetovania s perím za uchom

Príklad mužského tetovania, na ktorého kresbe je pierko.

Perie môže byť tiež zobrazené v kompozícii s inými symbolmi, čím mu prinesie svoj vlastný význam. Každý človek vidí v tetovaní, ktoré si vybral, svoj symbolický význam. To určuje výber miesta tetovania, jeho veľkosť, farebnú schému..

Môžete sledovať:

SKICS OF TATTOO FEATHER

FOTO TATTOO S PEROM