Fotografia tetovania

Význam vtáčieho tetovania

Aký je význam a význam vtáčieho tetovania

Snaha o nekonečnú oblohu, ľahkosť, sny, beztiažnosť – to všetko sa dá povedať o tetovaní lietajúceho vtáka. Vtáky boli vždy spojené so slobodou a božskou vôľou. Vtáčie tetovanie je veľmi obľúbené medzi mužmi aj dievčatami. Existuje veľa tetovaní vtákov, význam vtáčieho tetovania závisí od typu samotného vtáka, od štýlu, farby, zloženia tetovania.

Klasický príklad vtáčieho tetovania na paži

Na obrázku je bežné vtáčie tetovanie pre ženy..

História vtáčieho tetovania

Vták je, prirodzene, v tesnom spojení s prvkom vzduchu. V mnohých krajinách preto vtáky symbolizujú duše mŕtvych ľudí, ktorí sa usilujú o nebo. V dávnych dobách sa tiež verilo, že vtáky nesú duše do neba. V starovekej mytológii slúžili vtáky ako asistenti hrdinom, boli ich skautmi: z výšky letu hľadali nepriateľov, zlé bytosti a varovali pred hroziacim nebezpečenstvom. S najväčšou pravdepodobnosťou odtiaľ pochádza príslovie: „Vták na chvoste to priniesol.“ V starovekom Egypte boli na stenách hrobiek vyobrazené vtáky, ktoré ich považovali za strážcov zosnulej osoby. Často tu boli zobrazovaní ľudia s vtáčími hlavami, ktoré symbolizovali nádej na nesmrteľnosť a duchovnú stránku ľudskej osoby. V niektorých krajinách boli supy a havrany považované za predzvesť rôznych chorôb. V krajinách Severnej a Južnej Ameriky boli vtáky vybavené takými schopnosťami, ako je kontrola nad rôznymi prvkami, účasť na stvorení sveta. V starovekom Ríme ľudia hádali podľa spevu a letu vtákov, pretože verili, že vtákom sú k dispozícii vyššie znalosti. V keltskej kultúre boli vtáky uctievané ako božské bytosti. V kresťanstve biela holubica Zvestovania priniesla nádhernú správu, že sa narodí Spasiteľ.

Význam tetovania ženského vtáka a nápisu

Na fotografii je príklad ženského tetovania s vtákmi a nápisu.

Čo znamená vtáčie tetovanie?

Populárne vtáčie tetovanie sú havran, orol, páv, holubica, lastovička, sokol, fénix, sova, labuť, plameniak. Pozrime sa podrobnejšie na to, čo znamená tetovanie týchto vtákov..

 • Obraz holubice má vždy pozitívny význam: talizman proti zlým silám, proti zlým skutkom. Holubica navyše symbolizuje slobodu, oddanosť, vernosť. A biela holubica je symbolom mieru.
 • Labute sú spojené s ušľachtilosťou, vernosťou, láskou.
 • Orol je symbolom veľkosti, sily, odvahy, hrdosti, vytrvalosti, nadhľadu.
 • Jastrab a sokol symbolizujú odvahu, vznešenosť, nebojácnosť.
 • Lastovička je talizmanom šťastia. Keďže lastovička prináša jar, symbolizuje nádej, šťastie, teplo..
 • Sova – symbol múdrosti, inteligencie, moci.
 • Ružový plameniak znamená nehu, krehkosť, romantiku prírody, nevhodnosť pre život v drsnom svete.
 • Havran môže mať mnoho protichodných významov. Na jednej strane je to dlhovekosť a múdrosť a na druhej strane temné sily, zlé správy, zlyhania.
 • Páv je mnohými ľuďmi považovaný za symbol slnka. Tento elegantný vták preto môže znamenať šťastie, romantiku, veľkosť, slávu, krásu, kráľovskú hodnosť..
 • Obraz magického ohnivého vtáka je symbolom šťastia, múdrosti, láskavosti a bohatstva..
 • Ďalší fantastický vták – fénix, má hlbokú symboliku znovuzrodenia, ľudského ducha, nesmrteľnosti, boja proti prekážkam a rôznym ťažkostiam.

Ženská ruka v oblasti zápästia s vtáčím tetovaním

Tetovanie sa robí na zápästí, na ktorého kresbe je veľa vtákov.

Pokryli sme iba najobľúbenejšie tetovanie vtákov. Pri výbere kompozície s vtákmi sa spoliehajte na svoje vnútorné pocity, pomôžu vám podvedome vybrať presne to, čo v tejto chvíli potrebujete. Vtáčie tetovanie môže byť buď čiernobiele alebo farebné. Symbolický význam každého tetovania vo forme vtáka závisí od stavu duše človeka, jeho ašpirácií a túžob..

Môžete sledovať:

SKETCHES TATTOO BIRD

FOTO TATTOO VTÁČIK