Fotografie tetování

Význam tetovací masky

„Celý svět je divadlo.

Jsou tam ženy, muži – všichni herci.

Mají své vlastní východy, východy,

A každý hraje více než jednu roli “

Tak vyjadřuje své myšlenky ve své komedii Jak se vám líbí, William Shakespeare.

Co znamená tetování s maskou??

V materiálu se pokusíme odhalit význam tetování masky, vyjmenujte zajímavosti z historie kresby a možné interpretace.

Význam tetovací masky

Význam tetovací masky

Dnes mnoho slavných a kreativních lidí vyjadřuje touhu získat tetování pro sebe a vybrat si přesně tetování s obrazem masek. Michail Galustyan si na předloktí udělal takové neobvyklé tetování.

Jedná se o nové a velmi zajímavé tetování. Stylová a krásná, kombinuje mnoho složek, například životní realismus, vnitřní filozofii a bezohlednou pravdu světa.

Různé možnosti významu tetovacích masek

V závislosti na kontextu, ve kterém a jaký druh masky je na obrázku zobrazen, lze jeho význam interpretovat. V tetování se nejčastěji používají čtyři hlavní typy masek: divadelní masky, benátské masky, masky Chania a hollywoodské masky. Zvažme podrobněji každý z uvedených.

tetovací maska ​​2 tetovací maska ​​3 tetovací maska ​​4

Divadelní masky  se poprvé objevil v divadlech starověkých Řeků a Římanů, existovaly dva druhy: komické a tragické, jsou také „smíchem“ a „smutkem“. Právě tato dvojice masek se nakonec stala znakem divadelního umění. Maska sloužila jako způsob, jak zprostředkovat emocionální výraz herce. Na počest boha vinařství Dionýsa se konala první divadelní představení, kterých se účastnili bohové a lidé, hrály se tam skripty a mýty. Použité tragické masky znamenaly hluboký smutek a truchlivé zoufalství a komické naopak radost a smích. Dvojice takových masek znamená proměnlivost lidských rolí a obrazů v tomto životě..

Benátské masky původně sloužily pro světoznámé benátské karnevaly. Hlavním materiálem, ze kterého byly vyrobeny, je zlatý list a byly zdobeny drahými kameny. Hlavním povoláním benátských masek je vyrovnat všechny účastníky karnevalu alespoň na krátkou dobu a vymazat všechny hranice mezi nimi: sociální, materiální a poutavé vnější rozdíly. Benátské tetování masky říká divákům, že všichni lidé jsou stejní a rovní. Ale bylo dovoleno nosit takovou masku pouze po dobu karnevalu, nošení v každodenním životě znamenalo trest. V případě porušení zákazu na muže čekalo dva roky vězení a ženy – veřejné pruty.

Když si muž nasadil masku, necítil ani hanbu, ani promiskuitu, ani lehkomyslnost, a tak byl karneval pro lidi dlouho očekávanou svobodou, příležitostí bavit se a odpočinout si od každodenní práce a neustálých zákazů..

Co znamená tetování masky? tetovací maska ​​6

Maska Chania (Hannya) zarážející ve své hloubce. Původem z japonské symboliky se objevil ve formě tetování. Podle legendy tato maska ​​zobrazuje rozzlobenou, mstivou a žárlivou dívku, která se proměnila v démona. Stalo se to kvůli neopětované, ale silné lásce k potulnému mnichovi. Tato hrozná maska ​​s rohy, strašnými zuby a popelavými očima vyjadřuje emoce hněvu a rozhořčení, toto je pozemské monstrum a se satanem nemá nic společného. Také význam tetování masky Chania je absolutní dech vášně, jak příběhy říkají, dívka v podobě démona stále našla svého milence a spálila ho svým ohnivým dechem.

Hollywoodské masky jsou dnes velmi populární. Přišly do našich životů a poté do tetování ze zápletek hollywoodských hororů. Vzbuzuje v ostatních strach, takové tetování je symbolem tajemství, ochrany, iluze a nebezpečí, symbolem podvodu, krutosti a nelidskosti a sadismu.

Co znamená maska ​​v tetování??

Tetování masek se stalo zosobněním pokrytectví a osobnosti skryté před cizími lidmi. Také tetovací maska ​​se může stát dobrým amuletem, jako šamani z Afriky a Oceánie.

Tetování ve formě jedné nebo dvojice masek je výstřední, neobvyklé a zajímavé řešení. Významy tetování masky jsou významově poněkud podobné významům tetování „smutný klaun“.

Můžeš se dívat:

TATTOO SKICS S MASKOU

FOTO TATTOO MASKA