Fotografie tetování

Význam tetování vážky

Význam historie a význam tetování vážky

V tomto materiálu se pokusíme porozumět významu tetování vážky, pojďme si o tom promluvit význam tetování vážky a samozřejmě se seznámíme s ukázkami tetování vážky, které již zaujalo své místo na lidském těle. Mimochodem, v našem katalogu tetování jsme připravili 2 tematické sekce:

 • Fotografie tetování vážky
 • Skici tetování vážky

Význam tetování vážky

Význam tetování vážky

Vážka je jedním z nejstarších zástupců hmyzu, jehož fosilní pozůstatky byly nalezeny v pozemských horninách jury. Téměř v každém koutě země, kromě nejchladnějších oblastí planety, existuje mnoho druhů vážek. Díky této odrůdě je vážka docela zajímavým a oblíbeným symbolem v umění tetování. Je třeba poznamenat, že tetování ve formě hmyzu přitahuje oči a pozornost lidí kolem nich. Pro někoho je to symbol, pro jiného prakticky umělecké dílo..

V různých zemích, mezi různými národy, jsou tetování vážky spojeny různé symbolické významy. V evropských zemích má význam tetování vážky negativní zlověstný význam. Ve středověku byl tento hmyz srovnáván s čarodějnicemi a v některých zemích se věřilo, že lidé, kteří podlehli ďáblovu pokušení, se změnili na vážky. Existují také legendy, že trollové používali vážky jako jehly na šití oděvů..

co znamená tetování vážky? význam a význam tetování vážky vážka tetování na celém zádech

Ve východních zemích, zejména v Japonsku, byla vážka považována za zvláštní způsob, jako symbol vojenské odvahy a síly. Zde byl tento hmyz obětován bohům s žádostí o vítězství v bitvě. Japonci považovali vážku za statečný hmyz a symbol, který přináší štěstí. Ve Vietnamu se vážky používaly k předpovídání počasí a v Japonsku a Číně k lékařským účelům. Číňané také považovali vážku za symbol proměnlivosti, křehkosti..

Mezi americkými indiány tento rychlý hmyz symbolizoval znovuzrození a úplnou obnovu po těžkých zkouškách, bitvách, válkách. Některé indiánské kmeny také věřily, že vážky berou duše mrtvých lidí..

V moderním světě má vážka význam milosti, obratnosti a rychlosti, protože tento hmyz je považován za nejrychlejší na světě. Z tohoto důvodu tetování vážky dělají lidé, kteří fandí riziku, pohybu a rychlosti..

Význam tetování vážky:

 • Vytrvalost.
 • Rychlost.
 • Síla mysli a fyzická síla.
 • Láska a svoboda.
 • Neomezený úspěch.
 • Moudrost.
 • Snadné zvedání z místa.
 • Vytrvalost.
 • Odvaha.
 • Nepřemožitelnost.

Dragonfly tetování je v dnešní době velmi populární. Aplikují ho lidé, kteří se snaží zdůraznit kombinaci svého charakteru vnitřní síly a vnější klamné křehkosti..

příklad skici pro tetování vážky velké tetování vážky na hrudi na boku originální tetování vážky

Tetování ve formě vážky mohou aplikovat dívky i kluci, protože tento silný hmyz je díky zvláštnostem svého vývoje spojen se zralostí a rychlým růstem. Jak víte, vážky začínají svůj život ve vodě, postupem času si rozvinou křídla a začnou létat. Ale ne všichni zástupci zvířecího světa dokážou dobýt dva tak silné prvky, jako je voda a vzduch. Díky tomu má vážka mystický význam a symboliku. Někdy jsou dokonce označováni jako předkové draků. V Anglii je samotný název tohoto hmyzu přeložen jako „dračí moucha“.

Dragonfly tetování lze aplikovat v různých jasných barvách, které také nesou určité sémantické zatížení. Červená vážka označuje vnitřní sílu člověka nebo hledání lásky. Zelená znamená moudrost, modrá znamená mír. Při aplikaci tohoto tetování můžete hrát se všemi barvami duhy, protože je to od přírody jasný hmyz.

Místem kreslení tetování vážky může být nejčastěji rameno, krk, záda, spodní část zad, zápěstí..

Každý člověk má právo vybrat si ozdobu pro své tělo, což je tetování. A nevěnujte pozornost tomu, jaký význam má obrázek pro ostatní lidi. Hlavní věc je, jakou hodnotu přikládá obrázku sám člověk, na jehož těle se ten či onen obraz chlubí.

Můžeš se dívat:

DRAGONFLY TATTOO SKICES

FOTO TATTOO DRAGONFLY