Fotografie tetování

Význam tetování vlka

Jaký je význam tetování vlka – význam a historie kresby

Vlk je jedním z nejběžnějších návrhů tetování. Od dávných dob žili vlci vedle lidí, lovili stejná zvířata jako lidé. Toto hrdé zvíře v lidech vyvolává nejen pocit strachu, ale také respekt a obdiv. Lidé se od vlků učili lstivosti, odvaze, odvaze, solidaritě. Různé národy se k vlkům chovali odlišně. Někteří se jich báli, jiní je uctívali a další uctívali. Ale nikdo jim nebyl lhostejný. V každé kultuře byl vlk respektován pro inteligenci, sílu, rychlost, nezávislost, oddanost..

Vlčí tetování může mít mnoho významů. Jedna věc je ale neoddiskutovatelná – tetování v podobě vlka nebude vyhovovat nejistému a slaboduchému člověku. Vlk je symbolem nezávislosti, síly, loajality a vznešenosti. Pokud má člověk takové povahové vlastnosti, pak se takové tetování stane jeho amuletem..

vlčí tetování a jeho význam

Z materiálu se dozvíte historii a význam vlčího tetování

Historie tetování vlka

Od dávných dob byl symbol vlka považován za posvátný mnoha lidmi. Vlci byli uctívaní, obávaní, ale zároveň respektovaní a uctívaní. Je to dravec, který bojuje o přežití.

Mezi indiány byl vlk vnímán jako mentor, který je učil lovit a číst stopy. Pouze kmenový vůdce, šaman nebo nejlepší lovec mohl mít tetování s obrazem vlka.

Staří Egypťané, Římané, Řekové a Slované se k vlkům chovali s úctou, považovali je za chytré, odvážné, obratné a silné. V té době byly tyto vlastnosti velmi důležité..

V křesťanské kultuře se vlk stal symbolem ďábla, protože Bible nazývala lidi stádem (ovcí) a vlk byl jejich úhlavním nepřítelem.

Časem se však kultury různých národností změnily a podle toho i postoj k vlku. V dnešní době je toto zvíře velmi kontroverzní – kontroverzní je také význam vlčího tetování. Na jedné straně je to věrný monogamní muž, spolehlivý soudruh, starostlivý rodinný muž, silný vůdce. A na druhé straně – divoký dravec, nemilosrdný, krutý, chytrý a mazaný samotář, který žije podle vlastních pravidel. Ale právě kombinace těchto někdy protichůdných rysů osobnosti udělala z vlka jeden z nejpopulárnějších obrazů v umění tetování..

neobvyklá fotka tetování s vlkem na paži

obrázek tetování s vlkem na paži

Co znamená tetování vlka?

Vlčích tetování je tolik, že je prostě není možné vyjmenovat všechna. Lze je však rozdělit do konkrétních skupin:

  • Vlk skákající. Symbolizuje vnitřní sílu, cílevědomost, překonávání různých překážek (vnějších i vnitřních).
  • Běhající vlk – žízeň po cestování a dobrodružství, nebezpečí, respektive adrenalin – láska k riziku, po rychlosti.
  • Vlčí vytí na měsíc znamená soběstačnost, nezávislost, hrdou samotu, vnitřní moc, temné čarodějnictví.
  • Vlk v plamenech je symbolem démona, ztělesněním temných sil.
  • Vlk s úsměvem symbolizuje vztek, krutost, agresi, odvahu v jakýchkoli životních situacích.
  • Bílý vlk je mimořádná osobnost, osamělý válečník, který je připraven překonat překážky na cestě k cíli.
  • Vlčice je symbolem spravedlnosti, věrnosti nejen své rodině, ale i přátelům. Pokud jsou mláďata zobrazena vedle vlka, pak to znamená pozornost, podporu, péči.
  • Vlkodlak – znamená, že si člověk chce uvědomit a podmanit si svou temnou stránku. Toto je symbol čarodějnice.
  • Vlk se smečkou je oddaný obránce, který je připraven bojovat za svou rodinu, za přátele do poslední kapky krve.

Vlk je zvíře s vlastní představou vznešenosti, ztělesněním šelmy, která se může probudit v jakékoli osobě. Nemá střed. Jsou tu naši i ostatní, je tam bílá a černá. Vlka nezajímají hodnoty přijímané ve společnosti, nesnaží se o zničení, dokud se ho nedotkne, pak se ho nedotkne ani on..

Můžeš se dívat:

SKICSES TATTOO WOLF

FOTO TATTOO WOLF