לְקַעֲקֵעַ

קעקוע דרקון יכול להיות הג’יימס בונד הבא

קעקוע דרקון יכול להיות הג'יימס בונד הבא - תמונה 1

הנערה שנלכדה ברשת העכביש – ערך מאכזב בזכיינית מרתקת של ליסבת סלנדר.

הנערה ברשת: סיפור חדש של קעקוע הדרקון עצמו הוא מותחן טיפוסי למדי, שצולם כחלק מקאנון הקרוב לג’יימס בונד. הסרט, שעובד מסדרת המילניום על ידי הסופר השבדי סטיג לארסון, המשיך לאחר מותו על ידי דיוויד לאגרקראנץ. הסרט הפך ליצירה יוצאת דופן ומעניינת הרבה יותר..

כמעט כל עוד 007 הייתה בסביבה, השאלה איזו כוכב צריך לרשת את “רישיון להרוג” הייתה מחלוקת. הטיעונים האחרונים עמדו על בונד שאינו לבן (אידריס אלבה היה מועדף פופולרי במשך שנים) או על אישה שחוזרת על מרגל-על. כדמות, ליסבת סלנדר עומדת במשימה. היא גאון האקרים וערני, “נערה שפוגעת בגברים שמציקים לנשים”..

אף על פי שליסבת סלנדר פחות מרגלת מאשר גאון טכני, היא משתמשת באותו כלי כלים כמו בונד:

  • שום מכשול לא יכול להגביל אותה, לאן שהיא הולכת וכל מה שהיא עושה;
  • יש לה גאדג’טים;
  • יש לה חבר ואהבת אהבה שוב ושוב כדי להדגיש כי בשל טראומות העבר וחוסר מנוצח לכאורה, ליסבת אינה סגורה מהאנשים סביבה;
  • היא מתמודדת עם נבלים מדהימים;
  • סגנון הפאנק הגותי שלה ייחודי כמו הטוקסידו והבונד מרטיני שלה.

אפילו אי אפשר להימנע מזיכויי הפתיחה הספורטיביים של הסרטים האמריקאים Dragon Tattoos בהשוואה ל- 007.

קעקוע דרקון יכול להיות הג'יימס בונד הבא - תמונה 2

יש גם מקבילות מסוימת שהתפקיד גדול מהשחקן. להיות בונד (או סלנדר) הוא טוויסט כוכב, אבל יותר זיכיון. כמה זיכיונות אחרים, כולל היקום הקומי המתהווה, מתהדרים באורך חיים כזה, מה שאומר שסרטים ישרדו לא משנה מי מחובר אליהם..

מאז 2009 ומעל חמישה סרטים, ראינו שלושה ליסבת סלנדרס:

  • נומי רפייס, בטרילוגיה השבדית;
  • רוני מארה, בעיבוד של דייוויד פינצ’ר לשנת 2011;
  • ועכשיו קלייר פוי, בניהולו של פדה אלווארז, המבוסס על אחד מספריו של לגקרנץ.

כמו בכל בונד, כל סלנדר שונה בצורך – לכל שחקנית יש תכונות פיזיות שונות – אבל ליסבת סלנדר עדיין ליסבת סלנדר. לדוגמה, התכונות של פוי רכות יותר מטבען מאלה או רפייס, מה שהופך את סלנדר שלה לפגיע יותר ומאיים פחות מבחינה פיזית, אך אין ספק שהיא עדיין אותה הדמות..

אולם מחוץ למסגרת זו ההבדלים בין שני הזכייניות בולטים. לסאלנדר יש תוקפנות גלויה שאין לבונד – אפילו באיטרציות מחוספסות יותר כמו דניאל קרייג, 007 מקסימה.

עד לאחרונה נחשב בונד למודל של גבריות. הרעיון לנקום נגד העוולים ולמנוע התעללויות דומות מצד אחרים הפך פופולרי יותר, על פי הפרק האחרון של זיכיון Mad Max: Fury Road אחר..

זכיינית דרקון קעקוע קיוותה להצלחה בשאיפה דומה לליזבת להפוך לפונדקאית לאישיות האידיאלית מצד קהל נשי. אבל הסיום של הנערה באינטרנט כל כך מאכזב, כי בסיפור שבו ליסבת מול אחותה קמילה (סילביה הוקס), אין מרחב מרווח לדמויות נשיות, אין מקום לפתרון או להעצמה. הבעיות שלהם מסתכמות בסופו של דבר בתחושות של אשמה בלתי הולמת על טראומה בעבר..

למרות החסרונות הללו, הסדרה מחייבת את עצמה כמקבילה לג’יימס בונד, אחד הזכייניות הגדולות והארוכות ביותר בכל הזמנים. בנוסף, בסביבה הנשלטת על ידי דמויות גבריות, Dragon Tattoo מהפנט כזכיינית ממוקדת נקבה..

חומר מוכן: MADAM-MARY (Ermishina Maria Vasilievna)