לְקַעֲקֵעַ

הסרת קעקועים בלייזר וכימיקלים – הדרך לתוצאה הטובה ביותר

מהחומר תלמדו על התכונות וההבדלים של הסרת קעקועים באמצעות לייזר ושיטה כימית להסרת קעקועים. קבל טיפים להשגת התוצאות הטובות ביותר לאחר הליך הסרת הקעקועים שלך.

הסרת קעקועים בלייזר וכימיקל - הדרך לתוצאה הטובה ביותר - מידע ותמונות

הסרת קעקועים בלייזר וכימיקל – הדרך לתוצאה הטובה ביותר: עובדות ועצות

ליותר משלושה מיליארד אנשים יש לפחות קעקוע אחד, ו -50% מהם ירצו להסיר אותו יום אחד. השיטה הלייזר או הכימית נבחרת בהתאם לסוג וצבע הצבע, כמו גם לעומק מיקומו. לפעמים ניתן להשתמש בשתי השיטות במקביל כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר..

הסרת קעקועים בלייזר - 25012021 - תמונה 2

עם לייזר.

הפיגמנט המשמש בקעקוע סופג את קרני הלייזר ובכך הורס אותו. ברגע שהצבע מתפורר, הוא יכול להיות מתכתי חלקית (על ידי המערכת החיסונית) או להתקלף (יחד עם הקרום שנוצר לאחר העיבוד). ההליך בטוח לעור, שכן קרן הלייזר משפיעה רק על צבע כהה או פיגמנט. במהלך זה, יש תחושת צריבה קלה..

הלייזר מצוין להסרת קעקועים מקצועיים וחובבנים, כמו גם להסרת איפור קבוע. מספר הטיפולים תלוי בסוג הצבע והצבע, טכניקת הפיגמנטציה וגודל הקעקוע..

הסרת קעקועים בלייזר - 25012021 - תמונה 3

המלצות לאחר טיפול בלייזר.

אין לשזוף או לגרות את העור לפחות חודש לפני ההליך. בתוך 5-10 ימים לאחר הטיפול, העור עשוי להיות אדמומי ומגורה במקצת, ולכן יש לשמן אותו באופן אינטנסיבי. כדי להימנע מצלקות, אל תגרד את הקרום. כמו כן, אסור להשתזף עד השבוע השישי לאחר ההליך..

הימנע מאור UV (השתמש במסנני SPF גבוהים). ביומיים הראשונים לאחר טיפול בלייזר יש להימנע מהרטבה של האזור המטופל, ולשבוע להימנע מקוסמטיקה צבעונית ומאמץ גופני מוגזם. מצד שני, אינך יכול להשתמש בסאונה או באזורי הרחצה במשך 2-3 שבועות..

הסרת קעקועים בלייזר - 25012021 - תמונה 6

חסרונות של שיטת הלייזר.

טכניקות לייזר שהיו בשימוש לפני כמה שנים הותירו לעתים קרובות צלקות, אך לייזר בעל החלפת Q מפחית באופן משמעותי את הסיכון לצלקות. עם זאת, לעתים קרובות הם רק מבהירים את הצבע מבלי להסיר אותו לחלוטין. לכן, יש לשקול הסרת לייזר (הבהרה) של קעקוע בעיקר לאנשים שאינם רוצים להיפטר ממנו לחלוטין, אך רוצים להבהיר על מנת לכסות עם דפוס חדש..

הסרת קעקועים בלייזר - 25012021 - תמונה 7

חלק מהצבעים (למשל ירוק וצהוב) אינם רגישים לאור לייזר. לכן, הקעקוע לרוב רק מתבהר, למרות 6-8 הליכים. הצבעים מכילים גם מלחי מתכת כבדה. לאחר שהם נשברים על ידי קרן הלייזר, הם נשארים בבלוטות הלימפה או באיברים פנימיים. קשה לומר כיצד זה ישפיע על בריאותנו בעתיד..

הסרת קעקועים כימיים - 25012021 - תמונה 2

שיטה כימית להסרת קעקועים.

ההליך דומה לקעקוע, מכיוון שהם משתמשים במכשיר דומה עם מודול מחט. מזריקים כמות קטנה של נוזלים, המכילים בעיקר חומצת חלב. זהו חומר שאינו רעיל המהווה חלק מגופנו.

הסרת קעקועים כימיים - 25012021 - תמונה 5

קרום מתקלף.

כאשר מעורבבים עם צבע, המערכת החיסונית מופעלת ומקרופאגים מופעלים. הם סופגים את הצבע ומצטברים על פני העור. מספר שעות לאחר ההליך נוצר גלד, שנעלם לאחר 3-4 שבועות. העור בשלב זה אופייני לאחר קרום, כלומר אדום כהה ודק, אך נטול פיגמנט. הוא נמוג בהדרגה במשך מספר חודשים כדי להחזיר את מראהו הטבעי..

הסרת קעקועים כימיים - 25012021 - תמונה 6

מטופלים לרוב אינם יודעים על מה מבוססות שתי השיטות, ולכן הם מקבלים ייעוץ חינם לפני תחילת הטיפול. במהלכו, סוג ואיכות הקעקוע מוערכים, ולאחר מכן הטיפול המתוכנן.

נכון לעכשיו, אין שיטה שיכולה להבטיח הסרת קעקוע שאינו מותיר סימנים על העור. תוצאה טובה מאוד היא מצב בו העור נראה בריא במבט של 80-100 ס”מ.

הסרת קעקועים כימיים - 25012021 - תמונה 1

כדי לקצר את זמן הטיפול ולהפחית את העלות הכוללת של הסרת קעקועים, כדאי להשתמש בשתי השיטות..

נוסח המאמר הוכן על ידי: VOVA_SHANDRA (ולדימיר)