לְקַעֲקֵעַ

האם ישוע המשיח עשה קעקוע?

רבים יופתעו כיצד שאלה כזו יכולה להתעורר. מדוע ישו יכול לעשות קעקוע, ואיזה כתובים מספרים עליו?

האם ישו המשיח עשה קעקוע - מידע ודוגמאות צילום של קעקועים מוגמרים

האם ישו המשיח עשה קעקוע – מידע ודוגמאות צילום של קעקועים מוגמרים

האם ישוע המשיח עשה קעקוע? עובדות, היסטוריה, תמונות.

התגלותו של יוחנן האוונגליסט

יש הסבר הגיוני מדוע לפעמים יש לזכותו של ישוע המשיח ללבוש קעקוע. בחזון קרב ארמגדון הופיע ישוע בפני יוחנן התיאולוג בדמות רוכב על סוס לבן, היורד מהשמיים לקרב מכריע עם כוחות הרשע. פרק 19, פסוק 16 להתגלות יוחנן כתוב: “על בגדו ועל ירכו כתוב שם: מלך המלכים ואדון האדונים”..

בהתבסס על פסוק זה, כמה פרשנים הגיעו למסקנה כי היה קעקוע על ירכו של ישו. רבים השתמשו בהתגלות יוחנן כדי להצדיק את נוכחותו של קעקוע בקרב חסידיו של ישו. האם יש סיבה להאמין שאולי ישו קעקע??

ויכוח נגד”

הסיבה העיקרית לכך שזה נראה לא סביר היא שישוע שייך לעם היהודי. חוק היהודים אומר: “אל תרשום לעצמך אותיות” (ויקרא פרק יט, פסוק 28). ישוע בא לארץ לא כדי לסתור את המצוות, אלא כדי לעקוב אחריהם: “באתי לא לשבור, אלא למלא” (בשורת מתי, פרק 5, פסוק יז).

מה בדיוק הייתה הכתובת על הבגדים והירכיים של בן האלוהים? כדי להבין זאת, עליך לדעת כיצד נכתב ספר ההתגלות. הטקסט של הספר מלא בסמליות, ולכן יש לראות בתיאור שניתן בפרק 19 סמלי. גלימתו של ישו מוכתמת בדם, עיניו “כמו להבה לוהטת”, וחרב “יוצאת מפיו” – את כל זה אי אפשר להתייחס מילולית. ככל הנראה, השם הכתוב על ירכו של ישו הוא אותו סמל..

הנצרות המודרנית וקעקועים

סוגיית רשות הקעקועים נדונה בהרחבה בקרב חסידיו של ישו. כפי שכבר הוזכר, קעקוע נחשב בעיני כמה נוצרים כבלתי מוסרי מכיוון שקעקוע על העור אסור בברית הישנה (ויקרא יט, כג). למרות העובדה שהיום חסידי האמונה הנוצרית אינם נופלים תחת חוקי הברית הישנה, ​​נוכחותו של איסור כזה גורמת לחשוב.

אין התייחסות ישירה לחוסר מוסריות הקעקועים בברית החדשה. יש רק המלצה שניתנה לנשים הנוצריות על ידי השליח פטרוס: אין להתקשט בזהב, תסרוקות משובחות או שמלות, אלא ביופייה הבלתי מתפוגג של “רוח עדינה ושקטה” (האיגרת הראשונה של פיטר 3: 3).

המסר מופנה לנשים, אך ניתן ליישם את אותו עיקרון על כולם ללא יוצא מן הכלל. יופי אמיתי טמון בפנים, ולכן לא צריך להתמקד אך ורק במראה החיצוני, בחיפוש אחר שיפורו בעזרת תכשיטים או בגדים חכמים. יש להשתדל לפתח איכויות רוחניות, בעוד שקעקועים ופירסינג הם קישוטים לגוף..

התנ”ך מזהיר אותנו שכל מה שאנו עושים חייב להיעשות “לתפארת אלוהים” (קורינתים א ‘, י”א). כל חשיבה נוצרית על האפשרות לעשות קעקוע צריכה לשאול את עצמו בכנות: “האם הפעולות שלי יבוצעו לתפארתו והאם הוא יכול לברך עליהן?” הברית החדשה אינה אוסרת על קעקוע ופירסינג ישירות, אך היא אינה נותנת סיבה להאמין שעיטור גוף כזה יענג את אלוהים..

קורינתים א ‘(פרק ו’, פסוקים 19 – 20) אומר כי גופנו הוא בית המקדש של רוח הקודש שקיבלנו מאלוהים. האדם אינו שייך לעצמו, אלא לאלוהים, ועליו לפאר אותו בגופו ובנפשו. למילים אלה צריכה להיות השפעה רבה על מה שהמאמין עושה עם קליפתו הגופנית: גופנו כה חשוב לבורא שהוא מכנה אותם “מקדש רוח הקודש”. יש להגן על מה שיש לו ערך כזה..

סמליות נוצרית

בהקשר זה עולה השאלה לגבי קבילותו של קעקוע עם סמלים נוצריים. האם אותם עקרונות חלים על קעקועים בעלי אופי דתי, כגון צלבים, ציטוטים או פסוקי תנ”ך??

במקרה זה, השאלה “האם זה לא חטא לעשות קעקוע?” צריך להישמע אחרת: “האם קעקוע הוא ברכה והכרח?” קורינתים א ‘אומר: “הכל חוקי בשבילי, אך לא הכל מועיל” (פרק 10, פסוק 23). קעקועים נוצריים אולי מותרים, אך התועלת והבנייה שלהם מוטלת בספק..

דוגמאות לתצלומים של קעקועים דתיים מ -25/01/2019

צפו בסרטון:

הוכן על ידי: אולנדרבה (אולנדרבה יוליה איגורבנה)