חֲדָשׁוֹת

קעקועים אלקטרוניים (2019)

מדענים במכללה להנדסה באוניברסיטת קרנגי מלון והמכון למערכות ורובוטיקה באוניברסיטת קוימברה, פורטוגל, פיתחו דרך יעילה ליצור אלקטרונית קעקועים אלקטרוניים גמישים במיוחד המבוססים על שימוש בטכנולוגיית מחשב..

קעקועים אלקטרוניים (2019) - השראה טכנית למחשבים - תמונות

קעקועים אלקטרוניים (2019) – עובדות

תהליך זול כרוך במעקב אחר סגסוגת מתכת נוזלית מוליכה חשמלית על נייר הקעקוע המחובר לעור. קעקועים דקים במיוחד קלים ליישום כמו קעקועים דקורטיביים לילדים.

מכשירים אחרים לקעקוע מספקים חדר מאובזר במיוחד, מקום נפרד, כמו גם חומר מיוחד לייצור תמונות קעקוע על עור האדם..

כרמל מג’ידי, פרופסור חבר להנדסת מכונות, ומחמוד טבקולי, מנהל מעבדת התוכנה והמיקרואלקטרוניקה המודפסת של אוניברסיטת קוימברה, פעלו באופן הדוק לפיתוח שיטה להדפסה ישירה של מעגלים אלקטרוניים נמתחים. דרך חדשה ליישם קעקועים אלקטרוניים פותחה במסגרת פרויקט סטרכטוניקס, המתקיים במסגרת תוכנית מחקר היזמות של קרנגי מלון-פורטוגל במימון הקרן לפיתוח טכני (FCT) בפיקוחו הישיר של פרופסור אניבל טראס דה אלמיידה..

עוזר פרופסור להנדסת מכונות כרמל מג’ידי דן בקעקועים אלקטרוניים, שהם מעגלים של חלקיקי כסף מודפסים על אותו סרט כמו קעקועים לילדים. קעקועים אלקטרוניים, המיושמים על פי עקרונות וטכנולוגיות חדשות, ימצאו את יישומם בקלות בתחומים רבים – החל מתוכניות שמטרתן להגן על הבריאות ועד לתעשיית המשחקים כמכשירים אלקטרוניים למשחקים אישיים..

לדברי Tavakoli, המצאת הדמיה אלקטרונית זו מייצגת פריצת דרך בתחום האלקטרוניקה המודפסת. תוצאת המכשיר מוצגת בצורה של דפוסי הזרקת דיו של חלקיקי כסף המסונפים בטמפרטורת החדר באמצעות פעולה של סגסוגת אינדיום גליום. ביטול הצורך בטמפרטורות גבוהות, שיטת הסינתור החדשה ניתנת להשוואה לשימוש במצעים בעלי סרט דק ורגיש לחום..

בנוסף לעלות העיבוד והייצור הנמוכה, לקעקועים אלקטרוניים יתרונות ויתרונות רבים נוספים בהשוואה לשיטות הנהוגות כיום. התכונות המכניות של הקעקועים החדשים מזכירים עבודה עם בדים קלים. הם מתכופפים, מתקפלים, עמידים בפני השפעות מכניות אחרות, כולל מתיחות, שעור האדם נוטה אליהן (בתוך 30%). אפשרויות דוגמנות תלת מימד הופכות זמינות לייצור קעקועים אלקטרוניים.

היישומים לטכנולוגיית הקעקועים האלקטרונית הדקה במיוחד כוללים: ניטור ביולוגי, תוכנות רובוטיקה, תצוגות רכות ואלקטרוניקה מודפסת המיועדת להדמיה תלת-ממדית..

הידיעה על הופעתה של טכנולוגיה חדשה לקעקוע אלקטרוני פורסמה בחומרים של מאמר שכותרתו “שימוש בגליום בפעולה אלקטרונית בטמפרטורת החדר עם סינון של חלקיקי כסף להדפסה מטלטלת, הזרקת דיו ובעבודת סרט דק. מכשירי חשמל”.

צפו בסרטון:

הוכן על ידי: טקסט חופשי (דניסובה נטליה אלכסייבנה)