חֲדָשׁוֹת

קעקוע זמני יפקח על הבריאות

נכון לעכשיו, שירותיהם של אמני קעקועים פופולריים מאוד. צעירים רבים חולמים להצמיד איזשהו ציור על גופם בעל משמעות עמוקה. עם זאת, מעטים מהם מבינים שניתן להשתמש בקעקועים לאבחון וטיפול..

קעקוע זמני יפקח על הבריאות - צילום

קעקוע זמני יפקח על הבריאות – צילום

לאחרונה, מדענים ישראלים ריגשו את כל העולם ברעיון שקעקועים זמניים יפקחו על בריאות האדם. ההנחה היא שתגלית זו תמצא את עצמה ביישומים רבים אחרים בתחום הרפואה..

המצאה חדשנית של מומחים מורכבת מכמה אלמנטים הקשורים זה בזה. אחד מהם הוא אלקטרודת פחמן, המקבלת ומשדרת דחפים חשמליים. האלקטרודה מחוברת לציפוי הפולימר באמצעות שכבת דבק מיוחדת. דרך שכבת הפולימר, דחפים מהגוף עוברים ישירות לאלקטרודה.

כיוון זה מבטיח מאוד ברפואה ובמדע. בעזרת הקעקוע הזמני שנוצר ניתן לרשום את האותות שמגיעים מסיבי השריר ולהעריך על פי הנתונים שהתקבלו את מידת הפעילות והעבודה של מערכת השרירים האנושית. זה יכול להיות שימושי למעקב וניטור יעילות הטיפול בחולים עם מחלות ניווניות, שאחת מהן היא מחלת פרקינסון. בנוסף, בעזרת האלקטרודה ניתן יהיה לרשום את המתח של שרירי הפנים הקטנים בפנים, על סמך התוצאות הרשומות, לצייר מפת רגשות.

מדענים השתמשו בעבר בקעקועים ברפואה ובמדע. הראשון שנוצר היה קעקוע מדחום. הוא איפשר לחוקרים לא רק למדוד את הטמפרטורה, אלא גם להעריך את מצבו הנפשי של האדם..

הוכן על ידי: וולינקינה אנה אלכסנדרובנה