צילום של קעקועים

קעקוע צבאי – צילום

הסיבות לכך שהצבא אוהב לעשות קעקועים לעצמם דומות במובנים רבים לסיבות שמעודדות מלחים לעשות זאת. חיילים מכל ענפי כוחות היבשה, כמו גם מלחים (צבא ואזרחי), משתייכים לקבוצה בסיכון גבוה, שכן חייהם בסכנה מתמדת. הם מסתכנים למות מחוץ לבית או להיפצע קשה. לכן, הצבא מנסה לעשות קעקוע ייחודי, שבמידת הצורך יעזור לבסס את זהותם. בנוסף למשימה תועלתנית גרידא, הקעקוע מבצע פונקציה קסומה: הוא נוקב למזל טוב, מכיוון שהוא חייב להגן על החייל מפני פציעה ומוות..

קעקוע צבאי - צילום - דוגמאות לעבודות קעקוע מוגמרות

קעקוע צבאי – צילום – דוגמאות לעבודות קעקוע מוגמרות

בין כל המעצמות העולמיות, רוסיה היא המתקדמת ביותר בהקשר זה. קעקוע כסימן זיהוי חובה הוצג רשמית בצבא הרוסי עוד במאה 18. בשנת 1712, פיטר הראשון הוציא צו לפיו קיבלו המתגייסים קעקועים ייחודיים. עם זאת, הם עשו זאת בצורה די כואבת, ולמען האמת, ברברית. צלב נחצב על פרק כף היד, ובתוכו שפשפו אבק שריפה, ואז הפצע היה חבוש. המספר האישי הוזרק בעזרת כלי מיוחד, משהו דומה למכונות קעקוע מודרניות, שהורכבו ממספר מחטים, אשר מיקומן השתנה בהתאם למספר הזיהוי שמוזרק. החידוש המהפכני הזה הקל על זיהוי כל החיילים הנופלים בצבא פיטר..

קעקוע צבא – הכל מעניין + תמונות

המאה ה -20 המשיכה במסורת הקעקוע הצבאי. במהלך מלחמת העולם הראשונה התפשטו הקעקועים ברחבי הצבא. החיילים הזריקו ציורים שונים זה לזה במהלך ההפסקות בין הקרבות, מה שאפשר להרחיק את שעות ההמתנה המייגעות לפיגוע וכמובן הקל על זיהוי הנופלים והפצועים הקשים. קעקועים שימשו גם לעונש, למשל, בצבא הבריטי במהלך מלחמת העולם הראשונה, עריקים סומנו באות “D”.

קעקועים של הצבא אפילו התקיימו בצבא האדום עם שחר עידן ברית המועצות, שבדרך כלל לא הסכימו לקעקועים. מאז 1919 קעקו אנשי הצבא האדום את זרועם השמאלית בצורת כוכב בעל חמישה נקודות – אחד מסמלי המדינה הסובייטית המתהווה..

במהלך המלחמה הפטריוטית הגדולה, לוחמים השתמשו בקעקועים פטריוטיים, בדגש על נאמנות למולדת ואמונה בניצחון..

בגרמניה הנאצית, כל חברי ה”אס “נדרשו לחורר את מדבקות ה”אס” – שני ברקים, כמו גם סוג הדם שלהם במקרה של עירוי דחוף. קעקועים כאלה נעשו על הכתף, מתחת לזרוע ואפילו, למרבה ההפתעה, בחיך..

בצבא הסובייטי (למעט היוצאים מן הכלל שהוזכרו קודם לכן), קעקועים זכו לעיניים, אך למרות זאת, חיילים עשו לעיתים קרובות קעקועים, שרובם לא היו מסובכים. אז הם תיארו את סמלי הנשק או היחידות הלוחמות, כמו גם את הקיצורים של הקבוצות הצבאיות. לדוגמה, GSVG – קבוצת הכוחות הסובייטים בגרמניה, SGV – קבוצת הכוחות הצפונית (פולין), TsGV – קבוצת הכוחות המרכזית, YUGV – קבוצת הכוחות הדרומית.

בניגוד לקעקועי כלא, שהיתה להם מערכת מורכבת אך ברורה, שבה לכל ציור הוקצה תוכן מסוים, וכל אלמנט נושא מידע כלשהו על מיקומו של בעל הקעקוע בהיררכיה הפלילית, לקעקועי הצבא לא היה מדורג קפדני. , הם לא נעשו על פי החוק שלא כתוב, אלא בקריאת הלב. על ידי יישום קעקוע עם סימן היחידה שלו, החייל רצה להדגיש את נאמנותו לאחווה הצבאית.

הטאבו המוחלט על קעקועים היה קיים רק בקרב צופים. אין צורך לומר שסימן מיוחד כל כך קליט כמו קעקוע סותר את כל כללי הקונספירציה. כמו כן, נאסר לעשות קעקועים על אנשי שירות סובייטים שהשתתפו במבצעים סודיים בווייטנאם – רמת הסודיות הייתה גבוהה מדי. בנוסף, באקלים של הודו, קעקועים בעבודת יד עלולים להוביל להרעלת דם..

דמותו של חייל כוחות מיוחדים או חייל של הכוחות המוטסים, מכוסה לחלוטין בקעקועים, המבטאים את גאוותו להשתייך לאליטה של ​​הכוחות המזוינים, הפכה לאגדית. הכתובות “עבור הכוחות המוטסים” או “בריגדיר” על הכתף, המשלימות בקעקוע אמנותי על כל החזה, הן אותה תכונה של צנחן אמיתי, כמו הכומתה הכחולה המפורסמת. מאז המלחמה באפגניסטן, הצנחנים היו מחויבים לדקור את סוג הדם שלהם. עבור רבים, קעקוע זה הציל חיים..

בכוחות המזוינים של רוסיה המודרנית, קעקועים נסבלים. עם זאת, קיימת דעה בקרב צעירים כי בעזרת קעקוע אפשר “להתגלגל” משירות צבאי. לכאורה, אם תדביק כמה קעקועים אסורים על אזורים פתוחים של הגוף, אז תוכל להימנע מהשיחה. הביקוש מעורר הצעות, ו”מאסטרים “לקעקועים כאלה מופיעים בשוק הקעקועים, אך למעשה, קעקוע יהפוך לסיבה להכיר בחייל לא מתאים רק אם הוא גרם לנזק רציני לבריאות, אחרת הצעיר עדיין ימשיך צריך לנסות מגפי ברזנט.

קעקוע הצבא המודרני מיושם לא רק כסימן זיהוי כדי להקל על הזיהוי, אלא כתזכורת לשירות צבאי. אף “דמובליזציה” שמכבדת את עצמה לא תעזוב את חלקם הביתי ללא קעקוע הנצחה מקביל. קעקועים פשוטים עם סמלים של חיילים ושנים של שירות פופולריים.

אנשי צבא בדימוס משדרים מצנחים, דמותו של מחבל במראה טלסקופי, בעלי חיים, מעיל הנשק ודגל ארצם, ציוד צבאי ונשק.

בהקשר זה, יש תכונה מעניינת אחת. כמעט ולא נמצאו תמונות של סוגי נשק מודרניים. צעירים מעדיפים נשק וציוד צבאי בסגנון רטרו על פני הטנקים, הספינות, הצוללות, רובים, מקלעים החדשים ביותר. תותח עתיק, ספינת מלחמה של תחילת המאות XIX-XX, טנק מתקופת המלחמה הפטריוטית הגדולה, כנראה, נושא קסם רומנטי, מאפשר לך לגעת בעבר, לשכוח את חיי היומיום הצבאיים האמיתיים, נטולי כל. בעל כשרון כה מדהים. רובים עתיקים שהצטלבו הם עדיין אחד מקעקעי הצבא הנפוצים ביותר, אך קעקוע הפיצוץ האטומי בקרב הצבא אינו מבוצע כלל..

לקעקועי הצבא האירופי והאמריקאי, בשל הבדלים תרבותיים והיסטוריים, יש ייחודים משלהם. כמובן שגם מניעים של צבא בינלאומי נוקבים – מגינים, חרבות, סכינים וסוגי נשק אחרים, כמו גם צלבים, גולגולות ולבבות. הקעקועים מתארים סצינות פרידה מאהובים וקרבות צבאיים. עם זאת, אלמנטים לאומיים מוכנסים לקעקועים צבאיים קלאסיים, למשל, עבור ארצות הברית זהו נשר, הצבא האירי מעדיף את השט, והסקוטי מעדיפים את הגדילן..

בצבא האמריקאי, קעקוע נאסר מזה זמן רב. ההקלה נעשתה רק בשנת 2005, והפיקוד האמריקאי נאלץ לנקוט באמצעי זה, בשל המחסור האסון במתגייסים, שהסתכם בכ -7,000 איש.

אי אפשר היה להתעלם מהפופולריות הגוברת של קעקועים בקרב צעירים ולדחות צעיר שמוכן לתת את חובו למולדת, רק בגלל דפוס קטן על גופו. יחד עם זאת, הכללים החדשים הסדירו בקפדנות את מקום הקעקוע ואת תוכנם. למשל, הצבא הורשה לשרת אנשים עם קעקועים על הידיים, הגב והצוואר, אבל רק אם הקעקוע לא היה קיצוני, מגונה, גזעני או מיני. אלה שהיו להם קעקועים על הפנים, הראש או הגרון עדיין לא נלקחו לצבא. לאנשי צבא הורשו להתאפר באופן קבוע, אך רק אם הוא לא בהיר וקליט מדי ואינו מתיישב עם המדים הצבאיים..

עם זאת, בשנת 2007 הוחמרו החוקים – בחיל הנחתים נאסר קעקועים מתחת למרפק ומתחת לברך. הם הניעו זאת מכך שחיילים רבים, שהתענגו על הפינוק וניסו לקשט את עצמם בקעקועים, חצו את גבולות המותר, וזה השפיע לרעה על תדמית החייל. המפרים עברו עונש חמור. החוזה שלהם יכול להישבר, בכפוף להליכים משמעתיים ולאחר מכן להישלח לכלא למשך שנתיים, ואחריו פיטורין מהצבא ללא כבוד. המרשם הזה, כמובן, נמשך רק לאותם אנשי שירות שהיו הולכים לעשות לעצמם קעקועים חדשים. כדי למנוע הפצת חפים מפשע הצטוו מפקדי היחידה לצלם קעקועים של אנשי שירות ובכך לעקוב אחר הופעתם של עיצובים לבישים חדשים..

צבא ארה”ב הציג גם כמה מגבלות על גודל הקעקוע. לדוגמה, אנשי חיל האוויר נדרשו לכסות קעקוע אם הוא מכסה יותר מרבע מהחלק החשוף של הגוף. הקעקוע הימי, הנראה מתחת למדים, לא היה אמור להיות גדול יותר מכף ידו של בעליו. כללים אלה אינם גחמה ריקה של הפיקוד, אלא נועדו לצמצם את המתחים ביחסים עם אוכלוסיית המדינות המוסלמיות, כמו עיראק, שם הקוראן אוסר כל פגיעה מכוונת בגוף, הכוללת קעקועים. בשנת 2006 שונו הכללים שוב. לחיילים הלוחמים בעיראק הורשו לעשות קעקועים בצוואר התחתון ובגב הזרוע.

בסוף הסיפור על קעקוע הצבא, יש להזכיר עובדה לא נעימה אחת. קעקועים בצבא מיושמים, ככלל, בדרכים מיושנות ובתנאים לא סניטריים, מה שאומר שהסיכון לחלות באיידס, הפטיטיס B או C, טטנוס, מחלות מין וזיהומים קטלניים אחרים, עם זאת, גם הוא משותף אלרגיות או דלקת עור, גדל פעמים רבות .אין שום דבר נעים. לכן, לא משנה איך הרומנטיקה הצבאית תופסת את המגויס החדש, לא משנה כמה תרצו להצטרף לאחווה הצבאית, להצמיד משהו כמו “כוחות מוטסים-2010”, עדיף לחכות להזדמנות ליצור קשר עם סטודיו מקצועי לקעקועים, כי האיכות של קעקוע כזה תהיה הרבה יותר גבוהה, ותהליך היישום בטוח הרבה יותר.

תמונות של קעקועים צבאיים מה 08/02/2015

מצלמת דיגיטל GEDSC

צפה בסרטון עם קעקועים של הצבא על התמונה

אתה יכול לצפות:

משמעותם של קעקועי צבא

סקיצות לטאטו של ארמי