צילום של קעקועים

משמעות הקעקוע “אתני”

כאן תלמד הכל אודות משמעות הקעקוע “אתני”, אפשרויות לכיוונים וסגנונות, מאפיינים של רישומים, משמעותם, ההיסטוריה והפרשנות שלהם. דוגמאות נוספות כאן:

  • תמונה של קעקוע “אתני”
  • רישומי קעקוע “אתני”

המשמעות של קעקועים אתניים - דוגמאות מקוריות לעיצובים של קעקועים בתמונה

המשמעות של קעקועים אתניים – דוגמאות מקוריות לעיצובים של קעקועים בתמונה

משמעות הקעקוע “אתני” – כל החשוב ביותר

כל הטעם של הפולקלור הלאומי מתבטא בבירור באמנות האתנית של קעקועים, כולל סמלים עממיים. יש לחלק את מלאכת ציור הגוף לסגנונות:

  • יַפָּנִית
  • סלאבית
  • סקיתי (בעל חיים)
  • פולינזי
  • סלטיק

סגנון יפני.

החזקת רישומי גוף עוררה את העניין של האנושות, ומושכת בסגנונה המורכב והמסתורי והדרך לייחד את הייחודיות והאינדיבידואליות שלה. הקישוט היפני שונה מהשאר עם קישוטי הפרחים העשירים ומגוון הצבעים הרחב. התבניות הדגישו את אהבת היפנים לעולם הפרחים. באמנות הקעקוע היפנית משוחזרים תמונות של יצורים מיתיים ואמיתיים – דרקונים, קרפיונים, נחשים, נמרים..

יצירות עם נושא ימי הן באופנה. בז’אנר ימי הדגישו המאסטרים את יופיו וחסדו של גוף האדם. דמויות המיתולוגיה העממית נחשבות גם הן לנושא פופולרי לקומפוזיציות לבישות. ז’אנר הדיוקן משמש את המאסטרים היפנים. הציור מוחל בזווית ומקבל את השם “Ukiyo-e”.

בעת החלת התמונה על העור, כובדו כללים שנקבעו, כגון אסימטריה. קווי המתאר של היצירה היו בעלי קווים דקים וצריכים להיות בהירים יותר מלוח הקעקועים הבסיסי. החללים בין האלמנטים שלו מלאים בדפוסים..

היפנים היו מפורסמים בהמצאתם של תמונות גוף נעות, ויישמו אותן על תחזיות שרירים מוגדרות היטב. עלילת הציור, בכיוון זה, היו קרבות של מתאבקי סומו או סמוראים. חידוש באמנות הקעקועים – מלאכה משך תשומת לב ושמח זרים.

סגנון סלאבי.

ארכיאולוגים אינם שומרים מאתנו מידע סודי על תחביבי אבותינו בעיטור גופם בסמלים ודפוסים מקוריים. הסלאבים תיארו סמלים של פוריות, בצורה של צורות גיאומטריות, צלבים שונים, נקודות, פסיקים וספירלות מורכבות. מאוחר יותר הוכנסו לתרבות ציור הגוף סמלי דת וסמלים של הכנסייה הקתולית..

גופם של הנשים הסלאביות היה מעוטר בצלבים ובקווים דקים חינניים, סידורי פרחים עם ענפי צמחים ועלים. גברים הציגו על גופם סמלי כתרים ולבבות. ראשי תיבות אישיים, הדגישו את מוצאם ואת דרגתן.

באמנות הקעקועים הסלאבית העתיקה, הסגנונות הסלאביים והסקיתים שזורים זה בזה במיומנות. אנשים מעדיפים פולקלור סלאבי – אגדות, אגדות, שירים. אלמנטים של יצירות של אמנים מפורסמים, רוסים ואלמנטים של אמנות עממית – ח’כלומה, גזל.

תמונה של ציור קעקוע אתני 09.10.2018 №117 - קעקוע אתני -

סגנון סקיתי (חיה)

הסקיתים הם שבטים של נוודים שחיו בימי קדם בשטח ארצנו. הם הכניסו תמונות של בעלי חיים לתרבות שלהם – זאבים, שועלים, צבאים, סוסים. מסיבה זו, הסגנון הסקיתי נקרא סגנון החיות. ניתנה עדיפות גם לתיאור ציפורים – גריפינים, חסידות, נשרים, עורבים. סמל פופולרי היה הנשר בעל הסמל עם קרניים. תיאור בעלי חיים וציפורים בעור עצמם לא היה מקרי, שכן העמים היו נוודים ולעתים קרובות נלחמים זה בזה על שטחים. כוח, אומץ, אומץ וכבוד היו פולחני פולחן עבורם. להיות מנצחים היא השאיפה העיקרית של הסקיתים.

סגנון זה מפורסם בתמונות של בעלי חיים, גלים, צלבים וצלב קרס, שבאמצעם היו קישוטי פרחים ועלים. אלמנטים קטנים הממוקמים בתוך רישומים גדולים משמשים את החלקים העיקריים של הציור..

דוגמאות לעיצובים של קעקועים אתניים:

סגנון פולינזי

בעבודתם העדיפו העמים הקדמונים להוסיף אלמנטים של דפוסים לאומיים, תוך ערבובם עם רישומים פשוטים. החלק הבסיסי של הציור מורכב מעיקולים וקווים מתגלגלים. הכללים העיקריים של הסגנון הפולינזי, יישום דפוס הגוף, היו ההתכנסות וההבדלים בין הקווים, תוך התבוננות בסימטריה המלאה של הקווים. גברים שמים סימנים על עורם כדי להצביע על מעמדם וחשיבותם בחברה.

לאזרחי אירופה היה קשה להיות הבעלים של קישוט פולינזי על גופם, אך קעקועים משכו תשומת לב ועוררו את התעניינותם. לאחר שהפגינו כושר המצאה, מכרו מנהיגי השבטים לזרים את ראשיהם המקועקעים של חבריהם השבטים שנהרגו על ידם..

תמונה של ציור קעקוע אתני 09.10.2018 №175 - קעקוע אתני -

סגנון קלטי

הקלטים נחשבים לעם אלים ולוחמני. קעקועים מונוכרומטיים טבועים בסגנון שלהם. התמונה נשלטה על ידי שחור, רק לעתים רחוקות משלימה ירוק. נתינת הבהירות של הצבעים לא הייתה פופולרית בקרב הקלטים. הקישוט הקלטי היה מורכב ומאחד אנשים עם בעלי חיים בתמונה אחת. קווים רציפים, שאין להם התחלה וסוף, מסמלים את הקשר ההדוק של הקלטים עם הטבע, ומסמלים את הפולחן שלהם לכוחות עליונים וליקום. לדוגמה, הצלב הקלטי המפורסם בעולם יכול להיות תקווה, כבוד, זיכרון, אמונה באלוהים..

בקפידה! בקרב קבוצות לאומניות, הצלב הקלטי נושא את סימן השתלטות הגזע הלבן על גזעים אחרים. בגלל קעקוע כזה אתה יכול להגיע למצב לא נעים..

צפו בסרטון:

הוכן על ידי: larisaez (לריסה)