Čo robiť, ak piercing hnisá?

Z tohto materiálu sa dozviete o, čo robiť, ak piercing hnisá, získať odporúčania týkajúce sa postupov a porozumieť tomu, čo je potrebné urobiť, aby sa tomu zabránilo. Prirodzene je lepšie nerobiť bez kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka alebo špecialistu na piercing..

Všetko o tom, čo robiť, ak piercing hnisá

Pri nákupe šperkov vo forme piercingu na tele musíte pamätať na zodpovednosť za neustále ošetrovanie rany, kým sa úplne nezahojí. Tento proces môže trvať jeden až šesť mesiacov. Závisí to predovšetkým od imunity tela, citlivosti pokožky a kvality poskytovanej služby. Podľa pozorovaní sa len asi 15% všetkých vpichov uzdraví bezbolestne a rýchlo.

Foto hnisajúci piercing - čo robiť

Foto hnisajúci piercing – čo robiť

Dôvody pre hnisanie piercingu:

 

1. Postup nebol vykonaný majstrom alebo doma.

2. Nedostatočná dezinfekcia nástrojov, miesta vpichu alebo dekorácie.

3. Technológia piercingu nebola dodržaná.

4. Kontakt s vlhkým, kontaminovaným alebo chladným prostredím v prvých dňoch.

5. Alergická reakcia na kov, ktorý tvorí šperky.

6. Nedostatočná veľkosť náušnice, ktorá spôsobuje neustále stláčanie pokožky.

7. Nedodržanie pravidiel starostlivosti o prepichnutie.

Ak piercing hnisal a situácia sa stala nevratným procesom, je potrebné brať situáciu vážne. Lieky sú nevyhnutné.

Fotoesterický piercing (tetovanie) (hodnota) - ukážka - 002 Hnisajúci foto piercing - čo robiť Hnisajúci foto piercing – čo robiť Fotografický piercing (tetovanie) (hodnota) - ukážka - 003

Fotoesterický piercing (tetovanie) (hodnota) - ukážka - 004 Hnisajúci foto piercing (tetovanie) (hodnota) - ukážka - 005 Fotografický piercing (tetovanie) (hodnota) - ukážka - 006

Fotografický piercing (tetovanie) (hodnota) - ukážka - 007 Fotografický piercing (tetovanie) (hodnota) - ukážka - 008 Fotoesterický piercing (tetovanie) (hodnota) - ukážka - 009

Akcie

Prípravy a použitie

Umývanie rúk Pred každou manipuláciou si umyte ruky antibakteriálnym mydlom bez farbív, vonných látok a akýchkoľvek prísad..
Pranie Pri hnisaní sa uvoľňuje krv alebo ichor, ktoré schnú a vyžadujú si rozpustenie do 5 až 10 minút pomocou obkladu. Nemôžete ich odtrhnúť – povedie to k väčšiemu zápalu a bolesti. Na utieranie používajte mäkké bavlnené tampóny.

Je potrebné opláchnuť chlórhexidínom alebo miramistínom, ktoré si zachovávajú antibakteriálny účinok na ranu po dlhú dobu.

Nepoužívajte peroxid vodíka, alkohol, kolínsku vodu, soľný roztok, jód, brilantnú zeleň – sú dráždivé.

Krútiaca sa dekorácia Akcia sa vykonáva až po opláchnutí, aby sa lepšie prenikla antibakteriálna kvapalina. Otočí sa 1 – 2 krát. Šperky nie je potrebné ani na chvíľu vyzliekať, môže to viesť k prilepeniu punkcie a bolestivému obliekaniu. Šperk sa odstráni, ak je nahradený iným, ak je na pôvodnom zistená alergická reakcia.
Aplikácia masti Naneste levomycetin alebo tetracyklinovú masť. Aplikujú sa priamo na ranu, ale nie až do samotného hojenia, ale kým neprejde hnisanie. Majú antimikrobiálne a protizápalové účinky.
Aplikácia bandáže Pri ošetrovaní punkcie v noci musíte použiť obväz zo sterilných materiálov zakúpených v lekárni. Ráno vzlietne a cez deň sa neoblieka..
Príjem vitamínov Odporúča sa užívať vitamíny na pomoc telu. Potrebný je vitamín C (kyselina askorbová) a zinok (nachádzajú sa v potravinách ako hydina, syry, cibuľa, cesnak, pohánka, šošovica, citrusové plody, orechy, jablká).

Pri pozorovaní dva až tri dni nositeľ piercingu nevidí žiadne zlepšenie, to znamená, že je potrebné vyhľadať lekársku pomoc chirurga. Vyberie súbor vhodných liekov a postupov, ktoré urýchľujú hojenie.     

Pripravené: mama1965vlad (Voilenko Olga Alexandrovna)