Všetky tradičné piercingy: starostlivosť, funkcie, užitočné informácie

Všetky tradičné vpichy – horizontálne a vertikálne labrety – sa denne premývajú manganistanom draselným (slabý roztok) alebo Miramistinom..

tradičný piercing - foto 4

Piercing – starostlivosť, funkcie, užitočné informácie

Najvýhodnejšie je použiť sprej, aby sa diera umyla zvonku aj zvnútra a do rany sa dostala dezinfekčná kvapalina. Časom vyschne a na povrchu sa vytvoria kôrky. Je prísne zakázané ich trhať. Na odstránenie nepohodlia a bolesti je povolené iba navlhčenie antibakteriálnym roztokom.

tradičný piercing - foto 2

Je tiež potrebné zabiť baktérie, ktoré sa hromadia na náušnici. Nemôžete odtrhnúť zvyšky ichoru uvoľneného z rany (zvyčajne vyschnú na dekorácii), iba navlhčite roztokom a opláchnite. Ruky musia byť zároveň čisté, dezinfikované..

tradičný piercing - foto 6

Ako často sa starať o svoje prepichnutie?

Mnohí sa zaujímajú o otázku – ako často je potrebné liečiť vpichy do dolného pera? V prvom týždni po operácii sa odporúča robiť to každé 3-4 hodiny. V budúcnosti, ako sa kanál uzdraví, to bude stačiť ráno a pred spaním. Labreta v perách sa bude sťahovať rýchlejšie, ak na 5-10 minút priložíte sterilné obrúsky napustené roztokom nechtíka. Pri správnom ošetrení sa piercing dolnej pery a pupka môže uzdraviť do konca mesiaca..

tradičný piercing - foto 3

Ako dlho trvá výmena náušnice?

Pri zvislých a vodorovných vpichoch sa môžu zvyšky krvi a lymfy hromadiť vo vnútri diery a ďalej vyvolávať hnisanie. Aby sa tomu zabránilo, pri umývaní rany sa odporúča veľmi jemne a opatrne otáčať lištu okolo svojej osi. Neodporúča sa vyberať šperky z nezahojeného otvoru bez naliehavej potreby. Ďalší tip: aj keď sa vám zdá, že krásny piercing sa dobre zahojil, neponáhľajte sa prekrútiť prvú náušnicu a vymeňte ju za inú..

tradičný piercing - foto 7

Odborníci odporúčajú počkať najmenej tri mesiace, pretože tkanivá pier sa dajú veľmi ľahko zraniť, sú jemné, predčasná zmena náušnice môže mať za následok hnisanie a odmietnutie piercingu.

* Materiál slúži len na informačné účely, v každom prípade bezpodmienečne pred akýmikoľvek manipuláciami – poraďte sa s odborným lekárom.