správy

Festival Russian Tattoo Expo – 2018

V září 2018 se v Moskvě uskutečnilo Russian Tattoo Expo. Jedná se o každoroční festival, kde nejlepší profesionálové na světě ukazují své schopnosti. Na akci se sešli všichni: tetovací mistři, milovníci této kultury a prostě ti, kteří se chtěli s řemeslem seznámit.

Festival trval dva dny. Zábavní program zahrnoval různé bitvy mezi tetovači, scény krok za krokem tetování, vystoupení hvězd světové úrovně. Ti, kteří přišli, si mohli nechat vytetovat od nejlepších profesionálů, a také se podívat na speciální výstavu, kde byly shromážděny všechny potřebné finanční prostředky na tuto operaci..

Akce se zúčastnilo asi 200 řemeslníků z Ruska a zahraničí. A na konci programu účastníci obdrželi hodnotné ceny..

Nissaco - Russian Tattoo Expo Festival - foto 1

Novinářům se podařilo vyzpovídat nejlepší profesionály a zjistit jejich hlavní princip práce. Jaké byly scény s tetováním na festivalu v Moskvě?

Nissaco - Russian Tattoo Expo Festival - foto 2

Nissaco. Mistr přiznal, že má negativní vztah ke stejnému druhu tetování a má svůj vlastní specifický styl práce. Kromě toho měl Nissaco pocit, že tradiční tetování zcela zabíjí osobnost. Je zvyklý pracovat na improvizaci, aniž by přišel s předem stanoveným náčrtem. Na festivalu mistr pokračoval v začaté skici a porazil si tetování na zádech. A samotný festival byl považován za vynikající příležitost vyzkoušet si své zkušenosti a poznat nové lidi. Tatér také řekl, že rád používá jasné a mimořádné barvy..

Gakkin - Russian Tattoo Expo Festival - foto 1

A tady je tatér Gakkin řekl, že dává přednost tetování v orientálním stylu. Při své činnosti preferuje hlavně černé a červené odstíny. Gakkin přiznal, že ve své práci klade větší důraz na kvalitu, takže samotný proces se snaží být prováděn opatrně a nikam nespěchat. Pro kreslení nepoužívá předem připravené šablony, ale aplikuje skicu přímo na tělo před začátkem relace..

Gakkin - Russian Tattoo Expo Festival - foto 2

Profesionál také považuje za hlavní zásadu své práce originalitu, proto striktně odkazuje na plagiát skic. Gakkin nadšeně hovořil o Moskvě a našel Rusy pohostinné a přátelské.

Nastya Strizh - Russian Tattoo Expo Festival - foto 1

Nastya Strizh také považoval tuto show za skvělou příležitost realizovat svůj potenciál a soutěžit v talentu s ostatními tetovači.

Nastya Strizh - Russian Tattoo Expo Festival - foto 2

Dívka řekla, že se na festivalu rozhodla pokračovat ve svém nápadu, který byl naplánován dříve. Nastya ve své práci preferuje geometrický styl a její skici jsou z velké části naprosto improvizované.

Jondix - Russian Tattoo Expo Festival - foto 1

Tattoo umělec Jondix řekl novinářům, že obvykle pracuje ve stylu buddhismu a geometrie. K tomuto stylu se dostal postupně, dlouhými zkouškami a kombinacemi, a tato cesta byla dlouhá 18 let. Na samotném festivalu mistr porazil malá tetování; během samotného představení dokázal udělat asi 7 děl. Jondix řekl, že pracovat na festivalu bylo obtížnější než obvykle, protože na výsledek mají nepříznivý vliv davy lidí kolem a ne nejlepší osvětlení. A pán nezažil vzrušení, nezajímal ho boj, ale jen vděčnost klienta.

Kirill Varheit - Russian Tattoo Expo Festival - foto 1

Další tatér Kirill Varheit sdílel své jemnosti práce, ukázalo se, že mistr pracuje ve stylu realismu s kombinací dalších prvků. Mladému muži se tetování líbilo a zanechal spoustu pozitivních dojmů. Byl překvapen množstvím slavných lidí na akci, ale samotný proces práce v podmínkách přehlídky, Kirill to považoval za nepříliš pohodlné: hlasitá hudba a hluk neustále odvádějí pozornost od případu.

Tato událost zanechala pozitivní dojem na mistry i amatéry. Mnoho zahraničních hvězd, které navštívily Moskvu poprvé, reagovalo na ruskou společnost docela příznivě..

Připravil: jane133 (## FIO ##)