Tetování na stužce

Mezinárodní den památky obětí otroctví a transatlantického obchodu s otroky

Zde můžete vidět fotografické ukázky tetovacích návrhů na téma otroctví a obchodu s otroky, které pomohou u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí otroctví a transatlantického obchodu s otroky – 25. března.

Mezinárodní den památky obětí otroctví a transatlantického obchodu s otroky - informace a fotografie hotových tetovacích návrhů

Mezinárodní den památky obětí otroctví a transatlantického obchodu s otroky – informace a fotografie hotových návrhů tetování

Mezinárodní den památky obětí otroctví a transatlantického obchodu s otroky – fakta a fotografie

Objev Nového světa je historicky spojen se strašlivou genocidou a transformací obrovského počtu místních obyvatel na otroky, kteří si později našli své místo na plantážích v Americe. V důsledku dobytí si nezávislost udržely pouze Libérie a Etiopie..

Aby se připomněly tyto hrozné události a samotný problém obchodu s otroky, na celém světě, včetně zemí bývalého SSSR, bylo zavedeno datum připomenutí – 25. března (Mezinárodní den památky obětí otroctví a transatlantického otroka) Obchod).

Datum bylo stanoveno OSN v roce 2007 na památku 200. výročí zrušení obchodu s otroky.

Fakta!

  • Pouze asi 10% přepravených otroků dorazilo na místo určení živé, zbytek zemřel na cestě
  • Podle některých názorů existují v moderním světě zkreslené formy otroctví: používání dětí ve válce, nucená manželství, izolovaní služebníci.

Nejčastějšími symboly otroctví jsou řetězy, pouta, mříže, pouta. Jsou to příklady takových tetovacích návrhů, které doporučujeme podívat se níže..

Foto ukázky tetování na téma otroctví a otroctví ze dne 25.03.2020