Tetování

Body art je skvělý koníček a dobře strávený čas. Vše o koníčcích.

Body art

Z angličtiny body art – „umění těla“ nebo „tělo jako předmět kreativity“. Můžete se stát uměleckým dílem sami nebo někomu pomoci, aby se jím stal..

Fotografie umění těla 31

Doporučeno

Kreativní lidé s nestandardními názory.

Nezbytné vlastnosti

Představivost, schopnost adekvátně posoudit schopnosti lidského těla. Je vhodné mít počáteční umělecké dovednosti a v případě extrémních typů body art – lékařské vzdělání.

Čas na trénink

Záleží na konkrétním směru. Pokud máte schopnosti pracovat s barvami, můžete okamžitě začít s pravidelným malováním těla (bodypainting). Pokud potřebujete studovat kresbu nebo tetování, bude to trvat jeden měsíc až rok nebo dva..

Co je to body art?

Je to avantgardní hnutí, které vzniklo v turbulentních šedesátých letech minulého století. Zástupci body artu používali své tělo jako předmět kreativity, někdy velmi šokující: dělali tetování, zářezy na kůži, zakryté končetiny sádrou. Pak to byl především projev akcionismu. Pochopit body art pouze jako umění malování na tělo není úplně správné. V dnešní době je body art přehledněji rozdělen na typy a trendy..

 • Malování na tělo – malování na obličej a tělo, blízké umění vizáže. Cíle mohou být různé, například účast na avantgardní produkci nebo „revitalizace“ výstavy.

 • Piercing.

 • Tetování (permanentní make-up). Některé příklady tetování někdy vzbuzují obdiv i mezi odpůrci tohoto umění..

 • Skarifikace (skarifikace) – aplikace „dekorativních“ jizev nebo popálenin (branding nebo branding), nejradikálnější typ body art.

 • Mehndi – malování na tělo hennou.

 • Někdy se jako speciální typ rozlišuje „modifikace těla“ – implantáty, změny tvaru očí, ostření uší atd. Mimochodem, „z této opery“ jsou také prodlužování nehtů a takzvané nail art.

Body art 1 fotka Fotografie umění těla 2 Fotografie umění těla 3

Fotografie umění těla 4 Fotografie umění těla 5 Fotografie umění těla 6

Fotografie umění těla 7 Fotografie umění těla 8 Fotografie umění těla 9

Fotografie umění těla 10 Fotografie umění těla 11 Fotografie umění těla 12

Trochu historie

Člověk si začal malovat tělo, než si poprvé vyrobil oblečení. V dnešní době si jen málo lidí pamatuje, že zpočátku kresby na těle, náušnice, jizvy a tetování mohly vypovídat o kmenové příslušnosti jejich nositele, jeho víře, postavení mezi členy klanu. Kresby chráněné před zlými duchy, nemocemi, fungovaly jako komunikační prostředek. V rituálním tanci barvení doplňovalo „příběh těla“. Národy žijící na primitivní úrovni, všechny tyto významy přežily dodnes..

Pro koho je tento koníček?

Nejjednodušší způsob, malování na tělo, je pro všechny, bez výjimky, bez alergií na barvy. Pamatujte také, že kresba vyžaduje částečnou nebo dokonce celotělovou expozici. Všechno ostatní – tetování, jizvy – pro hledače vzrušení. (Mohli byste jim říkat milenci, abyste vynikli z davu, ale dnes jen stěží někoho překvapíte piercingem nebo tetováním.)

Kde začít

S rozhodnutím, co je pro vás to pravé. A co není důležité, v jaké funkci chcete jednat – být modelem (objektem) nebo tvůrcem. Poté si můžete vzít literaturu a jít na virtuální fóra a nevirtuální výstavy a akce.

Potřebuješ

Každý typ body art má svou vlastní sadu nástrojů. Například v malování na tělo se kresby obvykle provádějí pomocí kvaše nebo akrylových barev pomocí štětců. Kvaš je cenově dostupnější, ale hůře vydrží. Akrylové barvy lépe snášejí, déle vydrží, ale hůře se smývají. Díky speciálním přísadám můžete udělat barvy plastičtější a bezpečnější. Malování na tělo lze podle kreativního úkolu doplnit okvětními lístky, větvičkami, nášivkami a dalšími prvky.

Co to stojí

Pokud chcete nejprve namalovat blízkého přítele nebo přítelkyni, pak budete potřebovat asi 1000 rublů na nákup potřebného materiálu. Pokud se chcete stát tetovacím mistrem nebo si jen nechat udělat tetování pro sebe, pak … od 5 000 do nekonečna. (Upozorňujeme, že ceny v podzemních salonech nejmenujeme – s touto možností se ani nepočítá.)

Místo ke studiu

Na fórech na toto téma najdete adresy a telefonní čísla na výstavy a další akce pro typ body artu, který vás zajímá. Na takových akcích se často konají mistrovské kurzy a také skupiny pro ty, kteří se chtějí připojit k tomuto umění..

Kde najít stejně smýšlející lidi

bodyart-da.ru – komplexní informace o typech body art, komunikace, rady.

Omezení!

Alergie na barvy, kožní onemocnění. Hlavní omezení: nikdy nedělejte piercing a nenechte si tetovat ani jizvy „v nejbližším suterénu“ – to je nebezpečné nejen pro zdraví, ale i pro život! A ještě jedna věc: vědět, jak včas zastavit. Na internetu najdete mrazivé fotografie lidí, kteří svého času zašli s úpravou těla příliš daleko..

 • Dribnohod Y. „Body art in Russian“ (Phoenix, 2009) – dobrá informativní publikace s velkým počtem kvalitních fotografií.

 • Egorov R. „Bodypainting a graffiti“ (RIPOL classic, 2004) – zajímavá kombinace dvou populárních druhů umění.

 • bodyartfoto.ru – mnoho fotografií, včetně velmi kreativních.

 • basik.ru – nápady, komunikace, výměna zkušeností.

 • rosdesign.com – Rozsáhlý zdroj, kde je umění těla považováno za jedno z témat.

Fotografie umění těla 13 Fotografie umění těla 14 Fotografie umění těla 15

Fotografie umění těla 16 Fotografie umění těla 17 Fotografie umění těla 18

Fotografie umění těla 19 Fotografie umění těla 20 Fotografie umění těla 21

Fotografie umění těla 22 Fotografie umění těla 23 Fotografie umění těla 24

Fotografie umění těla 25 Fotografie umění těla 26 Fotografie umění těla 27

Fotografie umění těla 28 Fotografie umění těla 29 Fotografie umění těla 30

Fotografie umění těla 31 Fotografie umění těla 32 Fotografie umění těla 33

Fotografie umění těla 34 Fotografie umění těla 35 Fotografie umění těla 36

Fotografie umění těla 37 Fotografie umění těla 38 Fotografie umění těla 39

Fotografie umění těla 40 Fotografie umění těla 41 Fotografie umění těla 42

Fotografie umění těla 43 Fotografie umění těla 44 Fotografie umění těla 45

Fotografie umění těla 46 Fotografie umění těla 47 Fotografie umění těla 48

Fotografie umění těla 49 Fotografie umění těla 50 Fotografie umění těla 51

Fotografie umění těla 51