Tetování

Chavonna „Bang“ Rhodes je průkopníkem v tetovacím průmyslu a její relevance je konstantní (rozhovor)

Chavonna „Bang“ Rhodes je plná kontroverzí. 28 let starý a tichý, ale nepopiratelně odvážný. Dumá ve svých slovech, a přitom je od přírody trochu vzpurná. A umělec z Atlanty je černoška, ​​která tetuje. Ačkoli tento poslední bod by neměl být rozporem v dokonalém světě, je to rozpor v našem světě. Koneckonců je známo, že v tetovacím průmyslu dominují muži světlé pleti. Bang je ale odhodlán změnit standardy a vytvořit prostor pro černé ženy v této profesi..

Chavonna Bang Rhodes je průkopníkem v tetování - foto 1

Chavonna “Bang” Rhodes – rozhovor s tetovacím umělcem

     Bang dostala své jméno na střední škole. Ano, bylo to kvůli typické mimoškolní rvačce, kterou vidíte ve filmech. Bang a její bratranci vyhráli. Ale to bylo také usnadněno jejím krátkým třeskem, díky kterému nevypadala ani tak jako nováček boxer, ale spíše jako teenager, což byla..

Jméno rostlo s Bangem a její osobností po celý její dospělý život. V rozhovoru s Katie Dupere rozbije nejvyšší očekávání úderem. Její sebevědomí je neotřesitelné, divoké a poutá pozornost jako nečekaný střet zvuků. Pokud se jí pokusíte držet, bude házet notoricky známé (nebo skutečné) údery. Ona je Bang, ona je rána. A ona je tou nejpravdivější definicí rebelského narušitele pravidel.

Katie Duper: Co si myslíš, že tě porušuje pravidla??

Chavonna Rhodes: Skutečnost, že nehraji podle pravidel – ale nekroutím, nepodvádím. Považuji se za jedinečného a vyčnívám z ostatních umělců a obecně jen z jiných lidí. Prolomil jsem sociální stigma černošského umělce a využil jsem ho ve svůj prospěch, což mě činí jedinečným a vyčnívá ze zbytku tetovací společnosti světlé pleti..

“Nejen, že umím tvořit umění, ale mohu vytvořit trvalé umělecké dílo, které bude trvat věčně a uvidí ho tolik lidí.”

CJ: Co máš na tetování nejraději??

CR: Je to pro mě způsob, jak se vyjádřit a být kreativní. Nejen, že umím vytvářet umění, ale mohu také vytvořit trvalé umělecké dílo, které bude trvat věčně a uvidí ho tolik lidí. Jak skvělé je pro vaši práci žít vlastní život?

Chavonna Bang Rhodes je průkopníkem v tetování - foto 2

CJ: Tetování je známé jako velmi lehká a velmi mužská profese. Jak jste pracoval na získání prostoru pro sebe v tomto odvětví??

CR: Svou osobnost využívám ve svůj prospěch. Být černou a být ženou je v této hře jedinečné. Věděl jsem však, že musím udělat dvakrát tak dobře, abych si od této komunity získal respekt. Pracoval jsem tvrději, pracoval chytřeji a chytřeji, razil jsem si vlastní cestu a udělal si jméno.

CJ: Vzpomenete si na obzvláště odhalující dobu, kdy jste byli podceňováni kvůli tomu, že jste v oboru černoška?

Syndrom podvodníka? Nikdy. Vím, kdo jsem jako člověk a jako tetovač. Nikdy jsem nepochyboval o své schopnosti udělat to, co jsem zamýšlel. “

David Lasso

CR: Jednoho dne přišel do salonu, kde jsem pracoval, muž světlé pleti a požádal o tetování. Byl jsem volný a lidé, kteří tam pracovali, věděli, že jsem nejlepší v tom tetování, a tak mi ho dali. Když jsem vyšel ze zadní místnosti, řekl: „Ach, ona mi nechá udělat tetování?“ Očividně se mu nelíbilo, že jsem žena tmavé pleti. Řekl jsem:

„Ano, máš s tím problém.“ Nakonec mě nechal tetovat a já to zatraceně v pohodě zvládl..

CJ: Měl jste někdy Impostorův syndrom? Pokud ano, jak jste se přes to dostali??

CR: Syndrom podvodníka? Nikdy. Vím, kdo jsem jako člověk a tatér. Nikdy jsem nepochyboval o své schopnosti dělat to, co jsem měl na mysli. Neodradí mě ani další umělci, kteří jsou talentovanější než já. Dívám se na to jako na motivaci a přátelskou soutěž o to být ještě lepším umělcem..

CJ: Existuje spousta tatérů, kteří nechtějí tetovat na tmavé kůži. Co byste řekli umělcům, kteří odmítají černé klienty?

CR: Pro umělce, kteří se vzdávají tmavé pleti, jste všichni zatraceně ztroskotanci, kterým budou chybět dovednosti a znalosti a obecně se budou bát přijmout výzvu a věnovat čas pochopení techniky tetování na tmavé kůži. Zdokonalte své řemeslo tím, že budete moci tetovat všechny typy pleti. Nic není lepší než všestranný umělec s všestranným portfoliem.

CJ: Co bylo nejvíce prospěšné a obohacující, že jsi černoška v tetovacím průmyslu??

Chavonna Bang Rhodes je průkopníkem v tetování - foto 3

“Neboj se vzít tuto kariéru.” V této komunitě potřebujeme více černých žen. “

CR: Nejvděčnější věc, která přišla od černé ženy v tomto odvětví, je příležitost vyprávět svůj příběh a přimět ostatní poslouchat, být schopni se kreativně vyjádřit a samozřejmě lidé, kteří mě podporují na každém kroku. Schopnost sebevědomě zůstat na nohou – mít v této oblasti pouhých šest let a prosadit se – je největší odměnou.

CJ: Co bys řekla ostatním černoškám, které by chtěly pracovat v tetovacím průmyslu??

CR: Nebojte se převzít toto břemeno. V této oblasti potřebujeme více černých žen. Buďte chytří a tvrdí hned od začátku. Začněte učednictvím a zbytek přijde přirozeně.

CJ: Které pravidlo dospělosti nejčastěji porušujete??

CR: Nejlepší na dospělosti je, že neexistují žádná pravidla. Že jo?

 

Tento rozhovor byl kvůli jasnosti vyjádření upraven a zkrácen..

Podívejte se na video:

Připravil: ALINACHALAYA (Chalaya Alina Alexandrovna)