Tetování

Jak vyrobit mehendi (kresby hennou)

Mehendi je aplikace kreseb na tělo, které jsou ve srovnání s tetováním krátkodobé a trvají jen několik týdnů. Tato funkce vám umožňuje použít různé typy návrhů nekonečně často. Navíc, na rozdíl od stejných tetování, mehendi je absolutně neškodný pro kůži..

Je velmi obtížné vystopovat původ tohoto umění. Mnozí tvrdí, že mehendi pochází z Indie, ale zdaleka tomu tak není. Dokonce i ve starověkém Egyptě můžete vidět jeho původ, kde byly kresby hennou aplikovány na ženy z vyšších vrstev společnosti. Nyní mnoho lidí spojuje toto umění s indickou kulturou a tradicemi..

foto Jak vyrobit mehendi od 01.08.2017 №005 - Jak udělat mehendi_

Indické mehendi je něco nepředstavitelného. Nespočet kreseb, které používají různé symboly. Příkladem jsou obrázky různých zvířat, stromů, květin atd. Také v Indii se mehendi používá nejen jako prostředek k ozdobení těla, ale také pro různé druhy rituálů a tradičních svátků..

Každá kresba má zvláštní význam. Například obraz slona podle legendy přináší svému majiteli štěstí a úspěch..

Jak vyrobit mehendi (kresby hennou) – jak vyrobit a jak uložit?

K vytvoření vzoru se používá henna, která se extrahuje ze stromu cinchona. Ze stromů se nejprve vytrhnou listy, které se následně suší a lámou, dokud nevznikne prášek. Pokud je obal těsný, lze tento prášek skladovat asi šest měsíců. Je to on, kdo je použit k vytvoření pasty, která se nakonec používá k malování na tělo..

fotografie Jak udělat mehendi od 01.08.2017 №010 - Jak udělat mehendi_ 24234

Do pasty lze přidat různé přísady. To je nutné, aby vytvořila zvláštní barvu. Jako přísady mohou být popel, káva, citronová šťáva atd..

Jako nástroj pro kreslení vzorů může sloužit dřevěná nebo kovová tyčinka, štětec nebo speciální tuba s hotovou hennou. Proces aplikace může probíhat jak ručně, tak pomocí šablony, která je připravena předem..

Po aplikaci henny je nutné počkat 6 až 8 hodin. Tato doba je nezbytná pro zaschnutí kresby. Je nežádoucí namočit obraz, výsledná kůra by se měla sama odlepit. Nakonec sušenou pastu lze posypat citrónovou šťávou nebo kresbu namočit speciálním olejem. Mehendi tak vydrží déle..

foto Jak vyrobit mehendi od 01.08.2017 №002 - Jak udělat mehendi_

Rovněž stojí za zvážení, že barva henny tmavne do jednoho nebo dvou dnů po aplikaci. Nedivte se proto, že vzory nakonec získají bledě červenou barvu..

Jak dlouho může mehendi vydržet

Doba, po kterou může mehendi na kůži vydržet, závisí na různých faktorech: barvě pasty, místě, kde byla kresba nanesena, jak často se na ni voda dostala. Také se věří, že bílé a černé směsi se smývají rychleji. Obecně v závislosti na těchto faktorech může kresba trvat týden až měsíc..

foto Jak udělat mehendi od 01.08.2017 №001 - Jak udělat mehendi_ foto Jak vyrobit mehendi od 01.08.2017 №003 - Jak udělat mehendi_ foto Jak udělat mehendi od 01.08.2017 №004 - Jak udělat mehendi_

foto Jak vyrobit mehendi od 01.08.2017 №006 - Jak udělat mehendi_ foto Jak udělat mehendi od 01.08.2017 №007 - Jak udělat mehendi_ foto Jak vyrobit mehendi od 01.08.2017 №008 - Jak udělat mehendi_

foto Jak vyrobit mehendi od 01.08.2017 №009 - Jak udělat mehendi_ foto Jak vyrobit mehendi od 01.08.2017 №010 - Jak udělat mehendi_ foto Jak vyrobit mehendi od 01.08.2017 №012 - Jak udělat mehendi_

Pro mnohé je mehendi tradicí, pro jiné je to způsob sebevyjádření a jakási pocta módě. Ale jedna věc určitě nevyvolává žádné pochybnosti, mehendi je skutečné umění, které si bezpochyby zaslouží obdiv..

Podívejte se na video:

Připravil: serjfl (Zagidullin Sergey Vladlenovich)