Tetování

Je to Patrick Mahomes na tvé noze? Jak tetovací umělec udržuje lásku šampionů.

Nakonec jsme se setkali s tatérem Timurem, bytelným 35letým majitelem tetovacího salónu s příjemným, potetovaným vzhledem. Mezi jeho tetováním je vše, co si muž zamilovaný do svého podnikání může přát, zejména atributy jeho oblíbeného fotbalového týmu, který se v poslední době stal lídrem. To zahrnuje náčelnický znak na levém malíčku, hrot šípu (další znak) na pravém zápěstí a malou, ale vybledlou přilbu Chiefs pod levým okem..

Je to Patrick Magomes na tvé noze - Jak tatér zachovává lásku šampionů - Fakta a fotografie

Je to Patrick Magomes na vaší noze – Jak tatér zachovává lásku šampionů – Fakta a fotografie

Jak tetování udržuje lásku k šampionům – zajímavá fakta

– Brzy to smažu. Nechci se ukázat ve škole, kde beru své děti s tetováním na tváři, říká Timur.

“Skoč sem,” řekl Timur svému klientovi, třiatřicetiletému Borisovi, statnému a upovídanému truckerovi. Předstíral kňučení a viděl, že za vteřinu mu jehly vrazí do kotníku:

– Bojím se! – křičel Boris se smíchem, – obávám se!

Boris, otec pěti dětí, vylezl na horní část masážního stolu, vytáhl pravou stranu tepláků a ukázal mi Timurovu předchozí práci – byla to celá galerie sportovních šampionů a filmových hrdinů, kteří mu celou nohu namalovali z chodidla do stehna. Bylo tam mnoho celebrit, včetně herce bojových umění Jean-Claude Van Damme a fotbalových a basketbalových hvězd..

Dnes bude mít na kotníku tetování Hamiltona Portera – hrdiny filmu „Sandbox“. Nejprve ale musíte klientovi oholit nohu..

– Ach ne, vylepšete to uvnitř stehna!

Další v pořadí je další slavný fotbalista (nechci zde uvádět jeho jméno), jehož místo zůstává pouze pod Borisovým pravým zadkem (proto nechci).

Ale mezi celou touto galerií slávy je sportovec na Borisových nohách, kterého považuje za „nejlepšího mezi všemi, kdo kdy drželi v rukou fotbalový míč“. Toto je Patrick Magomes a teď je navždy s Borisem (nebo spíše jeho tělem).

Jiné tetovací salony také zaznamenaly mírný nárůst poptávky po tetování náčelníků týmů, i když to vůbec neodráží současný stav věcí v týmu. Ale v Timurově salonu je poptávka prostě mimo rozsah a každý v podstatě chce tetování Patricka..

“Dříve,” říká Timur, “to tak nebylo. Pouze jednou za dva měsíce si zákazník přišel nechat vytetovat Patricka. Nyní jim není konce, 3-4krát týdně to „nakreslím“.

Timur je také fanouškem Magomes and the Chiefs a jeho otec si na rok dopředu koupil permanentku na všechny týmové hry. V celém jeho domě – jen ikonické barvy jeho oblíbeného týmu: hračky a deště na novoroční strom, závěsy ve všech místnostech a dokonce i sprchový závěs. Jeho manželka Elya je také fanynka, nosí na sobě tyto barvy a dokonce si podle toho obarvila vlasy. Dlouho předtím, než se jméno Magomes stalo všem na rtech, velká rodina už věděla, jak by nazvali svého nového psa..

“Pojmenoval jsem ji Magomes, než jsme ji koupili.” Řekli mi: „Co když se ukáže, že je dívka?“ Ale věděl jsem, že budu mít kluka.

– Je to jako ve fotbale: když jste o 2 body pozadu a můžete prohrát, musíte věřit, že vás od vítězství dělí pouze 2 body, takže vyhrajete. To je rozdíl. Už delší dobu fandím náčelníkům, ale předtím jsem vždy věděl, že propadneme. Bylo to smutné a dokonce se stalo, že jsem si přestal dělat starosti o tým. Nyní se ale vše změnilo. Poprvé v životě sedím před televizí a praskám hrdostí na toho chlapa (Mahomes), vidím, čeho je schopen. Víš co myslím?”

Fanoušci týmu přesně vědí, co má na mysli – proto mu teď telefon nepřetržitě zvoní. Objednávky tetování Chiefs jsou naplánovány na několik týdnů předem, a pokud Timur chce, tak měsíce..

Poptávka vzplanula velmi rychle, hned poté, co tým v říjnu porazil své úhlavní rivaly. Někteří fanoušci začali považovat Mahomese za dlouho očekávaného mesiáše.

A všechno to začalo takto: dívka jela dvě a půl hodiny, aby si v Timurově salonu vytvořila obraz Patricka za kolenem. Toto byl Timurův první portrét Magomese, stejný, který se později objevil na Borisově stehně. Timur zachytil charakteristický pohled Mahomese a jeho splývavých vlasů pod černou čelní čelenkou. Tento obrázek již dlouho získává nejvyšší ocenění v profesionální tetovací komunitě na sociálních médiích. Timur to také zveřejnil na svém webu..

-Pak, – řekl Timur, – lidé se prostě zbláznili, začali stahovat tento obrázek a dávali ho všude, na blogy, různé fanouškovské stránky, na Facebook..

Timur, potěšený svým úspěchem, poslal tuto fotografii Magomesovi prostřednictvím Instagramu. A dostal odpověď!

– Ano, uložil jsem to na památku.

Vytáhl mobilní telefon a po několika sekundách našel odpověď Magomese: „Ahoj. Skvělý!”

Asi o dva týdny později přišel do salonu reportér sportovních novin, který psal o fanoušcích Magomese, a fotografoval Timura, jak tetuje fotbalistu na Borisovu nohu..

A pak to začalo. Reportéři sportovních talk show vyzvali k rozhovoru s Timurem. Jeho práce se dostala i do televize. Nyní Timur vytváří obrázky téměř všech hráčů svého oblíbeného týmu. Lidé ho žádají, aby si nechal vytetovat emblémy a loga náčelníků. Boris bude mít brzy velké tetování na zádech, od ramene k rameni, kde bude jak stadion jeho oblíbeného týmu, tak jeho znak.

“Mám dámu, pro kterou dělám portréty dvou hráčů současně,” řekl Timur a poznamenal, že každý z portrétů stojí od 24 do 36 tisíc rublů a trvá 4 až 8 hodin, v závislosti na prahu bolesti lidí. Jedná se o portréty velikosti lidské ruky, nebo ještě větší..

– Aby obličej vypadal správně, musí mít portrét docela slušnou velikost. Tón pleti, mimika by také měly odpovídat originálu, a to je docela obtížné. Nejdůležitějšími částmi jsou oči a ústa..

Nejzajímavější na tom je, že mezi Timurovými klienty už je několik hráčů Chiefs, i když zatím mezi nimi není žádný Magomes. Jeho předpovědi týkající se jeho oblíbence jsou zcela zřejmé: ještě není úplně na vrcholu slávy, to nejlepší teprve přijde a jeho rodný tým se brzy stane šampionem..

– S velkým potěšením „kreslím“ Patricka. Je dokonalý, jako řecký bůh, a díky tomu je práce ještě rychlejší, “řekl Timur a rozloučil se se mnou. A trochu mu závidím.

Výběr fotografií z tetování na téma sport (197 fotografií):

Podívejte se na video:

Připravil: octava5 (Olga Borisovna)