Tetování

Tetování už ve Státech není tabu

Například na Long Islandu můžete nyní chodit do práce s viditelným tetováním a nikdo nic neřekne proti.

Tetování už ve Státech není tabu - informace o situaci s přístupy k tetování a příklady fotografií

Ve státech už tetování není tabu – informace o situaci s postojem k tetování a příklady fotografií

Ve státech už tetování není tabu: fakta a čerstvé informace o postoji zaměstnanců k tetování

Materiál byl připraven podle informací poskytnutých – bolinni.in.ua/sumki-muzhskie, tento zdroj prodává vysoce kvalitní a levné pánské tašky online.

Důvodem je několik faktorů: včetně růstu počtu technologických firem, jejich nekonvenčního přístupu k firemní kultuře a nedostatku pracovní síly. Dalším důležitým faktorem je dominance mileniálů – generace, mezi kterou je umění malování na tělo rozšířené – v pracující populaci. Millennials tvořili loni největší procento pracovní síly – 35%, neboli 56 milionů, uvádí Pew Research Center. Mileniálové ve studii byli lidé ve věku od 21 do 36 let.

“Kategorie toho, co je povoleno, roste a tetování je jedním z prvků této kategorie,” řekla Lily Kashenbury, odborná asistentka managementu a vedoucí laboratoře pro výzkum svobody a tvořivosti na Stony Brook University. “Technologický pokrok a nárůst počtu svobodomyslných organizací činí takové věci přijatelnější.” Odcházíme od tradiční kultury, oficiální dress code již není povinný “.

Složitá situace na trhu práce s nejnižší mírou nezaměstnanosti za mnoho let v Americe a na celém světě a z toho plynoucí nedostatek pracovních sil nutí některé zaměstnavatele být loajálnější k tetování. V říjnu 2017 činila míra nezaměstnanosti na ostrově 3,1%. Podle posledních zpráv amerického Úřadu pro statistiku práce se počet volných míst na národní úrovni v září vyšplhal na 7 milionů v září z 6,1 milionu o rok dříve. Zaměstnavatelé vyjadřují obavy, že nemohou najít dostatek zkušených zaměstnanců.

Ve státech už tetování není tabu - foto 1

“Najít specialistu je stále obtížnější, tetování je oblíbenější, takže je na zaměstnavatele vyvíjen obrovský tlak.” Při přijímání lidí musí ignorovat přítomnost tetování, “říká Richard Kass, právník zastupující zaměstnavatele ve společnostech Bond, Shuneck a King na Manhattanu. Podniky, jejichž politika vylučuje potetované uchazeče o zaměstnání, by měly svůj přístup přehodnotit, uvedl expert..

“Vzhledem k náročnému trhu práce a vysoké konkurenci talentů musí zaměstnavatelé dávat větší pozor na výběrové politiky, které mohou zbytečně zužovat skupinu uchazečů,” řekla Janet Lenegan, zástupkyně ředitele Zarb School of Business a profesorka managementu a podnikání. na univerzitě. Hofstra.

Mileniálové, více než kterákoli jiná demografická skupina, si do svých životů pustili tetování, a to je z velké části důvod, proč se tetování loučí v práci. Podle Harris Public Poll v roce 2015, nejnovější studie na toto téma, má téměř polovina mileniálů (47%) alespoň jedno tetování..

Ve státech už tetování není tabu - foto 2

Kdo má tetování?

Nejvyšší procento potetovaných lidí je ve věku 20 až 30 let. Níže je procento šesti věkových skupin v letech 2003 až 2015. Pro srovnání předchozí dominantní skupina, děti poválečné generace, je 13%. Studie celkově zjistila, že 29% všech Američanů mělo tetování v roce 2015 a 21% v roce 2011. A co víc, mileniálové jsou „extrémně pozitivní“ ohledně potetovaných zaměstnanců v celé řadě aktivit. Například 50% mileniálů uvedlo, že budou o tetovaném zaměstnanci banky „extrémně pozitivní“, ve srovnání s 23% v poválečné generaci..

Mají lékaři právo na tetování??

Harrisův průzkum zahrnoval otázky o tom, jak se lidé cítí o profesionálech, jejichž tetování jsou na očích. Níže jsou uvedeny odpovědi o 11 profesích z celkového počtu obyvatel země..

51% Američanů je extrémně pozitivních ohledně sportovců s tetováním na dohled, ale pouze 32% podporuje takové rozhodnutí pro učitele základních škol. Nejvěrnější jsou tomu mileniálové – 66% souhlasí s tetováním na sportovce, 39% – mezi učiteli na základních školách. Procento lidí, kteří souhlasí, klesá mezi zástupci generace X – 63% souhlasí s tetováním mezi sportovci a 39% – mezi učiteli základních škol. Procento mezi poválečnou generací je však ještě nižší – pouze 35% souhlasí s tetováním, a to i pro sportovce. Lidé kolem 70. let jsou nejvíce oddaní tetovaným profesionálům – o to překvapivější je, že jsou jedinou skupinou připravenou na potetovaného prezidenta více než potetovaný učitel na základní škole..

Tetování už ve Státech není tabu - foto 3

“Dříve to bylo tabu, ale teď už není,” říká Stephen Pena, 37 let, projektový manažer Ivionics, IT poradenské společnosti v Hopagu. Jedna paže Foam je téměř celá pokryta tetováním – kompozice známá jako „rukáv“, Pena chce úplně zakrýt druhou paži. “Je to legrační. Před 10–20 lety se na tetování pohlíželo shora, ale nyní je společensky přijatelné. “ Jeho kolega Julio Pedreira (43), rovněž projektový manažer, hovoří o několika svých tetováních – včetně dvou viditelných na předloktí. “Nestydím se za to,” říká. „Vím, že i prezident společnosti tuto myšlenku podporuje.“ Řeč je o 54letém Paulovi Sperrym, který vede společnost, která je na trhu 32 let. Ještě před 10 lety zásady společnosti Ivionics vyžadovaly, aby zaměstnanci neměli viditelné tetování. Sperry vysvětlil, že v té době se mu tetování zdálo „příliš úzkoprsé: neměli ani kapku profesionality, vizi, kterou se snažíme vytvořit jako společnost“. Postoje veřejnosti se však změnily a společnost si uvědomila, že taková politika je kontraproduktivní – a aktualizovala ji, aby zaměstnanci měli viditelné tetování..

“Vytáhli jsme z týmu lidi, kteří si vedli opravdu dobře,” říká Sperry. “Existuje také stinná stránka: cítili jsme, že klienti začali lépe rozumět potřebě jednat s tetovanými lidmi.” Zákazníci se nestarali o to, jak prodejce vypadá, ale o to, co prodává. “.

Další místní společností, která změnila své zásady, je Bohlsen Restaurant Group, známá špičkovými restauracemi, jako je Prime v Huntingtonu a H2O ve East Islip. Kurt Bolsen, spolumajitel, řekl, že před 15 lety tetování evokovalo asociace s námořníky a cyklisty. „Podívali jsme se na ně namyšleně a povolili jsme jim tetování jen pod podmínkou, že budou zakrytí.“ Asi před 10 lety společnost změnila svůj přístup.

Ve státech už tetování není tabu - foto 4

“Lidé přicházejí do našeho podniku udržovat sociální kontakt s přáteli,” řekl. “Rozhodli jsme se: pokud chceme být progresivní podnikání, tetování by mělo být povoleno”.

Dokonce i národní společnosti ruší zákaz viditelného tetování. V roce 2014 společnost Starbucks zrušila dlouhý zákaz, který vyžadoval, aby zaměstnanci skryli svá tetování poté, co zaměstnanec řetězce shromáždil více než 25 000 podpisů na online petici. Viditelné tetování je nyní povoleno všude kromě obličeje a krku. Podle oficiální listiny společnosti také nemohou obsahovat nenávistné nebo vulgární výrazy..

Studie University of Miami loni v létě zjistila, že snížení platů a diskriminace zaměstnanců vůči potetovaným zaměstnancům klesly..

“Stále více lidí si nechává tetovat – v důsledku toho se názory mění,” řekl v rozhovoru Michael French, spoluautor studie a profesor zdravotnické ekonomiky na univerzitě v Miami. „Stále více lidí s tetováním zaujímá kontrolní pozice sami – je nepravděpodobné, že by diskriminovali ty, kteří jsou jim podobní.“.

Zaměstnavatelé v malých městech jsou však stále nespokojení s tetováním na očích. Podniková etika v mnoha ohledech určuje, jak otevřené by tyto společnosti měly být ve vztahu k body artu. Stew Leonard’s, specializovaný řetězec s potravinami se dvěma pobočkami na Long Islandu, nadále požaduje, aby zaměstnanci zakrývali svá tetování. “Snažíme se zachovat image obchodu prodávajícího čerstvé farmářské produkty,” vysvětluje Karin Vota, vedoucí HR obchodu Farmyndale. „Chceme zajistit, aby tento obrázek dodržovali všichni zaměstnanci obchodu – bez ohledu na to, ve kterém oddělení pracujete.“.

Ve státech už tetování není tabu - foto 5

Obecně platí, že uchazeči o zaměstnání a zejména dočasní pracovníci si stále musí dávat pozor na tetování, pokud nejsou obeznámeni s firemní kulturou. “Někteří věrní zákazníci značky na Long Islandu neradi pracují s tetovanými zaměstnanci,” říká Linda Langer, viceprezidentka Access Staffing, společnost se sídlem v Melville. „Připomeneme jim, aby se ujistili, že mají tetování skryté, než začnou s těmito klienty mluvit.“.

A stále. Kristen Russo, HR specialistka v Alcott HR, HR společnosti Farmyndale, která obsluhuje stovku klientů, uvedla, že se mezi společnostmi setkala s mnohem uvolněnějším přístupem k tetování, a to i v odvětví služeb. Méně společností tvrdí, že „to, že má uchazeč o zaměstnání tetování, neznamená, že nebudou dodržovat naše hodnoty“..

Někteří šéfové tvrdí, že nikdy nezakázali viditelné tetování. “Myslím, že to pro mě nikdy nebyl problém,” říká David Pasternak, generální ředitel a spoluzakladatel Didit, marketingové a komunikační firmy založené v roce 1995. Generální ředitelství společnosti se koncem listopadu loňského roku přestěhovalo z Mineoly do Melville. . “Vždy jsme měli kreativní lidi, takže vždy existovali zaměstnanci s tetováním.” Nikdy nás nenapadlo stanovit nějaká pravidla. “ A klientům to prý nevadí. “Určitě jsme měli zákazníky, kteří vešli do obchodu a vypadali, jako by odešli z obchodu Brooks Brothers.” Vždy od nich očekáváme fanatismus, ale zdá se, že je jim to jedno, “řekl Pasternak..

Northwell Health, rodící se organizace se sídlem v Hyde Parku, největší newyorský soukromý zaměstnavatel s 68 000 zaměstnanci, umožňuje viditelné tetování, pokud jsou „skromní a nedostávají velkou pozornost“, řekl mluvčí společnosti Terry Lineam. „Pokud někdo dostane práci s tetováním na čele, je to úplně jiný rozhovor.“.

MSC Undistrial Direct Co., jedna z největších známých společností na Long Islandu, také umožňuje všem zaměstnancům viditelné tetování. “Doufáme, že naši zaměstnanci budou logicky uvažovat, když budou reprezentovat MSC před zákazníky, dodavateli a jejich vrstevníky,” řekl Paul Mason, oficiální dodavatel vybavení a materiálů.

Stephanie Cohen, majitelka Stephanie Cohen Home, obchodu s nábytkem a interiérovým designem Farmyndale, věří, že tetování zapadá do kreativního obrazu jejího podniku jako celku. “Prosperujeme v sebevyjádření a kreativitě,” říká, “a tetování, pokud vím, je stejné umění.”.

Mnoho zaměstnavatelů v diskusi o povolování tetování na pracovišti kreslí velmi jemnou linii. Zásady omezení tetování je mohou vystavit vážnému právnímu riziku. Pokud se například zákaz tetování týká zaměstnanců, kteří nosí vzory z náboženských důvodů, jedná se o porušení zákona. “V New Yorku, stejně jako v jiných státech, je legální diskriminovat vzhled, pokud to není založeno na rase, pohlaví, etnickém původu, věku, náboženství nebo jakékoli jiné chráněné příslušnosti,” řekl Kass, právník. Zákaz tetování je legální, vysvětluje Cass, pokud je obrázek urážlivý pro chráněnou kategorii lidí. „Pak má zaměstnavatel přímé právo nařídit zaměstnanci, aby zakryl toto tetování.“.

Mezitím se popularita tetování stává téměř vrozenou. “Je to součást naší kultury, zejména mezi mladými lidmi,” poznamenává Bolsen. „Nemůžeš se jim vyhnout, takže je prostě musíš přijmout.“.

Nový výběr tetování ze 16. 6. 2019 (475 fotografií):

Podívejte se na video:

Připravil: steviegust (Anastasia Gastin)