Medzinárodný deň spomienky na obete otroctva a transatlantického obchodu s otrokmi

Tu si môžete pozrieť fotopríklady tetovacích návrhov na tému otroctva a obchodu s otrokmi, ktoré pomôžu pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí otroctva a transatlantického obchodu s otrokmi – 25. marca.

Medzinárodný deň spomienky na obete otroctva a transatlantického obchodu s otrokmi - informácie a fotografie hotových návrhov tetovania

Medzinárodný deň spomienky na obete otroctva a transatlantického obchodu s otrokmi – informácie a fotografie hotových návrhov tetovania

Medzinárodný deň spomienky na obete otroctva a transatlantického obchodu s otrokmi – fakty a fotografie

Objav Nového sveta je historicky spojený so strašnou genocídou a transformáciou obrovského počtu miestnych obyvateľov na otrokov, ktorí si neskôr našli svoje miesto na plantážach v Amerike. V dôsledku dobytia si nezávislosť zachovali iba Libéria a Etiópia..

Na pripomenutie týchto strašných udalostí a samotného problému obchodu s otrokmi bol na celom svete vrátane krajín bývalého ZSSR zavedený dátum spomienky – 25. marca (Medzinárodný deň spomienky na obete otroctva a transatlantického otroka) Obchod).

Tento dátum stanovila OSN v roku 2007 na pamiatku 200. výročia zrušenia obchodu s otrokmi.

Fakty!

  • Len asi 10% prepravených otrokov dorazilo na miesto určenia živých, ostatní zomreli na ceste
  • Podľa niektorých názorov v modernom svete existujú skreslené formy otroctva: používanie detí vo vojne, nútené manželstvá, izolovaní sluhovia.

Najčastejšími symbolmi otroctva sú reťaze, okovy, tyče, putá. Ide o príklady takýchto návrhov tetovania, ktoré by ste si mali pozrieť nižšie..

Fotopríklady tetovacích kresieb na tému otroctva a otroctva z 25.03.2020