Tetovanie na semafore na medzinárodný deň na semafore 5. augusta

Z materiálu sa dozviete o medzinárodnom dni semaforov – 5. augusta, zoznámite sa s funkciami a históriou sviatku, môžete si pozrieť tematické kresby tetovania so semaforom, pomocou ktorého je možné tento deň označiť v histórii.

Tetovanie na semafore na Medzinárodný deň na semafore - 5. augusta - informácie a fotografie k tetovaniu

Medzinárodný deň semaforu – 5. augusta: zaujímavosti a fotografie tetovania na semafore

V modernom svete existuje veľké množstvo pomôcok, ktoré nám uľahčujú a zaisťujú život. Prakticky nemyslíme na takéto vynálezy a ich históriu, len zriedka myslíme na hodnotu..

K takýmto vynálezom patrí semafor, ktorý nielen umožňuje bezpečnú dopravu a chodcov, ale tiež oslobodzuje osobu od nepretržitej práce, ktorá v prípade absencie semaforu musí regulovať dopravu.

Semafor je starý asi jeden a pol storočia, ale nestráca na dôležitosti, aj keď v histórii svojej existencie prešiel mnohými zmenami..

Aby sa poukázalo na dôležitosť vynálezu semaforu, bol ustanovený sviatok, medzinárodný deň semaforu, ktorý sa oslavuje každoročne 5. augusta.

Fotografia tetovania svetovor 05.08.2020 №004 -tetovanie semaforov - Foto tetovanie svetovor 08/05/2020 №003 -tetovanie semaforov - Fotografia tetovania svetovor 05.08.2020 №001 -semaforové tetovanie -

Zaujímavosti z histórie semaforov

Prvé stránky histórie semaforov sú dosť smutné. Prvý semafor vynašiel zamestnanec železnice John Peak Knight, zariadenie bolo nainštalované v roku 1868 v Londýne, neďaleko budovy parlamentu.

Cez deň fungoval prvý semafor na princípe semaforu a v noci svietil plynovými lampami – ovládal sa mechanicky.

Prvý semafor na svete fungoval necelý mesiac – explodoval a zranil policajta, ktorý bol neďaleko. Potom bol dokonca zavedený zákaz na semaforoch..

„Vylepšená“ verzia semaforu sa objavila v roku 1910 vďaka vynálezcovi Ernstovi Sirrinovi, ktorý patentoval svoj vynález.

Už 5. augusta 1914 bol v americkom Clevelande nainštalovaný prvý elektrický semafor, ktorý mal dve farby (červenú a zelenú), vydával zvukový signál a bol ovládaný osobou na diaľku.

Prvý, už trojfarebný semafor prišiel do ZSSR len o 10 rokov neskôr a zariadenia na reguláciu pohybu chodcov sa objavili až v roku 1960..

Semafory riadili dopravní policajti, automatizované systémy sa objavili neskôr, keď sa rozhodlo o realizovateľnosti zavedenia drahého riešenia.

Foto tetovanie svetovor 05.08.2020 №045 -semafory - Fotografia tetovania svetovor 05.08.2020 №041 -tetovanie semaforov - Foto tetovanie svetovor 08/05/2020 №040 -semafory -

Moderné typy semaforov:

  • Automobilový priemysel;
  • Ukazovateľ;
  • Železnica;
  • Reverzibilné;
  • Pre chodcov;
  • Pre električky;
  • Na šport (používa sa počas pretekov na tratiach);

Na semafore boli dokonca postavené pamätníky – v Londýne a Novosibirsku.

My, ako web o tetovaní, sa pripájame k oslave a vzdávame hold semaforu, ktorý robí náš svet bez zbytočného pátosu bezpečnejším a lepším..

Nižšie vám odporúčame pozrieť sa na fotografiu kresieb tetovania, na ktorej je semafor, ktorý vám pomôže označiť tento deň v histórii a možno sa stane základom pre vytvorenie vlastného, ​​jedinečného tetovania.

Fotografia tetovania so semaforom z 08.05.2020 (54 fotografií)

Pozri si video: