Tetovanie počasia na Svetový deň meteorológie

V tomto článku môžete vidieť príklady zaujímavých návrhov tetovania na počasie, ktoré sú ideálne na oslavu Svetového dňa meteorológie – 23. marca.

Počasie tetovanie na Svetový deň meteorológie - informácie a fotografie ukážky návrhov tetovania

Počasie tetovanie na Svetový deň meteorológie – informácie a fotografie ukážky návrhov tetovania

 Tetovanie počasia na Svetový deň meteorológie – fakty a fotografie

Vďaka iniciatíve Svetovej meteorologickej organizácie a súhlasu OSN bol 23. marec zvolený za deň, kedy sa oslavuje Svetový meteorologický deň..

Tento deň sa oslavuje v 193 štátoch, v Rusku bol sviatok založený v roku 2008, 19. mája – dekrétom prezidenta Ruskej federácie č. 812.

Tento pre mnohých významný sviatok sa oslavuje od roku 1961 a mottom medzinárodnej organizácie – WMO je veta „Počasie, podnebie a voda v informačnom veku“.

WMO sa zaoberá predovšetkým monitorovaním klímy, oceánov a morí, klimatických zmien, vytváraním predpovedí a výmenou informácií, čo je možno najdôležitejšia činnosť..

World Weather Watch, iniciované WMO.

Samotný sviatok a Svetový deň meteorológov – 23. marca, sú zamerané na zvýšenie informovanosti obyvateľstva o nebezpečenstvách najmä zmeny klímy.

Mimochodom, v Rusku bol „začiatok“ hydrometeorologického pozorovania položený dekrétom cisára Mikuláša I., v Petrohrade bolo otvorené „Normálne magnetické a meteorologické observatórium“.

Ak ste príbuzní tejto profesii, máte priateľov, ktorí zasvätili svoj život štúdiu klímy a počasia – pozrite sa na príklady návrhov tetovania na tému počasie a podeľte sa o svoj názor na profesiu a tetovanie v komentároch..

Fotografia tetovania na tému počasie z 23.03.2020