Tetovanie

Ako sa starať o čerstvé tetovanie

Tu nájdete stručné a informatívne tipy na čerstvú starostlivosť o tetovanie.

Dôležité! Materiál má poradný charakter, v prípade nepohodlia, zápalu a akýchkoľvek iných problémov – ihneď sa poraďte s lekárom!

Ako sa starať o čerstvé tetovanie - príklad fotografie 1

Ako sa starať o čerstvé tetovanie – jednoduché tipy

Väčšina ľudí verí, že to, ako bude tetovanie vyzerať, závisí len od výtvarníka a od toho, ako dobre robí svoju prácu, ale jeho vzhľad tiež silne ovplyvňuje spôsob, akým sa oň starajú a ako sa oň starajú. Po tetovaní odborník spravidla poskytne pokyny, ako sa o tetovanie starať..

Ako sa starať o čerstvé tetovanie - príklad fotografie 2

Tetovanie je pokryté obväzom určeným na ochranu pred baktériami a vírusmi. Tento obväz je možné odstrániť až po niekoľkých hodinách. Potom tetovanie opláchnite teplou vodou. Na to nepoužívajte špongiu, kefu ani drsný uterák. Tetovanie by sa malo umývať antibakteriálnym mydlom, gélom alebo jemným neparfumovaným mliekom..

Ako sa starať o čerstvé tetovanie - foto príklad 3

Po vysušení je potrebné tetovanie namazať antibakteriálnym činidlom..

Na niekoľko týždňov sa budete musieť kúpania vzdať. Oveľa bezpečnejšie je sprchovať sa v sprche, pretože to obmedzí kontakt tetovania s vodou. Ak sa na tetovanie dostane šampón alebo sprchový gél, treba ich ihneď zmyť teplou vodou..

Ako sa starať o čerstvé tetovanie - foto príklad 4

Čerstvé tetovanie by nemalo byť vystavené slnečnému žiareniu. Po jeho uzdravení je už možné pokojne sa vyhrievať na slnku, ale až po nanesení opaľovacieho krému s filtrom najmenej 30 SPF na pokožku..

Text článku pre web pripravili: EKAZIMOVÁ (## FIO ##)