Tetovanie

Cirkusový festival Tatoo v Taliansku

V roku 2007 sa v Ríme prvýkrát konal festival Tatoo Circus (v preklade Tattoo Show). Myšlienka festivalu bola jednoduchá – spojiť „sviatok“ kultúry tetovania a politickú akciu. Cirkus Tatoo dal tetovacím umelcom príležitosť predviesť svoj talent a schopnosti na podporu ľudí, ktorí čelia sociálnej nespravodlivosti, vrátane občanov odsúdených z politických dôvodov..

Festival cirkus Tatoo v Taliansku - informácie a príklady fotografií

Festival cirkus Tatoo v Taliansku – informácie a príklady fotografií

Cirkusový festival Tatoo v Taliansku – všetka zábava

Organizátori chceli, aby festival poskytol účastníkom a aktivistom príležitosť vyjadriť solidaritu väzňom a ich blízkym. Cieľom festivalu bolo vytvoriť priestor, kde by sa spájala osobná sloboda a sloboda prejavu..

Na rozdiel od názvu, Tatoo Circus nie je len o tetovaní, hostia festivalu mohli navštíviť aj:

  • prednášky;
  • majstrovské kurzy;
  • tematické výstavy venované životu väzňov;
  • koncerty a divadelné predstavenia;
  • premietanie koncepčných filmov;
  • výkony extrémnych športovcov;
  • kaviarne a bary.

Cirkusový festival Tatoo v Taliansku - foto 1

Festival je koncipovaný ako neziskové a nesúťažné podujatie. Jeho účastníci (výtvarníci, pierceri, hudobníci, čitatelia a herci) sa nesnažia medzi sebou súťažiť a v rámci festivalu nemajú zo svojej práce žiadny úžitok. Všetky vyzbierané finančné prostriedky idú na podporu väzňov z celého sveta.

Každý hosť festivalu tak dostane príležitosť nielen sa dobre zabaviť, ale aj pomôcť ľuďom, ktorí stratili slobodu..

Myšlienka cirkusu Tatoo našla odozvu v mnohých krajinách – od roku 2007 sa festival opakovane koná v Aténach, Barcelone, Londýne, Solúne, Madride a ďalších európskych mestách..

Cirkusový festival Tatoo v Taliansku - foto 2

Vegánsky cirkus Tatoo v Pontedere

V minulom roku sa Vegánsky cirkus Tatoo, prvý v Taliansku a v celej Európe, konal v obci Pontedera (provincia Pisa, región Toskánsko). Vegánski tetovači počas festivalu darovali talent a atrament na podporu oslobodenia zvierat a na podporu vegetariánskeho a vegánskeho hnutia..

Rovnako ako tradičné tetovanie, aj vegánsky festival sa konal v súlade s 3 hlavnými zásadami:

  • nedostatok obchodného záujmu;
  • sloboda od tvorivej a inej konkurencie;
  • neformálna atmosféra.

Cirkusový festival Tatoo v Taliansku - foto 3

A minulý víkend sa tu v Pontedere uskutočnil druhý „Vegánsky“ cirkus Tatoo. Tu hovorí jeden z tetovacích umelcov, ktorí sa na ňom zúčastnili:

“Bol som skutočne prekvapený, že mnoho ľudí (z ktorých mnohí mali už viac ako 70) si nechalo urobiť prvé tetovanie, len aby sa zapojili do otvárania nových útulkov pre zvieratá alebo zvyšovania povedomia verejnosti o skutočnostiach krutosti voči nim.”.

Tu som našiel veľa nových nasledovníkov projektu „X“ – za niekoľko hodín si tetovanie urobilo viac ako šesť desiatok ľudí v podobe jedného, ​​desiatich alebo dokonca niekoľkých desiatok „krížov“ “

Pokiaľ ide o projekt X, počet jeho priaznivcov a aktivistov neustále rastie. Čoraz viac ľudí na celom svete sa rozhodne dať si na kožu jeden, štyri alebo dokonca štyridsať „krížikov“. Iní idú ešte ďalej, zdobia pokožku stovkami alebo tisíckami „X“.

Cirkusový festival Tatoo v Taliansku - foto 4 Cirkusový festival Tatoo v Taliansku - foto 5 Cirkusový festival Tatoo v Taliansku - foto 6

Cirkusový festival Tatoo v Taliansku - foto 7 Cirkusový festival Tatoo v Taliansku - foto 8 Cirkusový festival Tatoo v Taliansku - foto 9

Projekt rozbehol taliansky umelec Alfredo Meschi – za necelý rok aplikoval na kožu 40 tisíc „krížikov“. Toto číslo nebolo vybrané náhodou – toľko zvierat, ktoré žijú vo vode a na súši, je každú minútu zabitých, aby sa uspokojili závislosti na jedle.

Alfredo Meschi aktívne využíva svoje umenie body art, organizuje vystúpenia alebo fotografuje. Cieľom je upriamiť pozornosť ľudí na postoje spotrebiteľov k zvieratám a ničeniu životného prostredia..

Meski čoskoro plánuje zahrnúť do projektu X 2202 aktivistov – podľa štatistík zahynie na zemi z ľudských rúk každú sekundu toľko zvierat.

Výber fotografií na tému tetovací festival od 22.02.2019

Pozri si video:

Pripravené: annett-anna (Anna)