Tetovanie

Dočasné tetovanie: typy dočasného tetovania

Niekoľko rokov za sebou zostáva tetovanie atribútom modernej módy. Mnohým ľuďom by nevadilo nechať sa tetovať, ale zaráža ich skutočnosť, že tetovanie spravidla zostáva na tele po celý život. Dnes však existuje mnoho alternatívnych spôsobov, ako ozdobiť svoje telo. Jednou z najbežnejších je dočasné tetovanie. Ďalšou výhodou použitia dočasného tetovania spolu s jeho krehkosťou je, že každý si bude môcť vybrať pre seba vhodnejšiu možnosť. Pozrime sa podrobnejšie na každý z nižšie uvedených typov dočasného tetovania..

Henna maľovanie

Henna maľovanie

Henna maľovanie

Nie každý človek, ktorý si urobil tetovanie na tele, môže priznať, že je s ním spokojný. Faktom je, že po chvíli má tetovanie tendenciu vyblednúť a dokonca sa zdeformovať. Na základe toho si tetovanie vyrobené na báze prírodných farbív v poslednej dobe získalo veľkú popularitu. Vo väčšine prípadov je ako také farbivo zvolená henna..

Hlavnou výhodou tohto druhu tetovania je jeho krása a bezpečnosť. Takéto tetovanie je možné umiestniť na akúkoľvek časť tela, ktorá sa vám páči. Henna tetovanie zostáva na koži pomerne dlho. Neboja sa ani vody – pokojne sa s nimi môžete osprchovať aj okúpať, jediné je, že ich nemusíte trieť tvrdo. Zložité vzory henny sú nielen krásne, ale tiež nespôsobujú svojmu majiteľovi zbytočné problémy. Zástupcovia spravodlivého sexu spravidla používajú tento spôsob aplikácie dočasného tetovania..

Aero Tattoo

Aero Tattoo

Aero Tattoo

Technológia tetovania Aero je relatívne nová. Takéto tetovanie sa nanáša pomocou špeciálneho spreja, do ktorého sa nalejú tekuté farbivá rôznych farieb. Kresby je možné vykonať kdekoľvek na tele, dokonca aj na nechtoch a vlasoch. Takéto tetovanie trvá 1-2 týždne..

Preklady obrázkov

Preklady obrázkov

Preklady obrázkov

Obtisky sú dobrou napodobeninou skutočného tetovania alebo tetovania hennou. Ľahko sa prenesú do tela a zostanú na koži tri týždne..

Obvykle ženy a deti uprednostňujú tento typ tetovania. Obtisky sú úplne bezpečné a tiež veľmi lacné potešenie. Ak kresba zmizla, na kožu môžete vždy použiť novú, najmä preto, že existuje veľké množstvo možností vykresľovania. Ďalšou výhodou prekladových fotografií je, že na ich použitie nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje alebo špeciálne schopnosti. Odstránenie takého tetovania je možné aj doma – robí sa to rýchlo a ľahko..

Obtisky majú výrazné rozdiely v cenách: predávajú sa veľmi lacno, sú dostupné aj pre deti a sú dosť drahé.

Kryštálové tetovanie

Kryštálové tetovanie

Kryštálové tetovanie

Dnes sú lesklé vzory tohto druhu dočasného tetovania stále obľúbenejšie. Iste je to daň za to, že krištáľové tetovanie vyzerá na tele veľmi elegantne a hlavne je v bezpečí. Ich cena je navyše relatívne nízka a existuje veľa možností, od malých obrázkov až po najväčšie veľkosti..

Aplikácia takého tetovania je pomerne jednoduchá. Vďaka špeciálnemu kozmetickému lepidlu, ktoré je naň nanesené, stačí obrázok na niekoľko sekúnd pritlačiť na pokožku a niekoľko týždňov poteší vás i svoje okolie leskom na tele. V prípade potreby je možné kryštálové tetovanie ľahko odstrániť z pokožky.

Biotattoos

Biotattoos

Biotattoos

Tetovanie tejto technológie sa nanáša na pokožku špeciálnou ihlou s použitím chemických nestabilných farbív. Trvanie zachovania vzoru na tele je asi 5-6 mesiacov.

Hlavnou nevýhodou tohto druhu dočasného tetovania je, že po chvíli majú tendenciu sa rozmazávať, čo spôsobuje, že vyzerajú ako modriny. Navyše chemické zloženie farbív použitých na vytváranie kresieb môže u niektorých ľudí spôsobiť vážne alergické reakcie..

Tetovacie salóny často poskytujú záruky, ktoré sú predmetom formálneho odvolania. Tiež by mal postup zabezpečiť následnú „údržbu“ – možné úpravy.

“Kancelárske potreby” na permanentný make-up

Kresby môžete tiež nanášať na kožu pomocou špeciálnych fixiek na tetovanie. Ľahko sa používajú a na pokožke vydržia niekoľko dní..

Existujú aj špeciálne gélové perá na tetovanie. Vzhľadom na mäkký zaoblený driek takejto rukoväte je vylúčené poškodenie pokožky. Obvykle sa dodávajú so šablónami alebo nálepkami, ktoré môžete použiť na vytváranie profesionálnych návrhov..

Okrem toho existujú špeciálne ceruzky na maľovanie tela. Sú veľmi vhodné na aplikáciu všetkých druhov vzorov a sú úplne bezpečné pre vaše zdravie. Rovnako dôležité je, že sú vhodné pre všetky typy pokožky. Dokážu vydržať takéto kresby 2-3 dni.