Tetovanie

Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu

Hlavné fázy aplikácie permanentného make -upu – všetko, čo potrebujete vedieť

Trvalý make -up sa najčastejšie nanáša na pery, viečka a obočie. Populárne sú aj umelé mušky a pehy. Ak sa na niektorej oblasti tváre (pery, obočie alebo viečka) vykonáva trvalý make-up, trvá procedúra približne 2-3 hodiny. Nanesenie tetovacieho make-upu na všetky uvedené oblasti tváre trvá v priemere 5-6 hodiny..

Príprava

Nečakajte, že cestou do chleba môžete len tak spadnúť do salónu, keď na vás zrazu zostúpi túžba. urobte si permanentný make -up. To si vyžaduje serióznu predbežnú prípravu..

Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu - príklady na fotografii 4

Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu – príklady na fotografii 4

Tetovanie na jemnej pokožke tváre je pre telo vážnym stresom. Imunitnému systému je potrebné pomôcť vyrovnať sa s týmto šokom, preto na chvíľu vezmite imunostimulačné lieky, ako je vitamín C alebo imunizácia. 2 dni pred zákrokom vykonajte liečebný cyklus antivírusovým liekom „acyklovir“ (1 tableta 4 -krát denne), ktorý slúži ako vynikajúca prevencia herpesu.

Nepite alkohol 2-3 dni pred odchodom do salónu a tiež užívajte lieky na riedenie krvi, napríklad aspirín. V deň procedúry sa káve vyhnite. Faktom je, že alkohol, káva a aspirín zhoršujú zrážanlivosť krvi. Počas postupu samozrejme nezomriete na stratu krvi, ale bude veľmi ťažké zastaviť krvácanie..

Počas predbežného rozhovoru by vám mal pán popísať postup nanášania permanentného make -upu, varovať pred kontraindikáciami, prediskutovať podrobnosti o budúcom líčení a poradiť s prípravou na operáciu a pooperačné obdobie. Príprava musí nevyhnutne skončiť podpisom zmluvy.

Anestézia

Odborníci neodporúčajú vykonávať anestéziu, ak si podávate injekciu pravidelného tetovania, pretože „zmrznutá“ koža sa stáva menej elastickou, čo má negatívny vplyv na konečný výsledok.

Napriek tomu sa dá vydržať bolesť z injekcií do ruky, nohy, chrbta a dokonca aj do brucha, ale tvár je príliš jemná a citlivá na to, aby mohla byť podrobená takému vážnemu testu, preto sa permanentný make -up robí v lokálnej anestézii..

Pred anestéziou sa však na tvár tenkým štetcom nakreslí navrhovaný obrys, aby sa po pôsobení anestézie neukázalo byť rozmazané..

V niektorých salónoch sa lidokaín vstrekuje ako anestézia, zatiaľ čo iní uprednostňujú anestetický krém. Bohužiaľ, krém netrvá dlho, takže je možné, že sa jeho účinok uprostred operácie vyparí, a to nemusí mať na výsledok najlepší vplyv. Ak je účinok lieku zmierňujúceho bolesť nedostatočný, zintenzívni sa priamo počas operácie..

Aplikačný proces

Postup nanášania permanentného make -upu je jednoduchý – majster vám pomocou špeciálneho elektrického zariadenia vstrekne pod kožu farbivo. Najprv načrtnú obrys a potom natrú po celom povrchu. Počas operácie majster pravidelne utiera ošetrenú oblasť tampónom namočeným v roztoku zeleného mydla. Po dokončení postupu sa miesto, kde sa nanáša tetovací make -up, dezinfikuje antiseptikom..

Len zriedka je možné dosiahnuť jednotné zafarbenie prvýkrát, ale to nie je chyba pána. Naše telo nie je prázdna nádoba, do ktorej ľahko nalejete akúkoľvek tekutinu. Farba musí „preraziť“ kožné bunky, interagovať s tukami a odraziť útoky fagocytov. Mesiac po zákroku sa preto kresba retušuje, to znamená, že sa zvýši farebný jas a vyplnia sa nenamaľované oblasti. Niekedy je potrebné vykonať 2-3 alebo dokonca viac takýchto sedení, kým nie je možné dosiahnuť rovnomerné rozloženie pigmentu..

Retuš si však nemožno zamieňať s opravou. Ak je retušovanie jednou z prirodzených fáz nanášania permanentného make -upu, potom je oprava majstrovou opravou jeho chýb a mala by byť vykonaná bezplatne..

Obdobie po procedúre

Neúspešný permanentný make -up nie je vždy výsledkom chyby majstra. To môže byť chyba samotného klienta. Aby vás teda tetovací makeup dlho potešil, je potrebné ho poriadne zahojiť..

Ak ste si v detstve zlomili kolená, potom si musíte pamätať, ako dlho sa odreniny hoja. Permanentný make -up, zábavný, ako sa môže zdať, pripomína tieto traumy z detstva. Takmer bezprostredne po operácii sa v miestach vpichu farbiva objaví tenká kôra. V žiadnom prípade by sa nemalo strhávať ani česať, inak časť farbiva odpadne spolu s vredom. Prechádza sám o sebe 3.-5. deň, potom sa objaví priehľadný šupinatý film, ktorý sa nazýva sekundárna kôra. Asi po 2 týždňoch zmizne. Okrem kôry prvý deň po operácii dôjde k miernemu opuchu, ktorý však spravidla do večera nasledujúceho dňa ustúpi..

Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu - príklady na fotografii 4Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu – príklady na fotografii 4Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu - príklady na fotografii 3Hlavné fázy aplikácie permanentného make -upu – príklady na fotografii 3Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu - príklady na fotografii 2Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu – príklady na fotografii 2Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu - príklady na fotografii 1Hlavné etapy aplikácie permanentného make -upu – príklady na fotografii 1Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 5Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 5Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 4Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 4Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 3Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 3Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 2Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 2Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 1Hlavné fázy aplikácie permanentného make-upu 1

Počas obdobia hojenia môže na perách vyskočiť herpes, preto sa po operácii odporúča užívať acyklovir niekoľko dní..

V období hojenia sa neodporúča umývať si tvár vodou a mydlom. Je lepšie použiť kozmetické mlieko, po ktorom si tvár ošetríte tonikom alebo tampónom namočeným v prevarenej vode. Tiež až do úplného uzdravenia sa vzdajte používania dekoratívnej kozmetiky..

Používajte iba tie liečebné prostriedky, ktoré vám poradí váš pán, a krémy alebo masti odporúčané odborníkom by ste nemali nanášať rukami, ale vatovými tampónmi, inak môžete ranu nakaziť..

Vrstva krému alebo masti by nemala byť veľmi hrubá, pretože pod ňou pokožka „zvlhne“. Ak použijete priveľa krému, prebytočné množstvo jemne zotrite čistou vreckovkou.

Nikdy sa nepokúšajte urýchliť proces hojenia peroxidom vodíka, antibiotickou masťou alebo prípravkami na báze alkoholu! Tieto lieky nielen zmenia farbu vášho tetovacieho make -upu, ale tiež spália zranenú pokožku. Nie je vhodné na liečenie a rôzne gély.

Vyhnite sa dlhodobému vystaveniu priamemu slnečnému žiareniu, inak bude farba matná a tvár veľmi opuchnutá..

Ak v týchto dňoch pociťujete akékoľvek nepohodlie, navštívte čo najskôr lekára..