Tetovanie

Myšlienky na tetovanie

Prečo sa teda už mnoho tisícročí okolo tetovania vedie taká búrlivá debata? Tetovanie je požehnané a prekliate. Je obdarená magickými silami. Je vnímaná ako znak bohov. Tetovanie je odsúdené a spája sa s menom diabla. Pôsobí ako neoddeliteľná súčasť každodenného spoločenského života. Každý deň prichádzajú do tetovacích štúdií tisíce ľudí na celom svete, aby sa zaradili medzi milovníkov tetovania. A zároveň tisíce majiteľov tetovaní túžia zbaviť sa svojich šperkov čo najskôr..

Úvahy o tetovacích fotografiách

Úvahy o tetovacích fotografiách

Je jasné, že tetovanie nie je poctou meniacej sa móde, pretože história tetovania siaha tisícročia. Tetovacie umenie je staré ako hudba, maľba, literatúra. Tieto klasické umenia sú, samozrejme, kontroverzné. Nikto však nespochybňuje ich samotné právo na existenciu. Tetovanie sa pravidelne pokúša zakázať, ničiť, odovzdať do zabudnutia. Našťastie neúspešne.

Záujem o tetovanie neutícha. Technika tetovania sa zlepšuje. Objavujú sa nové štýly a smery, staré sa vyvíjajú a transformujú. Rozsah technológie tetovania sa neustále rozširuje. Dôkazom toho je permanentný make -up, ktorý kombinuje vlastnosti tetovania a líčenia..

Nakoniec existuje dočasné tetovanie hennou, ako keby bolo špeciálne navrhnuté pre ľudí, ktorí si z akéhokoľvek dôvodu nemôžu dovoliť klasické tetovanie..

Je teda možné alebo nedať sa tetovať? Je to slušné, je to bezpečné? Ozdobuje tetovanie človeka alebo kazí naše telo?

Kto odpovie na všetky tieto otázky? Kto vysvetlí paradoxy? Kulturológovia, etnografi, historici, psychológovia, sociológovia? Pravdepodobne je najvyšší čas prísť so špeciálnou vedou, ktorá bude študovať taký fenomén ľudskej kultúry a civilizácie, akým je tetovanie.?

Alebo možno dôvod nevyčerpateľnej popularity tetovania spočíva hlbšie? Je to tak, že napriek všetkému je najľahšia časť ľudskej duše priťahovaná krásou a tetovanie je len malý pokus o to, aby ste sa stali trochu krajšími, aby ste jedného dňa mohli zmeniť celý svet..