Tetovanie

Neuveriteľné technické tetovanie

Tetovanie našej doby už nie je také nudné, ako pred niekoľkými rokmi. S pomocou moderných technológií sa stali úžasnými, neobvyklými a dokonca užitočnými. Vďaka zmesi umenia a technológie vznikajú neuveriteľné nápady na zaujímavé tetovanie.

Neuveriteľné technologické tetovanie - informácie a príklady fotografií

Neuveriteľné technologické tetovanie – informácie a príklady fotografií

Neuveriteľné technické tetovanie – päť možností do budúcnosti

1. Digitálne tetovanie.

Digitálne tetovanie - VivaLnk - tetovanie pre smartphone - foto 1

Spoločnosť VivaLnk napríklad začala používať technológiu založenú na bezdrôtovom rozhraní NFC v produkte „digitálne tetovanie“..

NFC – bezdrôtový prenos dát krátkeho dosahu. Pomocou technológie NFC si môžete vymieňať údaje so zariadeniami, ktoré sú blízko seba – nie viac ako 10 centimetrov.

Táto technológia je široko používaná v digitálnych mobilných zariadeniach. Častejšie pri bezkontaktných platbách za nákupy, menej často pri prenose súborov medzi zariadeniami. Teraz mnoho ľudí používa NFC pri platbe za tovar v obchodoch, jednoducho tak, že priložia svoj smartphone k terminálu..

Digitálne tetovanie - VivaLnk - tetovanie pre smartphone - fotografia 2

Digitálne tetovanie – nálepka s unikátnym vzorom, ktorá slúži ako osobný identifikátor majiteľa telefónu, vám umožní v priebehu sekundy odomknúť váš osobný telefón jednoduchým dotykom s miniaplikáciou. Tento systém ochrany je bezpečnejší ako osobné heslo..

Jedna nálepka na ľudskom tele môže vydržať päť až sedem dní, potom by mala byť vymenená.

2. Tetovanie s QR kódom.

Tetovanie QR kódu - fotografia 2

Takéto tetovanie je v poslednej dobe veľmi populárne..

QR kód – dvojrozmerný obrazový bod (čiarový kód), ktorý je možné dekódovať pomocou kamery mobilného telefónu.

Tetovanie QR kódu - fotografia 1

Pomocou týchto obrázkov zašifrujú fanúšikovia originálneho tetovania svoje meno, internetový odkaz na svoje sociálne siete alebo osobný blog a dokonca aj reklamy na akýkoľvek tovar..

3. Tetovanie na diagnostiku zdravia.

Diagnostika tetovania pre zdravie - pokročilá technológia - fotografia 2

Dynamicky sa rozvíjajúca americká spoločnosť v oblasti predaja mobilnej elektroniky Advanced Technology vyvinula projekt Epidermal Electronics.

Epidermal Electronics (epidermal Electronics) – digitálne tetovanie pre diagnostiku zdravia. Epidermal Electronic Systems (EES) – objav, ktorý čoskoro vymaže hranice medzi biológiou a elektronikou.

Tetovanie Epidermal Electronics je upevnené na ľudskej koži. Obvod je inštalovaný na tenkom gumovom podklade a má elastické vlastnosti. Ak je ohnutý, stlačený, natiahnutý, nijako to neovplyvní výkon. Životnosť takéhoto tetovania je od niekoľkých dní do niekoľkých rokov..

Diagnostika tetovania pre zdravie - Pokročilá technológia - Foto 1

Epidermal Electronics a telefón sa odomknú jediným dotykom a poskytnú používateľovi modulu gadget informácie o jeho vlastnom zdraví, pretože takéto tetovanie má veľa senzorov.

Nesledujú iba telesnú teplotu, pulz a krvný tlak, ale tiež zhromaždené informácie sa prenášajú do mobilného zariadenia prostredníctvom technológie NFC..

4. Zvukové tetovanie.

Zvukové tetovanie - Pohyb pokožky - Nate Siggard - Foto 1

Nápad na zvukové tetovanie prišiel od Nate Siggarda, tatéra so sídlom v Los Angeles. Skin Motion project – moderná technológia s pridaním tetovacieho umenia. Firma Nate vyvíja mobilnú aplikáciu a platformu na vytváranie zvukových tetovaní. Záujemcovia môžu nahrať požadovaný zvukový súbor na webovú stránku projektu, ktorý by mal znieť z jeho tela, vyberte si registrovaného majstra tetovania.

Zvukový súbor môže obsahovať ľudský hlas, detský smiech, hudbu – akýkoľvek nezabudnuteľný zvuk. V tejto fáze trvá súbor maximálne jednu minútu.

Zvukové tetovanie si môžete zahrať pomocou špeciálnej mobilnej aplikácie, ktorá je momentálne vo vývojovom režime.

5. Tetovanie – animácia.

Tetovanie - animácia - Anthony Antonellis - foto 2

Anthony Antonellis je americký umelec. Je majiteľom prvého tetovania digitálnej animácie, ktoré je možné vidieť pomocou telefónu. Pod Anthonyho kožu je implantovaný čip, ktorý je pre oko neviditeľný, pretože je menší ako zrnko piesku. Čip obsahuje 1 KB údajov. Všetky informácie z neho prečítajú všetky zariadenia podporované technológiou NFC.

Obraz GIF (malý obdĺžnik s dúhovým farebným prechodom) je to, čo umelec načítal na čip. Obrázky môže zmeniť na nové iba vlastník podkožného implantátu, ostatní sú v „režime čítania“.

Tetovanie - animácia - Anthony Antonellis - foto 1

Takéto tetovanie môže byť zaujímavé pre tých, ktorí nechcú použiť obrázok na kožu. Takmer každý si môže prezrieť animované tetovanie pomocou telefónu.!

Výber fotografií na tému – tetovanie budúcnosti od 22.10.2019 (68 fotografií):

Pozri si video:

Pripravené: NIKAVIVA (Kovalenko)