Tetovanie

Tajomstvo motivácie ľudí k úprave tela

V tlači sa z času na čas objavia škandály súvisiace s túžbou ľudí upraviť svoje telo. Chlapi v drahých oblekoch a uholených predkoch odsudzujú tých, ktorí sa rozhodnú týmto spôsobom zmeniť svoj vzhľad. Zmena tvaru uší, rezanie jazykov na polovicu a dokonca aj jednoduchý piercing v pupku sa nazývajú barbarstvo..

Niekedy takéto škandály vedú k tomu, že orgány krajiny zatvárajú dielne, ktoré môžu implantovať predmety pripomínajúce rohy pod pokožku hlavy, robiť uši ako škriatok.

Čo motivuje ľudí pri rozhodovaní o takýchto postupoch?

Tajomstvo motivácie ľudí k úprave tela - foto 2

Špeciálna subkultúra

Niektorí ľudia absolvujú procedúry úpravy tela desiatkykrát a na tele majú viac ako sto tetovaní. Neustála transformácia ich vzhľadu je pre nich spôsobom sebavyjadrenia. Podobná metóda, akú používajú ženy módy, ktoré sa nevedia odtrhnúť od lesklých časopisov.

Najaktívnejší blog na úpravu tela, kde majú desaťtisíce fanúšikov. A všetci zdieľajú autorove hodnoty, možno nie každý sa môže rozhodnúť pre takéto experimenty..

Čo hovoria vedci

Vedci niekedy označujú nadmerné používanie tetovania a iných telesných zmien ako telesnú dysmorfiu alebo telesnú dysmorfickú poruchu. Táto duševná porucha je charakterizovaná posadnutosťou konkrétnymi časťami tela. Ich odmietnutie núti človeka vykonávať nekonečné plastické operácie alebo zamaskovať imaginárne nedostatky tetovaním..

Tajomstvo motivácie ľudí k úprave tela - Foto 3

Ale je oveľa viac ľudí, ktorí si objednávajú úpravy tela alebo tetovanie, ako ľudí s duševnými poruchami. Odpradávna je súčasťou populárnej kultúry..

Vedci z Univerzity v Göttingene v Nemecku zistili, že títo ľudia majú 10 bežných psychologických dôvodov na premenu tela. Medzi nimi je zvedavých niekoľko možností..

  • Duchovná zmena. Osvietenie, rebélia, revolta proti spoločnosti.
  • Zvyšovanie prahov bolesti, pretože postupy sa často vykonávajú bez anestézie.
  • Sebavyjadrenie (prejav lásky k umeniu, zdôraznenie sexuality).

Mnoho modifikátorov tela zistí, že chôdza s inováciami je pútavá. Navyše prejavujú opovrhnutie, nedôveru, odmietnutie. Niektorí ľudia majú radi tento druh provokácie. A zmenené telo vám umožňuje nepoužívať na to špeciálne šperky ani oblečenie. Každé verejné vystúpenie sa stáva malou senzáciou.

Tajomstvo motivácie ľudí k úprave tela - Foto 4

Úplný opak

Názor vedcov, spoločnosti a samotných modifikátorov je pochopiteľný. Niektorí sú rozhorčení, iní hľadajú racionálne dôvody, ďalší sa len zabávajú. A čo hovoria samotní pracovníci tetovacích salónov??

Tvrdí, že k nim chodí oveľa viac obyčajných, bežných, nenápadných občanov, ako sa zdá. Môžu to byť zbožné matky rodiny, starší páni alebo muži, ktorí sedia v sivých, nepopísateľných oblekoch v kanceláriách od deviatej do piatej..

Zdá sa, že potreba žiť v rámci prísnych predpisov vyčerpáva dušu človeka. A láka ho aspoň nejaký druh protestu. Aj keď to pod slušným a pevným oblečením nie je vidieť.

Ako sa bude priemysel vyvíjať

Škandály v tlači nepomáhajú ľuďom rozmýšľať. Rastie počet tých, ktorí sa chcú pokúsiť vyrobiť si módne rohy alebo minikrídla pod lopatkami. Ľudská fantázia nepozná hranice.

Tajomstvo motivácie ľudí k úprave tela - Foto 5

Šitie predmetov pod kožu, rezanie uší, jazykov, odstraňovanie pupkov sú minioperácie chirurgického typu. Vyžadujú opatrnosť a dodržiavanie opatrení predpísaných lekárskymi inštitúciami..

Poslanci, ktorí nevedia, ako zastaviť šialenstvo v modifikáciách, začali uvažovať o iných problémoch. Presadzujú, aby úpravy vykonali spoločnosti, ktoré majú povolenie používať anestéziu na vykonávanie malých operácií v čistých priestoroch..

Svet modifikátorov tela prestáva byť úplne podzemný, čierny, ponurý. Presúva sa do šedej zóny, z ktorej sa mu otvára cesta k všeobecne uznávaným trendom masovej kultúry..

Pripravené: ivorontsova (Irina Vorontsova)