Tetovanie

Tattoo Marketing – jedlo pre tetovanie

Tetovanie už dávno nie je vzácnosťou. V modernom svete sú ľudia pripravení poskytnúť časti svojho tela reklamu. Ich cieľom nie je často len sebavyjadrenie, ale aj získanie výhod. Mnoho značiek je ochotných zaplatiť za to, aby mali na osobe svoje logo, pretože vizuálny vplyv reklamy by sa nemal podceňovať. Predaj tela za kresbu si získava na popularite. Príbehy tetovania, ktorých odvážni nositelia majú nárok na bezplatné jedlo, sú však často plné nedorozumení. Zľavy sú ďalšou záležitosťou, v takom prípade si spoločnosti menej pravdepodobne dovolia zmeniť podmienky akcií..

Telo na jedlo.

„Jedlé“ akcie najčastejšie organizujú majitelia zariadení, ktoré ponúkajú rýchle občerstvenie. Pred niekoľkými desaťročiami v Mexiku sa Casa Sanchez zaviazal poskytovať bezplatné obedy pre zákazníkov, ktorí by vytetovali logo radostného Mexičana v tradičnej čelenke na kukurici. Keď však počet účastníkov presiahol päťdesiat, akciu bolo potrebné ukončiť, pretože majitelia neboli na taký rozruch pripravení. Podľa niektorých správ túto akciu obnovili, ale trvalo to až 10 rokov..

Sendvičový reťazec Melt, ktorý sa nachádza v jednom zo štátov USA, poctivo poskytuje za posledných niekoľko rokov celoživotnú zľavu 25%, ak má človek tetovanie s logom spoločnosti – syrový sendvič. Ruský reťazec „Dodo Pizza“ bol takýmto činom príjemne prekvapený. Pizzeria dala majiteľovi tetovania so svojim logom večnú zľavu 15%.

Rovnako populárnou propagáciou je vyzliekanie sa za možnosť získať jedlo bez peňazí alebo s veľkou zľavou. Je známy prípad, keď majitelia kaviarne v Čeľabinsku ponúkli svojim zákazníkom, aby sa vyzliekli a získali tak jedlo zadarmo..

Domino’s Pizza úspech alebo neúspech.

Aby prilákala novú klientelu, rozhodla sa ruská pobočka americkej spoločnosti Domino’s Pizza spustiť ďalšiu reklamnú kampaň, do ktorej sa mohol zapojiť každý. Hlavnou podmienkou je nechať si na nekrytú časť tela dať vytetovať vo forme domina, ktoré sú logom značky. Domino’s sľúbilo každému, kto urobil tento krok, bezplatný certifikát na pizzu, ktorý bude platný sto rokov. Sieť sa však už po niekoľkých dňoch zľakla počtu ľudí pripravených zúčastniť sa akcie, pretože už presiahol tristo. Zástupcovia spoločnosti Domino’s Pizza rýchlo zmenili podmienky získania certifikátu a spresnili, že oznámenú ponuku bude môcť využiť iba prvých 350 ľudí, aj keď predtým tvrdili, že počet žiadostí nie je obmedzený. Výnimkou boli tí, ktorí v tej chvíli už boli na sedení s tetovacím umelcom. Majitelia tetovaní s logom pizzerie, ktorým sa podarilo navždy rýchlo nahrať fotografiu s hashtagom #domino, môžu získať až sto pizz ročne. S výsledkom kampane sú celkom spokojní, napriek tomu, že na to, aby získali certifikát na ďalší nový rok, musia každoročne potvrdzovať prítomnosť tela s logom značky na svojom tele. Ak sa však pozriete na situáciu ako celok, táto reklamná kampaň, ktorú organizovala ruská pobočka amerického reťazca pizze, zlyhala na plnej čiare. Mnoho klientov, ktorí sa chcú zúčastniť termínu uvedeného v pravidlách a nechať sa tetovať na jedlo, sa odvrátilo od značky a nemôže vydržať taký nedbanlivý prístup. Je však potrebné pripomenúť, že to nie je prvá akcia, ktorú vykonal Domino, predtým sieť poskytovala všetkým pizzu zadarmo bez toho, aby vyžadovala tetovanie..

Pripravené: Summerfox (Olga)