Tetovanie

Tetovanie je pre tých, ktorí chcú zmeniť svoje telo bez toho, aby sa zmenili

Alexey Mokrov, zakladateľ tetovacieho štúdia „My Way“, hovoril o svojej vášni k tetovaniu, o tom, čo by mohlo inšpirovať jeho vytvorenie, ako aj o celom tetovacom festivale, ktorý sa bude konať v Moskve.

– Ako vznikla myšlienka štúdia? Pozadie, prečo sa to rozhodli urobiť.

 

  • Všetko to začalo láskou k tetovaniu. Nie na „tetovanie“, nie na „tetovanie“, ale na tetovanie, ako formu umenia. Spolu so známym ruským tatérom som precestoval celú Európu. Videli sme najlepšie tetovacie štúdiá a festivaly. Porovnávať úroveň rozvoja tohto odvetvia na Západe a u nás nemá ani zmysel. Ruské salóny nie sú ani zďaleka európske ani v rozsahu, ani vo fungovaní. Po návrate domov som si uvedomil, že nechcem otvoriť ďalší salón, kde by sa tetovanie z časopisu vyplnilo bez záchvevu svedomia. A je tiež dobré, ak je dobre plnené. Ako model pre moje štúdio som si vzal najväčšie európske tetovacie štúdio, ktoré sa nachádza v Rakúsku.

Na jej príklade môžem presne povedať, ako by malo byť štúdio navrhnuté, ako by malo fungovať a aká by mala byť úroveň služieb. A čo je najdôležitejšie, aký postoj taký ateliér vyžaduje k tetovaniu: pochopenie, že tetovanie je umelecké dielo. Žiadny hieroglyf, bez ohľadu na to, aký veľký význam môže mať, nemôže sprostredkovať krásu skutočného majstrovského diela. Rozhodol som sa vytvoriť prémiové štúdio pre ľudí, ktorí menia svoje telo bez toho, aby sa zmenili. „MyWay“ znamená váš vlastný spôsob, vaše vedomie, vaše sebavyjadrenie.

AH0P7420

– Ako ťažko alebo ľahko (rýchlo) sa vám podarilo splniť svoje plány? Aké ťažkosti boli neočakávané, ako ich prekonali?

  • Všetko sme si dobre premysleli a stanovili sme si jasné ciele. S projektom sme začali pred rokom a pol a zatiaľ všetko prebieha podľa plánu. Počas tejto doby sme urobili veľa a veľa sme sa naučili. A dokonca zmenili svoje názory na niektoré veci. Napríklad sme si uvedomili, že by sme nemali hľadať porozumenie u ľudí, ktorí sú ďaleko od našej filozofie. Robíme to, čo nás baví, a sme radi tým, ktorí si vážia sami seba a vážia si svoj čas. Najťažšie bolo prekonať u nás prevládajúce stereotypy a názory na tetovanie. Mnoho ľudí sa nechá tetovať len kvôli tetovaniu, pretože je to v pohode. Títo ľudia nebudú konkrétne hľadať majstra, pokúsia sa nakresliť exkluzívny náčrt. Potrebujú tetovanie. V snahe o lacnosť a cenovú dostupnosť ľudia dostávajú falzifikáty nízkej kvality bez toho, aby venovali pozornosť kvalite. Navyše v absolútne nesterilných podmienkach, ktoré so sebou nesie obrovské riziko infekcie. Ale je potešiteľné, že krásne kvalitné tetovanie je možné v uliciach Ruska vidieť stále častejšie. A ľudia chápu, že kvalita, štýl a hlavne zdravie sú drahé. Práve pre takýchto ľudí sú dvere „MyWay“ otvorené..

Logo FkZK0dZcxKg

– Podnikáte sami alebo máte partnerov?

  • Začal som toto podnikanie so svojim partnerom. Poznáme sa veľmi dlho a prežili sme toho spolu toľko, že sme sa stali ako bratia. Veríme si vo všetkom, v pomoci a podpore. Zároveň synchronizujeme svoje najlepšie vlastnosti: aktivitu a kreativitu – na jednej strane a rovnováhu a schopnosť štruktúry – na strane druhej. A postupom času sme zhromaždili tím – ľudí, ktorí zdieľajú našu vášeň pre tetovanie a našu filozofiu..

– Aká je jedinečná vlastnosť štúdia? rozdiel od konkurencie?

  • V prvom rade sa líšime v prístupe k práci. Neháňame sa za kvantitou a nesúhlasíme s prácou, ktorú bude potrebné skôr alebo neskôr prerobiť alebo ju večne skryť pod oblečením. Našou hlavnou zásadou je individuálny prístup ku klientovi. Platí to pre fyzické aj duchovné aspekty našej práce. Na jednej strane je dôležité mať na pamäti, že každý človek je jedinečný. Tento umelec určite vie, že akvarel vyžaduje akvarelový papier. A tetovač sa zakaždým ocitne pred novým „plátnom“. Koža môže byť svetlá, tmavá, jemná, hrubá, s krtkami, jazvami a podobne. Rovnako ako telo, každý má svoje. Tetovač by mal zvážiť všetky tieto nuansy predtým, ako začne tetovať. Jediným univerzálnym pravidlom pri práci s akýmkoľvek klientom je prísne dodržiavanie sterility! Nie je potrebné hovoriť, že každé jedinečné telo musí mať jedinečné tetovanie. Preto ponúkame každému z našich hostí, aby vypracoval jedinečný náčrt. Každý hosť nášho štúdia, každé tetovanie si vyžaduje osobitnú pozornosť. Hlavné pravidlá štúdia “MyWay” sú: kvalita, bezpečnosť a servis.

0004

– Ako si vyberáte majstrov?

  • Teraz v našom štúdiu pracuje pätnásť tatérov. Každý je vysoko kvalifikovaným majstrom svojho remesla so svojim jedinečným štýlom. Tetovač musí dokonale vedieť a dodržiavať pravidlá sterility. Musí vedieť a plne poskytnúť všetky informácie o pravidlách starostlivosti o tetovanie a procese hojenia – keďže ide o najdôležitejšiu fázu. Medzi našimi zamestnancami sú svetoznámi tetovači, ktorých diela sa neustále objavujú na stránkach zahraničných časopisov a sociálnych sietí. Naši tatéri sa zúčastňujú a vyhrávajú medzinárodné súťaže. Neuspokojíme sa s ničím menším.

– Organizuješ celý festival tetovania, je to pravda?

  • Áno! Myšlienka Moscow Tattoo Show 2015 sa objavila rovnako ako myšlienka štúdia: Chcel som usporiadať festival na európskej úrovni, aby som ukázal umenie tetovania. Chceme ľuďom sprostredkovať, že tetovanie je luxusom na vrchole pyramídy potrieb. Človek môže žiť bez tetovania, môže dosiahnuť určitý status v spoločnosti a dokázať sa. Preto, ak nemáte akútnu potrebu tetovania, duch tetovacej komunity je vám cudzí, potom to nepotrebujete! Tetovanie dopĺňa váš imidž, vyjadruje váš životný postoj, zdôrazňuje vaše ambície a činy. Pozývame preto najlepších tatérov z celého sveta, aby sa zúčastnili nášho festivalu. A ako hostia Moskovskej tetovacej show 2015 čakáme na znalcov umenia tetovania. Chceme, aby sa náš festival stal sviatkom pre ľudí, ktorí sú si blízki duchom, ale sú jedineční – každý svojim spôsobom. Kreatívni, odvážni, vedomí si seba a svojho miesta v tomto svete, ktorí sa neboja ťažkostí a prekážok, pripravení sa rozvíjať, zlepšovať seba i svoje telo.

– Povedzte nám o svojich bezprostredných plánoch?

Plánujeme sa rozvíjať a rozširovať. Najbližšie plány sú otvorenie školy pre tatérov. Okrem základného kurzu budeme viesť kurzy v konkrétnych oblastiach a majstrovské kurzy. Okrem toho pozývame na spoluprácu franšízových partnerov. „MyWay“ je úspešný a výnosný projekt profesionálneho tetovacieho štúdia. Sféra tetovania je pre našu krajinu novou sférou, ktorá si získava a získava na obľube. Náš tím poskytuje plnú podporu vo všetkých fázach podnikania, čo vám umožňuje dosiahnuť čo najrýchlejšiu návratnosť.