zprávy

Jak může tetování pomoci se závislostí na hazardních hrách

Z materiálu se dozvíte příběh skutečné osoby, které tetování pomohlo v boji proti závislosti na hazardních hrách..

Jak může tetování pomoci při závislosti na hazardních hrách - informace a příklady fotografií

Jak může tetování pomoci se závislostí na hazardních hrách – informace a příklady fotografií

Jak může tetování pomoci se závislostí na hazardních hrách – fakta

(Pokud nechcete číst, můžete si poslechnout zvukovou verzi článku)

Přirozeně, pokud jste neuvěřitelní – „báječní štěstí“, se vám opravdu podaří porazit kasino nebo halu s hracími automaty, opravdu trefíte jackpoty a přinesete peníze domů, pak v tetování na herní téma můžete slavit své úspěchy.

Navíc tetování na téma hazard je docela zajímavé, nápadné, házení – hrací karty, kostky, ruleta, to všechno vypadá na těle, je to vlastně zajímavé.

Ale bohužel, ne vždy, nebo spíše téměř vždy, hazard nese temnější emoce a situace, a o takovém příběhu si povíme níže..

Tetování na téma hazardních her, které člověku připomíná „úplné dno“

Lidé milují miniaturní tetování, dobře se hodí pro první tetování, kdy je strach a hrůza z nástřiku barvy pod kůži stále velká. Velkou část takových tetování tvoří tetování s nápisy nebo daty..

Ve skutečnosti je skvělý nápad zachytit důležitou událost v tetování pomocí čísel, udělat z toho připomínku příjemného okamžiku nebo období v životě, například označit datum narození dítěte nebo svatbu pomocí milovaná osoba..

Ale v tomto materiálu nebudeme mluvit o šťastných koncích a milostných příbězích, budeme mluvit o tetování na mužské ruce s datem ze září 2012, ve kterém nikdo kolem něj nevidí nic zvláštního, ale pro něj se tento den stal skutečným „pád“, a tetování je připomínkou toho, co se stane hazardnímu hráči (závislému na hazardu), když klesne na „úplné dno“.

Níže budeme hovořit o Alexovi, který žije ve Stockportu a ve věku 33 let má vážnou závislost na hazardních hrách, což ho přivedlo k významným finančním problémům, a fatální ztrátu 700 liber denně – během několika minut, znamenal začátek příběhu o tetování, které pomohlo překonat závislost na hazardních hrách.

Spojené království má stejné problémy s hracími automaty jako my u nás

Ve Velké Británii je obrovský problém s hracími automaty, které způsobují závislost více než ostatní, nazývají se FOBT, u nás, stejně jako ve všech zemích bývalého SSSR, hrají obecně cokoli a kdekoli, a problém se závislými navzdory zákaz hazardních her státem bohužel nijak nekontroluje.

Podle vládních údajů je ve Velké Británii více než 600 000 lidí, kteří jsou uznáváni a registrováni jako problémoví hazardní hráči. Vzhledem k tomu, že v Rusku a na Ukrajině není počet obyvatel menší a problém ovládaný státem je ještě horší, je prostě děsivé si představit, kolik lidí má problémy s hazardem..

Alexův příběh není typický, dokázal se sám zastavit, věnovat pozornost kořenům problémů a přiznat jejich existenci – nezávisle vyhledávat pomoc a chodit na schůzky anonymních hráčů.

Je tam, kam jít pro lidi, kteří žijí s námi, a ne ve Velké Británii?!

Proč jsou hrací automaty tak návykové?

Hrací automaty simulují hru na čemkoli: ruleta, poker, karty, jednoruký bandita. Najít hrací automaty není obtížné, nacházejí se v jakékoli oblasti, v jakémkoli městě, využívají mezery v současné legislativě – maskují se jako internetové kavárny nebo nezakázané loterie, v některých situacích své aktivity otevřeně provozují – jsou chráněny bezohledné orgány činné v trestním řízení.

I přes svou dostupnost automat nemá žádná omezení velikosti sázky, často naopak může hráče omezit na minimální úroveň, což mu umožňuje během několika minut přijít o působivé částky, které jsou často srovnatelné s průměrný měsíční výdělek. A o tom, že je nemožné vyhrát u stroje, tk. je nakonfigurován a naprogramován tak, aby hráči „vzal peníze“ – nemá cenu o tom vůbec mluvit. My obecně nerozumíme tomu, jak lze při střízlivé mysli a zvukové paměti očekávat výhru nad hracím automatem.

Proč si Alex myslí, že tetování může skutečně pomoci v boji proti závislosti na hazardních hrách?

Závislí lidé, na tom nezáleží – narkoman závislý na hazardních hrách, narkoman, alkoholik, kuřák jsou zpravidla extrémně impulzivní lidé, zejména v období odvykání od špatného návyku. Mnozí z těch, kteří „to vzdali“ a čelili relapsu, poznamenali, že k návratu ke špatnému zvyku (zhroucení) došlo bleskovou rychlostí a neznatelně, že člověk znovu začal dělat to, co záměrně odmítal, pochopil až poté, jak už to udělal.

V takovém případě je připomenutí pevnosti přijatého rozhodnutí a jeho důležitosti okamžik, který lze jen stěží přeceňovat..

Nalezení dozorce s holí je téměř nereálné, ale udělat si připomínku v podobě tetování, které ostatním nemusí prozradit vaše problémy, ale význam vložený do kresby vám připomene důležitost vzdání se zlozvyku „Je to docela realistické a dokonce vhodné a podle Alexe – opravdu efektivní a opakovaně mu to bránilo v tom, aby si znovu sedl k automatu a přišel o další část peněz..

Důležitým bodem tetování, které bude působit jako připomínka „temné minulosti a špatných návyků“, bude místo jeho umístění. Podle Alexe je místo na ruce v jeho případě velmi dobré, protože když natáhne a šťouchne do tlačítka slotu – vždy věnuje pozornost tetování a to ho zastavilo více než jednou.

A nejdůležitější je tetování, jen malý způsob, jak si pomoci, není schopen vás zbavit závislosti, pouze vy se s tím můžete vyrovnat sami. A rozhodně byste měli vyhledat pomoc specialistů – lékařů, poraden, veřejných organizací, které poskytují kvalifikovanou pomoc lidem se závislostí..

Foto ukázky tetování s datem na paži od 3.7.2020 (250 fotografií)