zprávy

Potetovaní branci jsou do armády přijímáni pouze se zvláštním svolením psychiatra

Ministerstvo obrany zpřísnilo svůj postoj k body artu. V zásadě tetování není přímo záminkou pro získání výjimky z vojenské služby. Podle podmínek návrhu je nutné složit lékařskou prohlídku a poté se objeví úskalí. Lékařská rada vydává rozhodnutí o vhodnosti pro službu.

Potetovaní branci jsou do armády přijímáni pouze se zvláštním svolením psychiatra - foto 1

To zahrnuje:

  • Neuropatolog;
  • Oftalmolog;
  • Terapeut;
  • Chirurg;
  • ORL;
  • Psychiatr;
  • Zubař.

Každý individuálně dává svůj vlastní závěr a na jejich základě a přiřadí kategorii vhodnosti. Jeden z členů komise je psychiatr, je to on, kdo hodnotí kresby na těle a rozhoduje, jak jsou v bezpečí a zda jsou majákem nějaké duševní poruchy. K podrobnému vyšetření může být branec odeslán do neuropsychiatrické ambulance, aby konečně stanovil diagnózu. Tetování, která věnují zvláštní pozornost:

– Pokud má branec tetování zabírající více než 70% těla;

– Pokud jsou na obličeji tetování;

– Pokud kresby obsahují rasistický, okultní nebo obscénní obsah.

Potetovaní branci jsou do armády přijímáni pouze se zvláštním svolením psychiatra - foto 3 Potetovaní branci jsou do armády přijímáni pouze se zvláštním svolením psychiatra - foto 2

Asi 35% procent opouští ambulanci se záznamem, že jsou zdraví a nemají duševní poruchy. Pokud podle závěrů lékařů potřebuje brance ošetření, je zaregistrován a dostává odklad. Taková diagnóza ale může velmi ovlivnit budoucí zaměstnání. Pro takové lidi je obtížné získat pas, řidičský průkaz. Čím to tedy je, že lidi s tetováním berou do armády jen se svolením psychiatra? Armáda je místem, kde je fyzický a psychický stres mnohem vyšší než v běžném životě. Proto, aby se zabránilo duševnímu zhroucení s nevratným výsledkem, musí psychiatr pečlivě prostudovat povahu tetování. Vzhledem k tomu, že návrhový věk začíná od 18 let, malé odchylky nepředstavují nebezpečí a správným řízením se jich můžete zbavit a po několika letech opětovného uvedení do provozu budete zcela zdraví a dostanete se do armády . Jsou tací, kteří se takto snaží dostat ze služby a nechat si udělat velké agresivní tetování. Neměli byste to dělat, protože tímto způsobem si můžete jen zkomplikovat život. Diagnóza je stanovena nejen pohledem na typ tetování, ale jsou také vedeny rozhovory s brancem, aby se vyhodnotila jeho přiměřenost. Mnoho kreseb není ničím jiným než poctou módě, a nikoli obrazem skrytých informací. Ve vojenské registrační a zařazovací kanceláři jsou tetování zapsána do osobního spisu jako speciální značky, jsou počítána a popisována. Pouze 1 případ ze 100, to jsou zjevné odchylky, které vyžadují léčbu. Zbytek – nepotřebují zdržení a léčbu.

Připravil: olabola (Olga Bondarenko)